'חקלאי גרנות' בבעלותם של 43 קיבוצים ומושבים שיתופיים השיקו אבוקדו תחת מותג 'אבוקדו גרנות' . כתבה: רונית קיטאי. צילום: מעין עופר

אבוקדו הוא פרי למי שלא יודע ולא נחשב לירק. מה היא התועלת הבריאותית באכילת אבוקדו? מחיר האבוקדו בישראל נמוך מאוד מזה שבצרפת, גרמניה ובריטניה.תמיר בושניצקי מנכ'ל 'חקלאי גרנות' על המותג. בתיאבון!

פורסם ב: 31/12/2019 16:12

אבוקדו גרנות .צילום :מעין עופר
הוא נחשב למלך הפירות, ובצדק. הוא מזין, הוא בריא והפך מזמן בישראל לפרי האהוב ביותר. מהיום ניתן לקנות אבוקדו מסוג 'אבוקדו גרנות' המבטיח שהוא מגיע מהמטעים של החקלאים החברים בגרנות ונושא תו איכות של מצוינות, איכות ובטיחות מזון . לכל אורך השנה ישווקו 'חקלאי גרנות' אבוקדו, לפי זני העונה, בעיקר אבוקדו מסוג אטינגר, הנחשב לאבוקדו המשובח והטעים ביותר.


תוצרת חקלאית ממותגת מבססת יותר ויותר את מעמדה ברשתות המזון. פירות וירקות נושאים שמות המספרים לרוב מי גידל את התוצרת החקלאית ומהיכן היא מגיעה. למהלך זה מצטרפת בימים אלה 'חקלאי גרנות' עם מיתוג של הפרי הנחשק ביותר שכבר זכה למעמד של כבוד במטבח הישראלי , הלא הוא האבוקדו.

החל מהיום תשווק 'חקלאי גרנות' שאת התוצרת החקלאית הטריה של פירות וירקות לרשתות המזון אתם ראיתם מן הסתם. ''אבוקדו גרנות' הפרי הטעים והבריא כל כך מגיע מהמטעים הפרוסים לכל אורך השפלה התיכונה, מקיבוץ נחשונים ועד קיבוץ נחשולים ואבוקדו גרנות משווק באריזת רשת של 2 ק'ג עם חבק ממותג עם תמונות מתחלפות של החקלאים המגדלים.

'חקלאי גרנות' הוא בבעלות 'גרנות' הארגון הכלכלי הגדול ביותר מבין הארגונים של הקיבוצים, בבעלותם של 43 קיבוצים ומושבים שיתופיים, והוא כולל גם את חטיבת 'אבוקדו גרנות', הכוללת שטחי גידול, מטעים ובית אריזה מרכזי לשיווק והפצת אבוקדו. מערך ההפצה של התוצרת החקלאית יפעל ממרכז האריזה של האבוקדו וההדרים בגרנות, כשההפצה לשווקים ולרשתות השיווק ברחבי הארץ תבוצע על ידי התנועה עמק חפר (שבבעלות גרנות).

לדברי תמיר בושניצקי, מנכ"ל חקלאי גרנות: 'אנחנו מבקשים לשפר את החוויה של הצרכן עם האבוקדו. ונדאג לכך ששם המותג שלנו יהווה הבטחה לאיכות התוצרת, טריות הפרי וטעם משובח'.

לאחרונה פירסם משרד החקלאות דו'ח מחקר שביצע בנוגע למחיר האבוקדו, ממנו עולה כי מחיר האבוקדו בישראל נמוך משמעותית מאשר בצרפת, גרמניה ובריטניה. מבדיקה שערכו בחטיבה למחקר, כלכלה ואסטרטגיה במשרד החקלאות, שהשוותה את מחירי האבוקדו בין ישראל לבין אירופה, מתברר כי בישראל אנו משלמים את המחיר הנמוך ביותר לפרי הירוק! בחטיבה לאסטרטגיה במשרד החקלאות, בדקו את המחירים גם בשנים האחרונות, והפרשי המחירים לטובת ישראל נשמרים לאורך זמן.

אז הבטחנו לספר לכם על היתרונות הבריאותיים באכילת אבוקדו , אז לידיעתכם האבוקדו מכיל בעיקר שומן בלתי רווי וכמות גבוהה של ויטמיני B, A, E, C ויטמין K וחומצה פולית. הוא מכיל מינרלים חשובים וביניהם סידן, מגנזיום, אבץ, ברזל ואשלגן. האבוקדו נחשב לשומן בריא, הוא הפרי היחיד המכיל שמן, חוץ מזיתים ואגוזים. כ- 20% מהרכבו התזונתי הם שמנים, בעיקר שמנים בלתי רוויים, השמנים הבריאים עבורנו, בעלי תכונות המונעות כולסטרול, תהליכי חמצון ומחלות לב, ובמיוחד חומצה לינולאית, המסייעת לגוף לייצר הורמונים חשובים. יש בו כמות גבוהה של ויטמינים מאחר ותכולת השמן בו גבוהה, הוא מכיל גם ויטמינים מסיסים בשמן, שעיקרי ביניהם הוא ויטמין E. זהו נוגד חמצון חשוב ביותר, שכמו תפקידו בטבע, להגן על רקמות הצמחים מפני נזקי חמצון, קרינה והרעלה, כך גם תפקידו בגופנו, בנוסף לתפקידיו האחרים.

כעת משווק לשווקים אבוקדו מסוג אטינגר, שהינו הזן העיקרי הפותח את עונת האבוקדו ונחשב כזן המבוקש ביותר ע"י הצרכנים הישראלים. האטינגר הינו אבוקדו מזן בכיר, הפרי – אגסי, בעל צבע ירוק קלאסי וקליפה חלקה ומבריקה וצפוי להישאר בשוק עד לחודש ינואר, אחריו ישווקו אבוקדו מסוג פוארטה ופינקרטון.

בית האריזה גרנות עובד תחת כשרות הרב אפרתי. האבוקדו הנ'ל הוא תחת כשרות בד'צ עדה חרדית.
מחיר מומלץ לצרכן לאבוקדו באריזת רשת: 9.90 – 12.90 ש'ח לק'ג כאשר מחיר הסופי נקבע על ידי רשתות המזון.
להשיג ברשתות המזון ברחבי הארץ.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור צרכנות :
*   מרבית סניפי דומינו'ס פיצה יישארו פתוחים...
*   014 של בזק בינלאומי מעניקים 60 דקות שיחות...
*   אורלית אוקוביץ', זכיינית חברת BIO SCULPTURE...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים