קשה להאמין שיש מישהו במדינה שלא שמע את שמו של פרדי גרובר. הוא נפגש עם צוותי מלאכי מד'א שהצילו את חייו.כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות מד'א

פרדי גרובר (72) מתל אביב, מי שהיה במשך עשרות שנים עיתונאי ברשות השידור, וכיום צלם חובב, נסע בחודש שעבר לצלם בכפר מראר. לפתע, בתוך הטבע והנופים הפסטורליים של הגליל התחתון, הוא הרגיש רע מאוד, וביקש מבת זוגו להזעיק את מד'א. מה קרה בהמשך?

פורסם ב: 11/12/2019 19:58

המפגש המרגש בין פרדי גרובר לצוותי מד2א שהצילו את חייו .צילום: דוברות מד'א
'היינו בנסיעה מנהלתית סמוך למראר, כשהוזעקנו להעניק טיפול רפואי לגבר שחש ברע', שיחזר חובש רפואת חירום במד'א פהד עבד אל ולי. מסביר פהד: 'כשהגענו אל פרדי, הוא היה בהכרה מלאה, חיוור ועם כאבים עזים בחזה. התחלנו לבצע בדיקות רפואיות, ותוך כדי הוא התמוטט ואיבד דופק ונשימה. מיד השכבתי אותו על הרצפה, התחלתי לבצע עיסויי לב, וכעבור שניות בודדות נתתי לו מכת חשמל ממכשיר הדפיברילטור. לא עברה דקה ולבו שב לפעום'.

מוסיף פאראמדיק מד'א נזיה סלייח: 'לאחר מתן השוק וחזרתו לחיים, פרדי היה בהכרה מעורפלת, ומיד העברנו אותו לניידת טיפול נמרץ והתחלנו בפינוי לבית החולים. מהלך הנסיעה פרדי איבד דופק ונשימה לא פחות משש פעמים. בכל פעם נתנו לו מכת חשמל, והוא חזר שוב ושוב לחיים. אני פטראמדיק במד'א קרוב ל-20 שנים אך זהו אחד המקרים המורכבים שהיו לי. לא מובן מאליו שחולה שעובר דום לב שוב ושוב ומטופל במתן מכות חשמל, מגיע לבית החולים כשהוא בהכרה מלאה, ולא נזקק להרדמה או להנשמה'.

לראשונה מאז המקרה, פגש פרדי בביתו את האנשים שהצילו את חייו. במפגש המרגש סיפר פרדי לחובשים והפאראמדיקים של מד'א כי הבין שהמצב חמור, ובכל זאת לא פחד.

שיחזר פרדי גרובר : 'הצוות של מד"א היה כל כך מקצועי, שידעתי באיזשהו מקום שהם יוציאו אותי מזה. ידעתי שאני בדיוק בידיים של האנשים שאני צריך באותו רגע. כזאת מקצועיות, כזאת מסירות. אלה לא אנשים שסתם באו לעבודה, הם היו שם אלף אחוז בשבילי, בשביל להציל אותי. זה היה כמו סרט הוליוודי, אני לא מעכל שהייתי על סף המוות, קשה לתפוס דבר כזה. פעם הייתה סדרה מאוד פופולרית שנקראה 'המלאכיות של צ'ארלי', וקראתי שלאחרונה עשו סדרה חדשה עם אותו השם. חשבתי לעצמי שהפאראמדיקים של מד'א הם ללא ספק המלאכים שלי'.
המפגש המרגש בין פרדי גרובר לצוותי מד'א שהצילו את חייו . צילום: דוברות מד'א

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   במרכז הרפואי בני ציון נפתח חדר מיון...
*   ההסתדרות במרחב חיפה למען עובדי בתי...
*   הפתעה חביבה למאות ממשפחות הנדגמים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים