ליאור דיין היה הערב אורח 'מועדון תרבות' של 'מרכז פנורמה' חיפה. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

אם מישהו מהמארגנים של הערב לא קיבל התקף לב, זה פשוט נס. ליאור דיין איחר בקרוב לשלושת רבעי שעה וקהל רב מאוד אייש את רחבת קפה 'פלפלת' בניהולו של השף רונן קריאף שם אמורה היתה להתקיים הרצאתו. . אם לא היחס החם שיש להם להנהלת 'מרכז פנורמה' וליח'צ שלהם, רבים מהם היו נוטשים. אך כשדיין ג'וניור נכנס הקסם האישי עשה את שלו והכעסים הפכו במהירות לחיוכים חמים

פורסם ב: 06/11/2019 20:07

ליאור דיין. צילום: רונית קיטאי
עד שהגיע ליאור דיין, לקח את המיקרופון מנכ'ל 'מרכז פנורמה' עמי אשכנזי אשר התנצל בפני הקהל הנאמן של 'מרכז פנורמה' שמגיע לכל אירוע והרצאה המתקיימת בו, על האיחור שלא תלוי בהם. כל אותה עת מנהלת יחסי הציבור של 'מרכז פנורמה' לימור כרסנטי היתה דבוקה לסלולרי והתקשרה ללא הרף למי שהיה צריך להיות כוכב הערב.

בגלל צבע השפתון שלה שהפעם היה בצבע ניוד היה קשה לראות אם היא חיוורת אך זוהרת בגלל הצבע או בגלל האיחור שלו. לה הוא השיב לקריאתה הנוספת: 'אני תקוע בפקק בדרך הים בכרמל המערבי'. טוב. בשעה כזאת בכל מקום יש פקקים, אז מסקנה לכל מרואיין : צא שעה קודם לפני שאתה מעריך את הזמן בו תגיע ואל תייבש את אלה שהגיעו כדי להאזין לך.

דבר ראשון עם בואו התנצל ליאור דיין שהוא בחור חמד עם קסם בלתי רגיל וגם כדבר ראשון 'שיחרר' את מה שהכי מעיק עליו בימים אלה. קצת קשה להאמין שיש מישהו בקהל שטרם קרא או שמע כי הוא ורעיתו רוני נמצאים בשלב של גירושין.


הסבתא שלו רות דיין בת 102 והיא איבדה שניים מבין שלושת ילדיה וגם בתה הח'כית לשעבר יעל דיין שיאון היא לא בדיוק סמל הבריאות, וחבל.הסבתא שלו היא הדבק המאחד את המשפחה. לא היה טעם לדבר על מעלליו של הסבא המפורסם כי הכל ידוע ומי שלא יודע הרי אפשר להוסיף כי כאשר היה שר החקלאות וגם חבר הנהלת חברת הדייג ותעשיית השימורים 'יונה' התיישב יום אחד משה דיין ז'ל על ...השולחן של מנהלת המזכירות של מספר חברות וביניהם לא רק חברת 'יונה' אלא 'נחשון', 'חירם', 'פרי משק'. המנהלת הצעירה שהיתה אז בתחילת הריונה לא היתה אחת שמישהו יכול לעשות אתה מה שהוא רוצה.

לשר החקלאות משה דיין ז'ל היא פקדה שמיד ירד מהשולחן שלה כי במשרד יש בלי סוף שולחנות וכסאות. דיין המפורסם מרוב הלם קפץ מיד מהשולחן ומאז לא העז יותר לעשות זאת.לימים כאשר למנהלת הצעירה חגגו יום הולדת חנכו גם את אניית חברת 'סומרפיין' שהוזמנה ע'י משה הלוי.זו היתה מתנת יום ההולדת הכי נפלאה שקיבלה.

אני צילמתי את משפחת דיין בחלקים שונים ממנה, בכל מיני הזדמנויות. האחרונה היתה באחד מפסטיבלי הסרטים הבינלאומיים שהוקרנו בחיפה כאשר סרט של אסי דיין הוקרן שם ולהקרנת הבכורה של 'מר באום' הגיעו האמא והסבתא רות דיין, אסי דיין, ליאור דיין ורעייתו רוני. 'אני עוד נוהגת' אמרה לי אז רות דיין.

ברחבת קפה 'פלפלת' שמנהל השף רונן קריאף היה מלא מאוד כי שושלת דיין היא תמיד נושא שאנשים סקרניים לדעת.
כדי שיזדהו עם הפיזור שלו והאיחור המעצבן הוא ישר עבר לספר כי הוא עובר תקופה קשה של גירושין והסיבה שהוא חיפש כל השנים בהם הוא נשוי לנסוע למדינות שמסוכן להיות בהן הוא כי חיפש ריגוש כי זה היה חסר לו במערכת היחסים בבית.

ליאור דיין חי על הקצה כמעט כל ימיו. מי שנולד לשחקנית קרוליין לנגפורד שהיתה ידועה כמשתתפת פעילה במתיחות קולנועיות וטלויוזיוניות.אביו היה הבמאי אסי דיין ז'ל. אחרי שנפל לסמים והתנקה חזר בגירסה מחודשת ונעימה יותר ופירסם ספר שירה. אגב, כאשר התגייס לצה'ל הוא עשה הרבה אויר והשתחרר לאחר שמונה חודשים משירותו בחיל האויר.

יש לו כשרון כתיבה אדיר שמאפיין את כל בני משפחת דיין וכך במשך השנים הוא כתב טורים אישיים מאוד ותיאר את חייו ללא כחל וסרק.הוא כתב באתרים ובעיתונות וביניהם 'וואלה!, 'זמן תל אביב', 'העיר', 'מעריב', 'הארץ ועוד.

את כשרון הכתיבה 'ירש' מאביו אסי דיין ז'ל. אני זוכרת שיום אחד הגעתי למשרדו של המפיק איציק קול ז'ל והוא היה נסער וסיפר לי על תקרית שהיתה לו עם אסי דיין המנוח. על סבו משה דיין ז'ל נכתב רבות וגם ספר בשם 'דרכים לוהטות' שכתבה מי שהיתה המאהבת שלו בעבר, הדסה מור, שהיתה נשואה באותה עת לדב ירמיה ז'ל.

בצד הכתיבה הפוריה הוא עישן סמים ביחד עם אביו וגם בלעדיו עד שאמו לקחה אותו תחת חסותה ודאגה שיתנקה מכך ויחזור לעצמו.ליאור נודע כמי שייצר שערוריות רבות .בשנת 2008 נגמל סופית לאחר ששהה שנה וחצי במרכז גמילה בלוס אנג'לס כאמור בזכות אמו קרולין לנגפורד..

בשנת 2012 הוציא ליאור את ספרו השני "אנשים מעדיפים לטבוע בים", ספר ובו תשעה סיפורים קצרים אותם כתב במכון הגמילה. מאז אותה גמילה ליאור התראיין וכתב רבות על חוויותיו וחייו האישיים ואף נחשף לגמרי בתכנית הדוקו ריאלטי "מחוברים", שם תיעד את חייו מול מצלמה ביתית. כמו כן הנחה תכנית ראיונות אישית בשם "ליאור דיין מחובר" ב-HOT ויצא לבקר במקומות המסוכנים, המשוסעים והנפיצים ביותר בעולם במסגרת התכנית ״חוצה גבולות״ ששודרה בערוץ 20. בין היתר ביקר בקוריאה הצפונית, עיראק, קטאר וכורדיסטן. על כורדיסטן הוא יגיב: 'העם הכורדי מעריץ את מדינת ישראל ולא סתם ישראל תומכת בעם הכורדי בימים אלה'.

הוא בעל טור אישי במגזין "סופהשבוע" של "מעריב" ובימים אלו, סדרה שכתב על החיים במחלקה פסיכיאטרית בשם "נורמאלי" נמצאת בשלבי עריכה ועתידה לצאת במהלך השנה הבאה. שהוא רצה לסדר את המסך כדי להקרין בו דברים שחשובים לו הוא הגדיר את עצמו: 'אני כמו פנסיונר בגיל הזהב שחושב שהוא מבין בתחום זה'.


בין המאזינים היתה האדריכלית ומעצבת הפנים בתיה אשכנזי שמנהלת עם בתה גילי והבה משרד משותף בישוב נופית בה הן מתגוררות עם משפחתן, לילך אדוני מנהלת לשכתו של מנכ'ל מרכז פנורמה עמי אשכנזי, תמר סלאלחה שעובדת במשרדה של לימור כרסנטי, רחלי רהב לבית כגן שאביה בן ציון כגן ז'ל ניהל את חברת 'פרי משק' שהזכרתי קודם לכן, מירה בורג לשעבר בהתאחדות הסוחרים בחיפה והצפון, הקוסמטיקאית חגית צברי שעובדת ב'מרכז פנורמה' במספרה של מעצב השיער סרג' אגו ורעייתו חנה שהיו גם הם בין המאזינים ועוד רבים אחרים.
ליאור דיין דקה לאחר שנחת ב'מרכז פנורמה'. מימינו מנהלת יחסי הציבור לימור כרסנטי. צילום: רונית קיטאי

מנכ'ל מרכז פנורמה עמי אשכנזי התנצל באוזני הקהל שהגיע למרכז פנורמה על האיחור של המרצה האורח ליאור דיין. צילום :רונית קיטאי

מימין לשמאל מירה בורג, לימור כרסנטי ותמר סלאלחה ממשרדה. צילום: רונית קיטאי

בתיה אשכנזי בעלת משרד אדריכלות ועיצוב פנים ביחד עם בתה גילי והבה, בישוב נופית. צילום: רונית קיטאי

ליאור דיין. צילום :רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   היום ומחר מתקיימים התרמות דם בטכניון...
*   ההסתדרות במרחב חיפה למען עובדי מגן...
*   עו'ד משה יונאי ממשרד רולף-יונאי נבחר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים