התחדשות כפולה במרפאת 'כללית' בשכונת רמות רמז בחיפה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוד חורש דוברות 'כללית'

בטקס כפול, במעמד ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם חנכו את המשכן החדש והמרווח של מרפאת רמות רמז הותיקה שעבר שיפוץ מקיף וגם את פתיחת המתחם החדש של המחלקה הגריאטרית של 'כללית'. ראש העיר נזכרה בילדותה ברחוב בורוכוב בו שוכנת המרפאה בה גם טופלה באותם ימים

פורסם ב: 19/11/2019 16:11

דר עינת קליש רותם ורונן נודלמן בטכס פתיחה מרפאת 'כללית' ברמות רמז. צילום: דוד חורש דוברות 'כללי
ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם לא היתה יחידה בחגיגת הנוסטלגיה. מסתבר כי גם ד'ר רחל דהן מנהלת מינהלת חיפה ב'כללית', שניהלה את הטקס, גדלה באותו רחוב וטופלה באותה מרפאה. קליש רותם התפעלה מההשקעה הרבה של 'כללית' בפיתוח שירות והקמת מרפאה חדישה לאוכלוסייה המבוגרת, שהינה כרבע מכלל תושבי חיפה והדגישה כי בדעתה להשקיע רבות בהנגשה ופיתוח שירותים לבני הגיל השלישי.

צביקה ברבי חבר מועצת העיר שהוא גם מטופל במרפאה, ברך אף הוא וציין בחיוב את שיתוף הפעולה של 'כללית' שמשקיעה רבות בפיתוח השירות לתושבי האיזור, בהדגישו את השירות האיכותי שניתן במרפאה. מרגשת במיוחד היתה ברכתה של יעל זילברמן, מטופלת במרפאה שגם בגיל 92 מתנדבת בה ומסייעת מאד בזימון מטופלים למעקבים וחיסונים וציינה את הטיפול המעולה שניתן במרפאה.

רונן נודלמן מנהל המחוז, ציין בגאווה שזו כבר המרפאה הרביעית ש'כללית' חונכת בחיפה בחודשים האחרונים ומרפאות נוספות משופצות ומוקמות בהתאם לצרכים השונים. הוא הביע הערכה רבה לצוות מרפאת רמות רמז שמשלבת תוצאות גבוהות באיכות רפואית לאורך זמן, יחד עם יחס אישי ומשפחתי במרפאה השכונתית. באופן סמלי, צוין חנוכת המחלקה הגריאטרית נערכת בחודש הקשיש ומבטאת את החשיבות שמייחסת כללית במתן שירות איכותי ומכבד לבני הגיל השלישי. הוא הדגיש כי במרפאה מלווים המטופלים לאורך כל החיים, מינקות במחלקת הילדים ועד זקנה מופלגת, במרפאה הגריאטרית.

באירוע שולבו קטעי נגינה של הרכב מוסיקלי ממרכז יובל בחיפה שכלל שני נערים חצוצרנים, בליווי נגינת פסנתר חשמלי שהופיעו בהתנדבות והפליאו בנגינתם.

המרפאה הגריאטרית של 'כללית' מנוהלת על ידי ד'ר אפרת גיל שבדברי ברכתה הודתה על המשכן הנאה כעדות לחשיבות הרבה שמייחסים בכללית למתן שירות איכותי ומכבד לאוכלוסיה המבוגרת. 'כללית' מובילה בחיפה מזה כשני עשורים את פיתוח השירות הגריאטרי, כאשר רק החלה מגמת ההזדקנות של האוכלוסיה בישראל בכלל ובחיפה בפרט.


במחלקה החדשה קיימים תשעה חדרי טיפולים, אולם הרצאות וסדנאות והיא מאויישת בצוות רב מקצועי הכולל גריאטרים מומחים, אחיות, עובדים סוציאליים ועוד המעניקים לקשיש ומשפחתו מעטפת טיפול. לאחר גזירת הסרט בקומה העליונה, בה שוכנת הגריאטריה, נערך טקס גזירת סרט לציון חנוכתה מחדש של המרפאה הותיקה של 'כללית' ברמות רמז שהוקמה בשנות החמישים ועתה שינתה את פניה ללא היכר ובשיפוץ נרחב התחדשה לחלוטין.

במבנה המודרני שעושה טוב לכל מי שמגיע למקום יעניקו שירות איכותי ל-4,000 מבוטחים. המרפאה, בניהולו של ד'ר אברהם קוזין כוללת רפואת משפחה, ילדים, שירותי סיעוד, רוקחות ובית מרקחת.
טכס גזירה מרפאת רמות רמז. צילום: דוד חורש דוברות 'כללית'

טכס פתיחת מחדש - מרפאת רמות רמז. צילום: דוד חורש דוברות 'כללית'

יעל זילברמן מברכת בפתיחה מחודשת של מרפאת רמות רמז של 'כללית'. צילום: דוד חורש דוברות 'כללית'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   במרכז הרפואי בני ציון נפתח חדר מיון...
*   ההסתדרות במרחב חיפה למען עובדי בתי...
*   הפתעה חביבה למאות ממשפחות הנדגמים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים