לקראת יום הסוכרת הבינלאומי כללית רפואה משלימה במחוז הצפון ממליצה על רפלקסולוגיה לטיפול בסוכרת. כתבה: רונית קיטאי

רכזת תחום הרפלקסולוגיה ב'כללית' רפואה משלימה במחוז הצפון נופר גולדשטיין רון ממליצה על טיפול רפלקסולוגי לחולי סכרת ומדגישה כי הטיפול הרפלקסולוגי משפר משמעותית את זרימת הדם והלימפה לכפות הרגליים ובכך מסייע בשמירה על בריאות תקינה של כף הרגל ויש יתרונות נוספים

פורסם ב: 14/11/2019 17:01

רכזת תחום הרפלקסולוגיה בכללית רפואה משלימה במחוז הצפון נופר גולדשטיין רון . צילום : סלפי
טיפול רפלקסולוגי מונע יובש ועוזר לשמור על העור. בנוסף לכך העיסוי הרפלקסולוגי תורם לשיפור הזרימה בגוף ובכך במניעת סיבוכים באזורים השונים.רכזת תחום הרפלקסולוגיה בכללית רפואה משלימה במחוז הצפון נופר גולדשטיין רון מפרטת: 'סוכרת היא מחלה מטבולית שבה רמות הסוכר בדם גבוהות מן הנורמה, משום שהגוף אינו מייצר כמות מספקת של אינסולין או לחילופין, הרקמות או התאים אינם מזהים אותו . מצב זה נקרא תנגודת לאינסולין. רמות סוכר גבוהות בדם יכולות להצר את כלי הדם הקטנים והגדולים בגלל שקיעה של סוכרים וחומרים המרכיבים אותם. היצרות של כלי הדם עלולה לגרום לפגיעה באיברים שונים ובהם: כמו פגיעה בזרימת הדם לעיניים - גלאוקומה ועלולה לגרום לירידה בראיה, פגיעה עצבית - נויורופתיה אשר יכולה להתבטא בהרדמות או כאב בגפיים, אספקת דם לקויה לרגליים עלולה לגרום לכיבים וזיהומים ולהחלמה איטית מפצעים.

הטיפול ברגל סוכרתית יפתח תמיד בסקירה של כף הרגל, חיפוש של פצעים או אפילו שינויים בעור, כמו: יבלות או עור קשה. מבט בוחן נוסף חשוב מאוד בשמירה על רגל בריאה ומניעה של פצעים או כיבים. הטיפול יתבצע באמצעות שמן או קרם המזינים את העור ושומרים על לחות טובה של העור. עודפים יספגו מכיוון שלחות מוגברת מהווה מצע לזיהומים או פטריות.

במהלך הטיפול מתבצע עיסוי לשוקיים לשיפור זרימת הדם, הנעה לימפתית למניעת בצקות או נפיחות. העיסוי הרפלקסולוגי התורם לזרימת דם טובה ישפר ריפוי של פצעים וידחה התפתחות של נוירופתיה.
רכזת תחום הרפלקסולוגיה בכללית רפואה משלימה במחוז הצפון נופר גולדשטיין רון, מדגישה, הטיפול הרפלקסולוגי תורם גם לשיפור באיזון רמות הסוכר בגוף אצל מטופלים עם סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריון. הטיפול יתמקד במערכת ההורמונלית לשיפור הרגישות לאינסולין והורדת רמות של הורמוני הסטרס, מערכת העיכול לשיפור חילוף החומרים.

לכל מטופל מתבצעת התאמה אישית של הטיפול בהתאם לרקע הרפואי שלו ולהתפתחות תופעות וסיבוכים, כאשר חלק בלתי נפרד מהטיפול יהיה להביא את המטופל למצב רוח טוב ושליו לנוכח העובדה שגם אורח חיים לחוץ וטעון עלול להשפיע על רמות סוכר גבוהות. חשוב לציין כי בנוסף לטיפול הרפלקסולוגי, אנחנו נמליץ לחולה סכרת גם על פעילות גופנית והליכה של 10,000 צעדים ביום. מומלץ לקבל ייעוץ נטורופתית לשם מתן תזונה מותאמת לסוכרתיים. וכמובן, שהמטופלים מקבלים 'שיעורי בית' לשמירת כף רגל בריאה בהתאם למצבם הבריאותי'.

כללית רפואה משלימה' היא רשת המרפאות לרפואה משלימה הגדולה בישראל, אשר מונה 50 מרפאות בפריסה ארצית ומציעה מגוון רחב של טיפולים המתאימים לכל הגילאים, מינקות ועד זקנה. כל הטיפולים ניתנים תחת פיקוח רפואי מלא, ע"י צוות מטפלים בכירים ומנוסים, תוך שמירה על מקצועיות ואיכות גבוהה של הטיפולים.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   בתקופה זו , מה סדר היום של רופאת העיניים...
*   לוחמי האש מצדיעים לכוחות מגן דוד אדום
*   חברת 'מעדני יחיעם' תרמו מוצרי נקניק...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים