מעיל הקסמים של יובל מאת צביה דובריש פריד. ציורים: אורי ליפשיץ, נדב ליפשיץ. להשיג החל מהיום 1.12.19 ברשת חנויות 'סטימצקי'. כתבה: רונית קיטאי

'מעיל הקסמים של יובל' הוא ספרה השישי במספר של הסופרת צביה דובריש פריד אך הפעם הוא הכי מרגש אותה כי נועד עבור נכדיה. הספר המנוקד מיועד לגילאי 5-8

פורסם ב: 01/12/2019 14:21

מעיל הקסמים של יובל מאת צביה דובריש פריד. ציורים : אורי ליפשיץ, נדב ליפשיץ. הוצאת סטימצקי
בספר הילדים 'מעיל הקסמים של יובל' ציורי ילדים קסומים שצייר הצייר אורי ליפשיץ לבן זקונים שלו נדב.הספר מתאר את ניסיונותיה של סבתא לשכנע את הנכד שלה לשמור על עצמו בימי החורף הקרים ולא לפשוט מעליו את המעיל בכל הזדמנות. לשם כל היא מוכנה אפילו לסרוג לו מעיל שאם רק יקשיב לה יהפכו אותו חוטי הצמר לקוסם ממש, או בשפתו של הנכד, לגיבור על שמגשים לעצמו את כל המשאלות.

בין חוטי הצמר סורגת הסבתא האוהבת קסמים וכך, בעוד יובל ניזהר שלא להתקרר הוא מטייל במקומות קסומים, פוגש סוסי פרא, גמלים משולשי דבשת, פילים צבעוניים ובעיקר זוכה להתיידד עם צמד דרקונים חביבים שמרכיבים אותו על גבם ומראים לו את העולם.

כשדובריש פריד נתקלה בסדרת ציורי הילדים של אורי ליפשיץ, היא הרגישה שצוירו במיוחד עבור ספרה. הכל התאים בדיוק. בנוסף, היא הבינה שנפלה בידה הזכות לחבר בין ילדי העידן הדיגיטלי לאמנות איכותית ולציוריו מעוררי הדימיון של אורי ליפשיץ .הספר מתאר את מאמציה של סבתא להיות רלוונטית בעולם המתקיים בתוך מתח בין ילדי הדור הדיגיטלי לדור שלא מבין בזה כלום.

למרות ההבדלים והקשיים היא מתחברת לעולמו והופכת אותו לגיבור על, העיקר שלא יצטנן, חלילה.'היום הסבתאות שונה בתכלית ממודל הסבתא עליה גדלנו. פעם לסבתות היה קל. הן התמודדו מתוך עולם המוכר להן, בישלו לנכדים, שמרו על הנכדים ותיקנו את בגדיהם. בדור של היום לסבתות תפקיד הרבה יותר קשה והוא להדביק את הקצב ולא להישאר מאחור בעולמם התזזיתי של נכדיה.

דבר אחד לא השתנה.הדאגה שבלב ובספר הסבתא לא רצה אחרי הנכד עם צלחת מרק אך דואגת לו לא פחות. באמצעות דימיונה ותושייתה זה מצליח לה. הסבתא מבטיחה לנכד שלה כי אם לא יפשוט את המעיל הוא יוכל לשמש אותו כמעיל עם כוחות על או קסמים וכך עם תחושת גיבור על הנכד לא צפוי לזרוק את המעיל לרצפה כשהוא רץ ומזיע. כך מסכמת דובריש פריד. הספר מכיל 47 עמודים ומחירו - 68 ש'ח. להשיגו ברשת ספרים 'סטימצקי'.
צביה דובריש פריד מחברת העספר 'מעיל הקסמים של יובל' בהוצאת סטימצקי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   גן העדן הסגול מאת כהרמלה לנגנטל-נשר...
*   'מי-אלמה' מאת מיקי פריאון. איורים: ליאור...
*   מקום בו רוחות מכות מאת עופר מרגליות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים