השבוע במרכז הרפואי 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

ב'כרמל' חתמו המונים על כרטיס אדי לתרומת איברים. מנתחי לב ורופאים במחלקה הקרדיולוגית ב'כרמל' התראיינו בשידור חי בתוכנית הבריאות ב'רדיו צפון'

פורסם ב: 15/12/2019 11:36

מתאמת ההשתלות האחות עדנה רז עם צוות היחידה לטיפול נמרץ לב. צילום: אלי דדון
עשרות אנשי צוות רפואי של המרכז הרפואי כרמל יחד עם עובדים רבים מכל המחלקות והאגפים הצטרפו וחתמו השבוע על כרטיסי אדי לתרומת איברים. הם הצטרפו בחתימתם לפרויקט הארצי של המרכז הלאומי להשתלות 'מיליון מצילי חיים' במסגרתו מתגייסים כולם כדי להגיע למיליון תורמים חתומים על כרטיס אדי תוך מספר שבועות.


מתאמת ההשתלות של המרכז הרפואי כרמל מקבוצת הכללית האחות עדנה רז מדווחת כי 'מרכז רפואי כרמל הינו שותף פעיל וחלק מהמערך הלאומי להשתלות, ובכרמל נעשות הנצלות איברים רבות תרומה של קרניות עיניים ועוד.

רק בתקופה האחרונה נעשתה תרומת איברים גדולה והונצלו בתרומה זו כבד ושתי כליות, קרניות ועור. בנוסף במהלך השנה הונצלו 24 זוגות קרניות והושתלו קרניות ל- 33 אנשים עיוורים אשר בזכות התרומות של השתלת קרניות ראייתם חזרה אליהם.

הרופאים משתלי הקרניות מ'כרמל' הם ד'ר היימס וד'ר ישראלי ולהם 95% הצלחה. בנוסף עוד חמש תרומות עור עברו לעבוד בבנק העור בכדי להנפיק לבתי חולים למטופלים עם כוויות. בחלק גדול מהתרומות שנלקחו היה לתורמים כרטיס אדי והמשפחות כיבדו את רצונם של הנפטרים ותרמו איברים.

לדברי מתאמת ההשתלות עדנה רז : 'בשנותיי הרבות בנושא זה לא הייתה משפחה שידעה שיש כרטיס אדי ולא הסכימה לתרומה ומכאן חשיבות הכרטיס. אני כולי תקווה שחלק גדול מעובדי מרכז רפואי 'כרמל' ישאו את כרטיס אדי בגאווה.

ד'ר אריק עדן נאמן ההשתלות של בית החולים ומנהל היחידה לטיפול נמרץ נשימתי עידכן: 'החתימה על כרטיס אדי הינה המעשה האנושי, האצילי והנעלה ביותר של כל בן אנוש כי 'כל המקיים נפש אחת כאילו קיים עולם מלא'. החתימה וההצטרפות על כרטיס אדי לוקחת רק 30 שניות וניתן להצטרף דרך אתר האינטרנט של המרכז הלאומי להשתלות או דרך עמוד הפייסבוק. כרטיס אדי מעניק לחותמים ולבני משפחתם קדימות ברשימת הממתינים להשתלה וכי כל הדתות רואות בתרומת איברים צו מוסרי עליון'.

מתאמת ההשתלות של בית החולים,האחות עדנה רז מוסיפה : 'קיצור משך ההמתנה להשתלה מצילת חיים הינו האתגר הגדול ביותר העומד בפנינו. הכוח לעשות את השינוי ולקצר משמעותית את זמן ההמתנה להשתלה הוא בידיים של כל אחד מאתנו. בואו לעשות מעשה לחתום ולתרום, לטובתנו ולטובת החברה שלנו'.


בשנים הקרובות מתכננים במרכז הלאומי להשתלות לקדם שיתופי פעולה עם מדינות שונות לקידום השתלות מתורמים חיים, באמצעות תוכנת מחשב למציאת התאמות/הצלבות בין זוגות ממדינות אחרות שלא נמצאה ביניהן התאמה.


מנהל המרכז הרפואי 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג שמחזיק וחתם באופן אישי על כרטיס אדי אומר: 'תרומת איברים מאפשרת לרפואה להמשיך ולשמור על קדושת החיים כערך עליון. אצלנו ב'כרמל' מעריכים מאוד את חשיבות תרומת האיברים ומעודדים את כולם לחתימה על כרטיס אדי. אנו מאמינים כי בידי כל אחד ואחד הכוח והיכולת להציל חיים. לשמחתי כל שנה נכבש שיא חדש במספר תרומות האיברים וההשתלות בישראל, וזו הוכחה לעליה במודעות והנכונות של הציבור לתרום מכל הלב'.

****
בשידור חי ברדיו צפון אמר ד'ר דרור לוינר מהמחלקה לניתוחי לב וחזה במרכז הרפואי 'כרמל': 'אנחנו כאן עם הניסיון והאיכות הרפואית הגבוהה ביותר כדי לספק את רפואת הלב הטובה ביותר לכל תושבי הצפון.

ד'ר דרור לוינר חזר לאחרונה לבי'ח 'כרמל' לאחר שנתיים שבהם עשה תת- התמחות בניתוחי לב וחזה בביה'ח 'הר סיני' שבניו יורק ולאחריו הצטרף לשורה של מנתחים בכירים במחלקה לניתוחי לב וחזה בניהולו של ד'ר ארז שרוני ,המובילים ומביאים את המחלקה ב'כרמל' להישגים והצלחות בתחום ניתוחי הלב בצפון בפרט ובישראל בכלל.

המחלקה לניתוחי לב היא חלק מרכזי מהמערך הקרדיווסקולרי המצטיין של בית החולים, הכולל את המחלקה הקרדיולוגית ואת המחלקה לכירורגית כלי דם. 'אנחנו מספקים למטופלים שלנו מעטפת מלאה וייחודית של איבחון וטיפול בכל תחומי הלב וכלי הדם', מסביר מנהל המחלקה ד'ר שרוני, "המחלקה לניתוחי לב בכרמל מקבוצת 'כללית' מבצעת מאות ניתוחי לב וחזה בשנה והיא נחשבת מוקד מצוינות מוביל, מקבלת ומטפלת במאות חולים מכל אזור חיפה והצפון'.

בתוכנית הבריאות ברדיו צפון הסביר ד'ר דרור לוינר על הכיוונים אליהם הולכים ניתוחי הלב כיום הכוללים הקטנה של החתכים הניתוחיים מה שמקטין את הטראומה לגופו של החולה, מקטין את הסיכון לזיהום ומאפשר החלמה מהירה וטובה יותר. שימוש ביותר שתלים עורקיים על פני שתלים ורידיים בניתוחי מעקפים, יותר תיקונים של המסתם המיטראלי מאשר החלפות המסתם, טיפול טוב יותר בפרפור עליות בזמן ניתוחי הלב ועוד. עוד הדגיש ד"ר לוינר כי למחלקה בכרמל ניסיון גדול בניתוחים ללא שימוש שבמכונת לב ריאה מה שמאתגר את הצוותים מצד אחד ומאפשר החלמה טובה יותר למנותח בחולים המתאימים לכך.

אחד מיתרונותיה של המחלקה ב'כרמל' היא שדרת המנתחים המעולה העובדת במחלקה. לדברי מנהל המחלקה ד'ר שרוני : 'כל מנתחי המחלקה הינם בעלי ניסיון מקצועי רב עברו התמחות בארץ והתמחיות-על בחו'ל. העובדה שיש לנו מגוון כזה רחב של מנתחים מגוונים ומנוסים מאפשרת לנו מגוון גדול ועושר של שיטות עבודה והתאמת הניתוח בתפירה אישית לכל חולה'.

במהלך התוכנית ברדיו עלו לשידור מספר חולים שעברו לאחרונה ניתוח לב במחלקה ב'כרמל' והם שיבחו וציינו את איכות הרופאים ואת תוצאות הניתוח הטובות תוך שהם מדגישים את השירות ,היחס המעולה מהצוות הסיעודי המקצועי והאוהב של המחלקה.

ד'ר דרור לוינר (42) שהצטרף לצוות המקצועי של המחלקה ,סיים את לימודי הרפואה ב'הדסה' בשנת 2009 ועשה את ההתמחות בניתוחי לב בביה'ח בלינסון של 'כללית'. כאמור לפני מספר חודשים הוא חזר לארץ לאחר שנתיים של תת התמחות במרכז הלב בביה"ח הר סיני בניו יורק כשהוא מתמחה אצל ד'ר דייויד אדאמס וד'ר ג'ון פסקס בתחום ניתוחי המעקפים ותיקוני המסתם המיטרלי.

לדברי מנתח הלב ד'ר לוינר: 'אני מאמין בראיה כוללת של החולה והבעיות הרפואיות שלו ובטיוב הטיפול לפני ולאחר הניתוח כחלק משמעותי בהצלחת הניתוח. ביה'ח 'כרמל' בשבילי הוא בית מקצועי המאפשר לי סביבת עבודה מקצועית ורצינית. אני מקווה ובטוח שיחד עם כל צוות המחלקה נצליח להמשיך ולטפל בחולים בצפון בצורה מיטבית ולהצעיד את המחלקה להישגים'.


בצילומים – ד"ר לוינר עם פרופ' בורנשטיין בתוכנית ברדיו
ד"ר לוינר במהלך ניתוח לב בכרמל
קרדיט – צילומים אלי דדון
ב'כרמל' חותמים על כרטיס אדי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

בניתוח לב. צילום: דוברות בי'ח 'כרמל'

צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   בתקופה זו , מה סדר היום של רופאת העיניים...
*   לוחמי האש מצדיעים לכוחות מגן דוד אדום
*   חברת 'מעדני יחיעם' תרמו מוצרי נקניק...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים