השבוע בבי'ח 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

לראשונה במרכז הרפואי 'כרמל' נערך יום עיון מקיף ומרכזי בנושא איתור וטיפול בנפגעות אלימות במשפחה. רופא שכולו זהב. שמונה מדליות זהב אישיות וגביע אישי של שחיין מצטיין הביא ד'ר נדב כהן (31) מתמחה בגינקולוגיה במחלקת נשים. מי הרופאים הנוספים שהביאו מדליות?

פורסם ב: 08/12/2019 17:06

יום העיון נערך תחת הכותרת 'לשבור את מעגל השתיקה' והשתתפו בו עשרות עובדים ואנשי צוות רפואי מבית החולים ועובדים וצוותים ממחוז חיפה של 'כללית'.את הכנס יזמה ד'ר שני ברוש סגנית מנהל בית החולים ועזרו בהפקתו ד'ר נירית פליבצקי וענת אורן-גדות מהשירות הסוציאלי בבית החולים.

ד'ר שני ברוש פתחה את יום העיון וסיפרה כי 'לפני מספר ימים צויין ברחבי העולם היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים. רק השנה נרצחו בארץ 13 נשים. רצח נשים הוא קצה הקרחון של תופעת האלימות במשפחה שכוללת אלימות מילולית, התעללות נפשית או כלכלית, תקיפה מינית ואלימות פיזית עד כדי רצח.

לצוותים המטפלים במערכת הבריאות יש חשיבות רבה באיתור נפגעות אלימות.מערכת הבריאות, בהיותה ציבורית ופתוחה בפני כל הנשים בארץ, מאפשרת לנו לאתר נשים שחשופות לאלימות, להקשיב להן, לסייע להן בצמצום תחושת הבושה ורגשות האשם ולהפנות אותן לגורמים שיוכלו להבטיח סביבה בטוחה עבורן. המקלט הראשון בארץ לנשים מוכות נפתח בעיר חיפה בשנת 19772.

ביום העיון שהיה מגוון ורחב במיוחד הסבירו ד'ר נירית פליבצקי, העובדת הסוציאלית של חדר המיון וד'ר חגית דסקל, יו'ר הוועדה למניעת אלימות במחוז של הכללית, מה אפשר לעשות כאשר מדובר באנשי צוות רפואי ומטפלים שיוכלו לנסות לבלום את תופעת האלימות נגד נשים.

צוות תיאטרון פלייבק הציג מופע ייחודי תוך שהוא מפעיל ומשתף את הקהל במיומנויות תקשורת עם נפגעות אלימות. ' סוהיר דקסה חלבי מנהלת מקלט לנשים ערביות נפגעות אלימות פתחה למשתתפים בהרצאתה חלון מרתק על מאפייני האלימות נגד נשים במגזר הערבי.

ד'ר ריקרדו נחמן מהמכון לרפואה משפטית באבו כביר הירצה על רפואה פורנזית ועל איתור סימני אלימות פיזית. במרכזו של היום שיתפה הגב' ג'נטה חבקוק, שהיא עצמה נפגעת אלימות במשפחה, בסיפורה האישי המרגש וקורע הלב.

ד"ר פליבצקי סיכמה ואמרה כי בית חולים 'כרמל' רואה במלחמה באלימות נושא חשוב ומרכזי ופועלות בו ארבע וועדות לטיפול בנושא האלימות על כלל היבטיו. חברים בו ושותפים מנהל וצוות הנהלת בית החולים, יו'ר ועדי הרופאים וועדי העובדים, רופאים בכירים, אחים ואחיות, עובדות סוציאליות, מנהל הביטחון ונציגי משאבי אנוש. בראש וועדת האלימות נגד צוותים עומד מנהל בית החולים ד'ר אבי גולדברג. הוועדות למלחמה באלימות מתכנסות מידי תקופה כדי לדון בפתרונות ורעיונות כיצד לאתר, לטפל ולהילחם בתופעת האלימות בכללותה.

*****


שמונה מדליות זהב אישיות וגביע אישי של שחיין מצטיין .זהו יבול השיא שהביא אתו לבית החולים 'כרמל' עם הרבה כבוד ד'ר נדב כהן הזוכה הגדול של בית החולים ב'ספורטיאדה'.


ד'ר נדב כהן מתמחה שנה שניה בגיניקולוגיה במחלקת נשים ובארון בית החולים נערמים גביעים מוזהבים ומדליות נוצצות.ד"ר כהן קטף את המקומות הראשונים במשחה החתירה המעורב ושליחים בתחרות הספורטיאדה באילת, כשהוא מתמודד מול שחיינים חזקים במיוחד מהחברות הגדולות במשק כמו התעשייה האווירית, חברת חשמל סלקום פלאפון.

בטקס הוקרה שנערך ב'כרמל' לכל ספורטאי בית החולים שחזרו מתחרויות ה'ספורטיאדה', העניק מנהל ביה'ח ד'ר אבי גולדברג יחד עם נציגי ההנהלה והוועדים תעודות וגביעי הוקרה לספורטאים. לדבריו 'כבית חולים כושר ובריאות הם מהדברים החשובים לנו, ואתם כספורטאים וכנציגי הספורט של ביה'ח בהחלט מייצגים אותנו בכבוד ומביאים לבית החולים הערכה והוקרה רבה. בשמי בשם ההנהלה ובשם כלל עובדי כרמל תודה לכם על ההישגים היפים שהבאתם לנו. כולנו תקווה שתמשיכו ותתמידו בהישגכם הברוכים'.

בנוסף לד"ר כהן גם ד'ר איליה שניידר ממחלקת הרדמה הביא עוד ארבע מדליות בתחרויות השחייה. קבוצת הכדורשת בנות החדשה של בית החולים רק התחילה את משחקיה בספורטיאדה האחרונה וכבר הביאה מגן קבוצה מצטיינת וגביע מוזהב למקום השלישי בתחרות.

בקבוצת הכדורשת משתתפות ומשחקות דבורה ישראלי, נסרין דאוד, אתי גיגי, מורן אלון, ד"ר קרן לביא-נבו , ילנה עובד, לירן דהאן בסטקר, סבטלנה סטצ'וק, וילנה גילר.

שחקני השחמט המובילים של כרמל בוריס שבודש מרפואת הקהילה קטף שני גביעי זהב ומקום ראשון, ורומן פילטשינסקי הביא עוד שני גביעי שחמט מכובדים.

בתחרות ירי קליעה למטרה זכה ד"ר דמיטרי ירמנקו במקום מכובד, ובקבוצת האופניים השתתף
אלכסנדר חיימוביץ. לאירוע ההוקרה הגיעה גם קבוצת הכדורסל בנים של כרמל עם ד'ר אור שבתאי, בני חדד, ד'ר קובי דיקשטיין, וד"ר ערן שגב. עוד הגיעו נציגי ומשתתפי קבוצת הבאולינג הותיקה והמצליחה של כרמל, וחברי קבוצת הקט רגל החדשה שהתגבשה לאחרונה ומתכוונת לכבוש את שערי הספורט בליגה למקומות עבודה.

מי שמרכזת ומלווה את כל ספורטאי בית החולים, חוה גולדנברג ברכה באירוע ההוקרה גם היא את הספורטאים ואמרה: 'מה מלבד יכולתם של שחקניות ושחקנים יוצרים קבוצות ספורט מצטיינות ? הלכידות– כמו משפחה. קבוצות העומדות בכבוד בטבילת האש של עולם התחרויות, משקיעים, מתאמנים ומצליחים להגיע להישגים מרשימים. הערכיות, הענווה והעזרה לזולת , זה מה שעושה את קבוצות מרכז רפואי כרמל לקבוצות איכותיות, רציניות ומגובשות שכולנו גאים בהם.' ".
קבוצת הכדורשת. צילום: אלי דדו

ד'ר שני ברוש וצוות יום העיון באודיטוריום בית החולים. צילום: אלי דדון

ד'ר נדב כהן והמדליות. צילום: אלי דדון

כנס בנושא אלימות. צילום: אלי דדון

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   לוחמי האש מצדיעים לכוחות מגן דוד אדום
*   חברת 'מעדני יחיעם' תרמו מוצרי נקניק...
*   'כללית' חוסכת ממטופליה חשיפה להדבקות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים