שיתוף פעולה בין ויצו וקבוצת סלקום הנרתמות למען נשים נפגעות אלימות. כתבה: יפעת רובינשטיין. צילום: יח'צ

כחלק מקמפיין ו'יצו' להעלאת המודעות לתופעת האלימות הטכנולוגית, במסגרתה נעשה שימוש באמצעים טכנולוגיים להגביר שליטה ופגיעה בנשים , יעבירו נציגי חברת 'סלקום' במהלך החודש הקרוב הדרכות במקלטים לנשים מוכות ברחבי הארץ בנושא התנהלות בטוחה עם מכשיר הטלפון הנייד

פורסם ב: 26/11/2019 10:49

שיתוף בין ויצו וסלקום. צילום: יח'צ
במסגרת ההדרכות ילמדו הנשים כיצד לשלוט בהגדרות הפרטיות של מכשירן, שליטה במסירת מידע וכן שליטה באפליקציות החושפות מיקום ועוד. סך הכול צפויות לעבור את ההדרכה 800 נשים השוהות במקלטים בימים אלה, חלקן עם ילדיהן.

לציון היום הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים, יוצאות 'ויצו' וקבוצת התקשורת 'סלקום' במהלך משותף כדי לסייע לנשים נפגעות אלימות להתמודד עם ביטויי אלימות טכנולוגית שהופנתה כלפיהן ושעלולה עדיין לפגוע בהן או בילדיהן. אלימות טכנולוגית היא זירה חדשה שנולדה בשנים האחרונות, בעקבות העליה ביכולות הטכנולוגיות שמאפשרות שליטה ומעקב באמצעים רבים ומגוונים.

זו הסיבה ש'ויצו' בחרה לשים השנה דגש ביום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים על נושא האלימות הטכנולוגית ולעורר מודעות לתופעה, לסימני האזהרה שלה ולדרכים להתמודד איתה, הן בקרב ציבור הנשים והן בקרב קובעי המדיניות.כחלק ממגוון פעילויות ההסברה שעורכת ויצו בנושא, נרתמה קבוצת התקשורת 'סלקום' למאבק בנושא האלימות הטכנולוגית.

החל מיום ה -25/11/2019 יום המאבק הבינלאומי, ולמשך חודש ימים, יערכו נציגי חברת 'סלקום' במקלטים לנשים מוכות ברחבי הארץ, הדרכות בנושא התנהלות בטוחה עם מכשירי הטלפון הנייד. ההדרכות יבוצעו בשפה העברית ובשפה הערבית והן יתקיימו במתכונת קבוצתית ופרטנית, בהתאם לצורך. מטעם 'סלקום' תוביל את הפרויקט מיטל טולדנו אלסטרקו מנהלת הדרכה והכשרות שירות לקוחות טלפוני.

שרון עמית סמנכ'ל משאבי אנוש בקבוצת 'סלקום': 'נושא המאבק באלימות נגד נשים הינו אחד הנושאים הבוערים בתרבות הישראלית וחשוב כי יישאר על סדר היום. סלקום שמחה להירתם למען הסברה וסיוע לנשים נפגעות אלימות, אני מאמינה, כי ידע הוא כוח ועל כן חשוב היה לנו להעביר לאותן נשים את ההדרכות להתנהלות בטוחה עם המכשיר הנייד על מנת לחזקן ולסייע להן בהתמודדות היום יומית'.

רבקה נוימן מנהלת האגף לקידום מעמד האישה ב'ויצו' ישראל, מציינת: 'הטכנולוגיה המודרנית מעניקה לבן הזוג האלים מגוון הולך ומתרחב של דרכים לעקוב, לבודד, להתעלל ולשלוט בנשים באמצעות שימוש בכלים יומיומיים ובהשקעה מצומצמת של משאבים. כמעט ללא מאמץ הם יכולים להשיג גישה למכשירים האישיים, לחשבונות המקוונים של האישה ואפילו לצעצועים ולמכשירים של הילדים, כגון אייפד, אקס בוקס ופלייסטיישן.

אנו מודות ל'סלקום' על הירתמותה למהלך ועל היוזמה להעברת ההדרכות במקלטים. ככל שנשים תהיינה מודעות יותר לאפשרויות למעקב אחריהן, כך הן תוכלנה לשלוט באמצעי המדיה והתקשרות שברשותן באמצעותם הן נשלטות מרחוק ומאוימות 24/7.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   מה עשה מנכ'ל חברת החשמל עופר בלוך בתחנת...
*   'ישארו בבית? עבור נוער בסיכון זה לא...
*   אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים