שושי ג'מבר שנולדה בפתח תקוה להורים יוצאי אתיופיה הפכה מעובדת נקיון למנהלת בחברת סטארט-אפ. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

שושי ג'מבר שמתגוררת כיום בראש העין היתה אורחת מועדון הערב של 'מרכז פנורמה' בחיפה וסיפרה לקהל המאזינים כיצד החליטה כי לא תהיה דור שני למעגל העוני. היא לקחה את גורלה בידה ועם אמביציה, חוכמת חיים וכוח רצון,הפכה למנהלת על שלוש מחלקות בחברת הסטארט אפ 'ווקמי' בתל אביב

פורסם ב: 15/01/2020 21:09

משמאל לימין לימור כרסנטי מנהלת יחסי הציבור של מרכז פנורמה שהזמינה את המרצה, שושי ג'מבר ויד ימינה של כרסנטי מירי אברהם. היתה שם גם לילך אדוני מנהלת לשכתו של מנכ'ל מרכז פנורמה עמי אשכנזי ועוד רבים אחרים. צילום רונית קיטאי
שושי ג׳מבר סיפרה על מסעה המפרך עד למשרת ניהול בחברת היי-טק וזה סיפור המוכיח כיצד כל אחד ואחת יכולים להשיג את הבלתי אפשרי. בשנת 2015 שושי התחילה לעבוד בחברת 'ווקמי' בתל אביב כעובדת ניקיון והצליחה להיכנס לתפקיד פנימי בחברה בתור בודקת תוכנה. לאחר פחות משנה בתפקיד היא קודמה להוביל את צוות הבדיקות ותוך שנתיים לאחר מכן היא קודמה לתפקיד בכיר אשר היא מכהנת בו עד היום כמנהלת התפעול של מחלקת המובייל בחרת 'ווקמי'.

את בעלה שהפך לאקס שלה, הכירה שושי ג'מבר - בארה'ב . שם קופידון פגע בשניהם ופילח את הלב בחץ שהחל באהבה גדולה והפך למריבות גדולות ובלתי פוסקות כשהעוני בבית וגם הוא לא שלהם.

אביה נפטר, אחיה אושפז ואחותה היתה לפני ניתוח וכך עם 'תיק' כזה שנפל עליה ועל משפחתה מהבית, היא הגיעה לשם כדי להצטרף אל אמה ואחיה לדירה הקטנה , ביחד עם בעלה ועם שני ילדיהם שנולדו בארה'ב. כיום בנה בן שבע ובתה בת חמש.שושי ג'מבר החליטה שלא מתאים לה לגור בתנאי צפיפות ועם מריבות בלתי פוסקות שהתחוללו בינה לבין בעלה על רקע העוני שנכפה עליהם. התוצאה בני הזוג התגרשו ,בעלה חזר לארה'ב והיא נותרה אם חד הורית, לחלוטין.

הסיפור של שושי פורסם לראשונה ע'י רותי לוי במגזין TheMarker Women, בשנת 2017, שושי אף הרצתה באירוע -2018 Tedx jaffa women. ובעקבות כך גם בכתבתה של טליה פלד קיינן אשר שודרה בתוכנית 'שישי עם איילה חסון' שבערוץ 10. מאז הפרסום הראשוני שושי מעבירה הרצאות לקבוצות וארגונים בהם היא משתפת וחושפת את הכלים אשר יישמה על מנת לפרוץ כל סטיגמה חברתית שהיא כביכול מייצגת.

לפני שנה נבחרה שושי ג'מבר ע'י העיתון 'דה-מרקר' לאחת מ-21 הנשים המשנות את פני ההיי-טק הישראלי והיו עוד כתבות נוספות על פועלה בערוצים שונים, אך למרות שהירצתה אין ספור היא עדיין מתרגשת לפני שהיא מעבירה לקהל את סיפור חייה, והיא גם לא מסתירה זאת ובכך כובשת את הקהל.

למי שתהה ממה התחיל הדחף להתקדם היא מסגירה כי זה מ'הסוד'. היא נתקלה בתורה זו, ולא רק בספר זה על 'מחשבה שיוצרת מציאות', שזה גם שם ההרצאה שלה. היא הושפעה מאופרה וינפרי וכבר מזמן חדלה לחתוך עם סכין את השומה שבפניה, כפי שעשתה כאשר היתה ילדה וחבריה לכתה הציקו לה בעלבונות. היא למדה לקבל את כל מה שיפה בהופעתה ובטחונה העצמי עלה פלאים. לחשוב שרק לפני חמש שנים עוד ניקתה משרדים ולא היה לה שמץ של מושג בטכנולוגיה . מאז כאמור היא עובדת כמנהלת בחברת סטארט אפ. המעיזים מצליחים מסתבר.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   שר הכלכלה הגיע לביקור במשרדו של עו'ד...
*   עובדי החברה הכלכלית לחיפה ערכו סיור...
*   לאה שנירר התפרסמה לאחר השתתפותה בסדרת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים