השבוע בבי'ח 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

ד'ר יורם דקל מנהל המחלקה האורולוגית ב'כרמל' וסגנו ד'ר גאזי פארס ,, ד'ר יובל פרייפלד, ד'ר אילן קליין, ד'ר ריאד חדאד מנהל מחלקה פנימית א, ד'ר בוריס פרידמן, ד'ר מהרן כבהה ועוד

פורסם ב: 09/02/2020 10:34

כנס אורולוגיה. צילום: אלי דדון
'
ד'ר גאזי פארס סגן מנהל המחלקה האורולוגית ב'כרמל' השתתף במפגש של מומחי האורולוגיה של בית החולים עם רופאי הקהילה. עשרות רופאי משפחה מכל חיפה והצפון שהתקיים במלון 'גרדן' בחיפה. היה זה כנס בנושא עידכון ידע והעשרה כולל כמובן חידושים באורולוגיה מתקדמת אותו הובילו רופאי המחלקה האורולוגית של 'כרמל'.

'החיבור שלנו לקהילה הוא אחד הכלים החשובים ביותר שלנו בהענקת רפואה טובה ומדויקת יותר', אמר ד'ר גאזי פארס סגן מנהל המחלקה האורולוגית במפגש של מומחי האורולוגיה של בית החולים כרמל עם רופאי הקהילה, והוסיף: 'כיום הרפואה האורולוגית מאוד מתפתחת ומתקדמת ורופאי בית החולים כרמל שולטים בה כשהמטרה העיקרית שלנו היא העברת והנחלת הידע החדש והעדכני ביותר גם לרופאי המשפחה בקהילה'.

' יותר מחצי מבין הנשים יסבלו מדלקת בדרכי השתן במהלך חייהן והשימוש באנטיביוטיקה גדל כל הזמן וצריך השגחה ופיקוח הדוק יותר על כל תחום דלקות בדרכי השתן האבחון ודרכי הטיפול', הסביר לרופאי המשפחה ד״ר בוריס פרידמן רופא בכיר במחלקה האורולוגית שגם היה ממארגני ומפיקי המפגש.

'זיהומים בדרכי השתן הם אחד הסיבות הנפוצות ביותר לפניה לרופא משפחה ולכן הנושא מאוד נפוץ וחשוב לטיפול'. ד'ר מהרן כבהה הסביר והרחיב על תחום האין אונות וחוסר טסטוסטרון, בגילאי 40-70 יש מעל 15 אחוז גברים בעולם עם הפרעות בתפקוד המיני. פעמים רבות בעיות בתפקוד המיני יכולות להעיד על מחלות מוקדמות בכלי הדם בלב וחשוב מאוד שרופא המשפחה יבדוק את הנושא.'

. ד'ר יובל פרייפלד עידכן את הרופאים על אבחון וטיפול בסרטני מערכת השתן וד״ר אילן קליין הרחיב על תחום החידושים באפשרויות טיפול זעיר פולשניות באבנים וגידולי כליות ומערכת השתן מחלות אבנים מאוד נפוצות, יקרות לטיפול וגם כאובות הסביר. כיום אפשר בזמן אמת לראות באמצעות אולטרסאונד את האבנים ולטפל בהם בדרך אלגנטית מהירה בכרמל מרפאת אבנים ייחודית הפועלת בשילוב אורולוג נפרולוג ותזונאית שסוגרת את הטיפול ההוליסט'י.


מנהל המחלקה האורולוגית בבית החולים 'כרמל' ד'ר יורם דקל סיכם: 'המחלקה מעניקה למטופליה קשת רחבה ביותר של אבחונים טיפולים וניתוחים מתקדמים בכל תחומי האורולוגיה'. רופאי כרמל פזורים ומחוברים היטב לקהילה במרפאות 'כללית' באזור חיפה והצפון במרכז רפואי 'זבולון' ובמרכז רפואי 'לין'. שם הם רואים את המטופלים ובמקרה הצורך המטופלים מוזמנים להמשך טיפול ניתוח או מעקב בבית החולים כרמל.
ככל שרופאי המשפחה ישלטו טוב יותר בעדכונים ובחידושים בתחום האורולוגיה כך הם יפנו את המטופלים הנכונים והמתאימים יותר לייעוץ וטיפול אורולוגי ע״י מומחים בבית החולים הסביר ד״ר דקל כך אנחנו מקצרים את התורים מונעים בדיקות מיותרות ומאפשרים לחולים שצריכים באמת לקבל את הטיפול הנכון והמתאים ביותר עבורם'.

מקדמים בריאות בכרמל
עשרות תלמידי תיכון הגיעו השבוע לביה"ח כרמל כדי לראות וללמוד מקרוב את עולם הבריאות בישראל . יוזמת תוכנית הבריאות בבתי הספר הגב' אור גביש אמרה כי מטרת ביקור התלמידים הינה להכיר וללמוד על הבעיות הקיימות במערכת הבריאות בבתי החולים בישראל מצד אחד, ומהצד השני למצוא ולהציע פתרונות יצירתיים לאותן בעיות תוך כדי הפעלת החושיים היזמיים של התלמידים הצעירים.
למרכז הרפואי כרמל מקבוצת הכללית הגיעו השבוע תלמידי כיתה ט' מבית הספר העירוני ג' שבאו לשמוע על האתגרים והקשיים של בתי החולים. במהלך היום הם פגשו ושמעו את ד"ר ריאד חדאד מנהל המחלקה הפנימית א' בכרמל שנחשב לאחד ממנתחי הכבד והלבלב הטובים ביותר בישראל, ד"ר חדאד הציג לתלמידים את המורכבות ואת הקדמה הקיימת כיום בכרמל בניתוחי כבד ולבלב וכיצד מחלה כמו סרטן הכבד שנחשבה עד לפני זמן לא רב כחשוכת מרפא כמעט, ניתנת לריפוי עם פתרונות ניתוחיים חדשניים המאפשרים לחולים להאריך ימים.
הם פגשו גם את ד"ר לילך דולב סגנית המנהלת הרפואית במחוז חיפה של הכללית שסיפרה לתלמידים על שיקום וניהול מטופלים ומטופלות בקהילה, על מאמצי קידום בריאות וניהול וריכוז טיפול בכל מטופל ומטופלת. הכללית הינה קופת החולים הגדולה במדינה עם אלפי מרפאות מכונים מומחים ופריסת בתי החולים בכל המדינה כשהמטרה היא להעניק טיפול רפואי איכותי לכל אדם ומטופל באשר הוא נמצא. הכללית כארגון בריאות מרכזי במדינה נשענת ומשתמשת בביג דאטה ובידע הרב הנצבר אצל מומחי הכללית לטובת עשיית רפואה טובה יותר לכלל המטופלים במדינה.
מי שעוד הדהים את התלמידים היה מנהל פגיית כרמל פרופ' אבי רוטשילד. פרופ' רוטשילד הציג את הפגייה לפני התלמידים וסיפר להם שכבר מהשבוע ה 23 ניתן להציל את הפג הקטן והכל בזכות ההתקדמות הטכנולוגית של הרפואה, הם שמעו על חשיבות חימום הפג שמירת החמצן והטיפול המסור שהוא צריך לקבל. פגיית כרמל נבחרה זו השנה השישית ברציפות כפגייה הטובה ביותר בישראל ע"פ משרד הבריאות. מי שלוותה את התלמידים לאורך כל היום היתה סגנית מנהל ביה"ח ד"ר שני ברוש שהכירה לתלמידים את כרמל וסיפרה להם על האתגרים הרבים העומדים בפני מערכת הבריאות בישראל והזמינה את התלמידים להצטרף לעשייה מקדמת בריאות בכדי להוריד את העומסים מהמערכת, להקל על עובדי מערכת הבריאות ולשתף את הציבור בעשייה ואחריות בריאותית. את הסיור המוצלח בכרמל סיימו התלמידים בשאלה ובקריאה כיצד ניתן לקדם בריאות ולהגיע לכמה שיותר אנשים. את הפתרונות לבעיות במערכת הבריאות בהם נתקלו התלמידים הם ינסו לפתור במסגרת האקתון מרכזי שיערכו תלמידי תוכנית הבריאות ברחבי הארץ.
בתמונות - תלמידי התוכנית במפגש בביה"ח כרמל
קרדיט – צילום ביה"ח כרמל
כנס אורולוגיה. צילום: אלי דדון

ביקור בית הספר. צילום: אלי דדון

ביקור בית הספר. צילום: אלי דדון

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   אור לנצ'נר מנכ'ל לומינטי נטוורקס :...
*   חוששים לפנות למיון בבית חולים? לאור...
*   העיר תל אביב הצדיעה אתמול לעובדי ומתנדבי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים