היו כבר בתי חולים שהפכו למלונות יוקרה וזה קרה בין היתר בטבריה . עכשיו נפתח מלון הבוטיק 'וילה גן' לשעבר בית חולים 'עזרה'. כתבה: רונית קיטאי

לימים הוא הפך למעבדת 'עזרה' שבטעות הגו אותה כמו 'עזרא' וכך משמרים את אחד מבתי החולים הראשונים בחיפה. הבעלים היא קבוצת 'שתית' בבעלות היזם שלום שטרית והבית לשימור הוא בן מאה שנים ושמו 'וילה גן'. המיקום הוא שדרות הציונות 56-58 שלימים ניקנה ע'י הבאהיים ושוב החליף ידיים. התיירים המגיעים לגנים הבאהיים מן הסתם יעדיפו כבר להישאר במלון זה ולא רק הם

פורסם ב: 20/01/2020 13:16

וילה גן בחזית המלון. צילום: ראובן כהן
'ממש מלונות' מקבוצת 'שתית' שיפצו באופן יסודי ביותר את המבנה כולו אשר שוחזר ועוצב בהתאם לתקופה בה נבנה, עם הרבה אהבה וחשיבה, וחזיתותיו נשארו ושמורו כפי שהיו. המלון נמצא במיקום מרכזי, במרכז הגנים הבאהיים, וניתן לרדת ברגל מנקודה זו למושבה הגרמנית (שדרות בן גוריון).

מה שהיה אחר כך במשך שנים מעבדות 'עזרה' של קופת חולים 'כללית' ,הפך למלון מתפרס על שני בניינים המכילים 16 חדרים בגדלים ובעיצובים מלונאיים קפדניים שונים, ובמרכזם חצר וגינה פסטורלית, אליהם ניתן לצאת מחלק מהחדרים, במרחק נגיעה מהגנים הבאהיים. כמו כן, בכניסה, נבנה לובי ענק, עם פינות ישיבה אלטרנטיביות, במטרה להפוך את המקום לאכסנדריה לתרבות ומקום מפגש. בנוסף ישמש המקום גם כמרכז כנסים ואירועים, הן לאורחי המלון והן לאורחים מבחוץ. המקום מצויד בכל הציוד הנדרש, וכולל במה, מסך, במערכת הגברה המותאמת גם לישיבות וכנסים.

לדברי שלום שטרית בעלי החברה: "יתרונו הבולט של מלון 'וילה גן', הוא קרבתו לאטרקציה מרכזית בחיפה ולמקום הקדוש לדת הבאהיית, ממש בפתח הגנים הבאהיים, והוא צפוי לקסום לתיירים ואנשי עסקים בחיפה. בכוונתנו ליצור עניין סביב המלונות, כך שאנשים שיבואו להתארח אצלנו יחפשו את התוכן מעבר ללינה. במלון החדש נוציא סיורים מאורגנים שיהוו חלק מחבילת האירוח במלון. המטרה לעשות קירוב בין האנשים לראות את האדם במרכז בלי הבדלי דת, גזע ומין, ברוח הבאהיים.

לדברי שלום שטרית: 'אנחנו הופכים להיות החברה המלונאית הגדולה בצפון. מלונות בצפון מהווים אתגר משמעותי, והם ללא מלון בתל אביב, ירושלים או באזורי התיירות הקלאסיים'.

מלון 'וילה גן', מצטרף כאמור, למלון הבוטיק 'וילה כרמל', הנמצא בכרמל בחיפה, ולמלון הבריאות והספא 'קדם" (61 חדרים), הנמצא במורדות הדרומיים של יערות הכרמל, שהושק השנה הנמצאים בבעלות החברה שבונה בימים אלה את מלון 'המושבה' במושבה הגרמנית בחיפה (165 חדרים) והוא צפוי להיות מוכן עוד השנה.

מלון "וילה גן" שדרות הציונות 56-58 חיפה
וילה גן. צילום: ערן לביא

וילה גן בשדרות הציונות בחיפה. צילום: ערן לביא

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור תיירות :
*   שרת התפוצות ציפי חוטובלי ביקרה במוזיאון...
*   קבוצת אמסלם טורס, מדווחת כי מבצע החילוץ...
*   החל מהיום 20.3.2020 ,מתחמי G, מקבוצת גזית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים