דירקטוריון המרכז למורשת הדרוזים בישראל הגיע לסיור לימודי במוזיאון תל יקנעם, כדי ללמוד מהמודל שהובל כאן לשם הקמת מרכז למורשת הדרוזים בישראל

דירקטוריון המרכז למורשת הדרוזים בישראל בראשותו של היו'ר ד'ר כמאל שופאנייה, המנכ'ל מחמוד שנאן, חברי הוועד המנהל, ועובדי המרכז למורשת הדרוזים הגיעו לביקור וסיור לימודי במוזיאון תל יקנעם ופגשו את מנהלת אגף התצוגות ברשות העתיקות ד'ר אורית שמיר שסיפרה לאורחים על תל יקנעם ועל כל תהליך הקמת המוזיאון, ושיבחה את מעורבותו של ראש העיר יקנעם סימון אלפסי

פורסם ב: 05/01/2020 10:21

דירקטוריון המרכז למורשת הדרוזים. צילום: רועי אדוט דוברות עיריית יקנעם
לדבריה סימון אלפסי היה מעורב באופן מלא ואשר הקפיד להתעדכן בכל פרט ולעשות את הטוב והאיכותי ביותר. יו'ר המרכז למורשת הדרוזים בישראל והוועד המנהל, ד'ר כמאל שופאנייה אמר שהם שמחים מאוד להגיע ליקנעם ולביקור חשוב כאן במוזיאון התל, וללמוד על המודל להקמתו מראש עיר מצוין.

ד'ר כמאל שופאנייה סיפר כי במרכז המורשת עובדים על הקמת המרכז למורשת הדרוזים בישראל, והוסיף שהמוזיאון שמתוקצב על ידי המדינה יקום על שטח של 3000 מ'ר, וזה יהיה אירוע מכונן בכלל, ולעדה הדרוזית בפרט. ראש העיר יקנעם סימון אלפסי בירך את חברי וחברות המשלחת ואמר: 'אנחנו שמחים לארח את המשלחת המכובדת. הדירקטוריון עושה נכון ונבון בהקמת המוזיאון למורשת הדרוזים, כי חשוב ביותר להקים מרכז כזה, ושכל אחד בעדה ומחוצה לה יידע מאיפה הכל התחיל'.

סימון אלפסי :אני ממליץ לשלב בני נוער בכל התהליך ולאחר הקמתו. כך הם ייצרו אצלם את השייכות והמחויבות. אנחנו רתמנו את המערכת החינוכית ביקנעם לחפירות בתל, וזו הסיבה שתלמידי שכבת ד' היו מגיעים לתל וחופרים בו ומגלים עתיקות.עיריית יקנעם השקיעה רבות בתל ובמקום בו יקום מרכז ארכיאולוגי אזורי מוביל'. לאחר דברי ראש העיר הוקרן סרטון על תל יקנעם וההיסטוריה שלו.

:שמחנו לארח משלחת של המרכז למורשת הדרוזים וללמד אותם מניסיוננו בהקמת מוזיאון תל יקנעם. הקמת מוזיאון היא דבר חשוב ביותר. בהקמת המוזיאון שלנו בתל יקנעם חנכנו את ההיסטוריה היישובית מלפני 5,000 שנים. היסטוריה מפוארת שכל בן נוער, בוודאי מיקנעם, חשוב שילמד ויידע. למוזיאון מגיעות קבוצות רבות מכל רחבי הארץ והוא מהווה מקום ביקור חובה. לדרוזים מורשת מפוארת וחשוב מאוד שכולם יידעו עליה, ואני מברך על הקמת המוזיאון למורשת הדרוזים בישראל. החלטת ממשלה סופר חשובה'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   מה עושה בימים אלה עו'ד ראובן בינר לשעבר...
*   תפילת שלושת הדתות למלחמה בקורונה...
*   ראש עיריית חיפה ד'ר עינת קליש רותם...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים