במד'א נערכים לשלגים כבדים, רוחות עזות, הצפות וחסימות צירים. כיצד הם מתכוננים לכך? ממחר תרגיל 'חליפת סערה'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: מד'א

תרגיל 'חליפת סערה' שיחל מחר (ג'), יתמקד ראשית בנושא הפיקוד והשליטה בתרחיש מזג אוויר קיצון, כשיתורגל ברחבי הארץ מתן המענה המבצעי ושיתוף הפעולה בין הדרגים הבכירים במשטרת ישראל, מגן דוד אדום, כיבוי והצלה, פיקוד העורף, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות ועוד

פורסם ב: 09/12/2019 21:09

מסוק מד'א. צילום: ארכיון דוברות מד'א
מחר ומחרתיים (10-11.12), ישתתפו כוחות מד'א בתרגיל 'חליפת סערה', המדמה תרחישי קיצון של מזג אוויר חורפי. התרגיל, בהובלת המשרד לביטחון הפנים ומשטרת ישראל, ישלב תרגול מטות ושטח.


למחרת, ביום רביעי, יתורגלו שני תרחישי אירועים רבי נפגעים. האחד הוא תרחיש קריסת מבנה מאוכלס באזור ירושלים, והשני תרחיש שריפת רכבת באזור עמק יזרעאל. בתרגול התרחישים ישתתפו כל כוחות הביטחון וההצלה, ביניהם עשרות חובשים ופראמדיקים של מד'א, אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, טרקטורונים, רכבי 4X4 ומסוק מד'א.

מנכ'ל מד'א, אלי בין: 'מגן דוד אדום, כארגון ההצלה הלאומי של ישראל, משתתף באופן תדיר בתרגילים רבים ברחבי הארץ, על מנת לשמור על מוכנות גבוהה לכל אירוע. העבודה המשותפת של מד"א עם כלל כוחות הביטחון הוא תנאי הכרחי להצלחה בתחום הצלת החיים, ולכן אנו שמחים על שיתוף הפעולה הטוב, גם בתרגיל 'חליפת סערה', עם המשרד לביטחון הפנים, משטרת ישראל, כבאות והצלה, פיקוד העורף והרשויות המקומיות. אני מאחל לכל הצוותים הצלחה רבה בתרגיל'.
ג'יפבולנס מד'א. צילום: דוברות מד'א

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   גם כאשר היה בדרך לחתונה שלו לא שכח...
*   ניתוח הארכת גפיים גורם לצעירים מאירופה...
*   פרופ' שראל הלחמי מונה למנהל מחלקת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים