נחנכה מחלקת פנימית ח' המחודשת במרכז הרפואי רמב'ם בניהולו של ד'ר מיקי הלברטל. כתבה: רונית קיטאי. צילום: פיוטר פליטר

על רקע העומסים המורגשים בתקופה האחרונה בבתי החולים בארץ, השבוע עברה מחלקת פנימית ח' ברמב'ם אל משכנה הקבוע והמחודש בבניין נוף המפרץ (במקום בו שכן המכון האונקולוגי הישן)

פורסם ב: 05/11/2019 10:52

חנוכת פנימית ח' במשכנה החדש בנוכחות מנהל המרכז הרפואי רמב'ם ד'ר מיקי הלברטל. צילום: פיוטר פליטר
.המחלקה, אשר הוקמה בפברואר 2012, שכנה מאז בקומת המרתף של בית החולים בזמן שקומת המחלקה שופצה וחודשה, על מנת להתאים את המבנה לתנאי אשפוז בסטנדרטים מתקדמים. לדברי ד'ר איל בראון, מנהל המחלקה: 'איננו יכולים לפתור את מצוקת האשפוז אך אנחנו יכולים לעשות ככל יכולתנו על מנת לשפר את תנאי האשפוז והטיפול במטופלים שלנו'.

מחלקת פנימית ח' הינה המחלקה השישית הפועלת במסגרת האגף הפנימי של הקריה הרפואית רמב'ם. המחלקה מטפלת בחולים הסובלים ממחלות כרוניות שונות המצריכות הערכה והמשך טיפול. הצוות הסיעודי מורכב ברובו מאחיות מוסמכות בעלות תואר אקדמי מיומן ומקצועי, רופאים בכירים ומתמחים.

במחלקה 36 מיטות אשפוז, כאשר חדרי המחלקה הינם גדולים ומרווחים ומותאמים לצרכיהם של המטופלים. להוציא את חדרי האשפוז הרגילים, במחלקה נבנתה יחידה בת שש מיטות אשפוז המיועדת לחולים המטולוגים הזקוקים לתנאים מיוחדים (אשפוז בבידוד).

בכירי הרופאים בפנימית ח' מלמדים סטודנטים לרפואה מן הפקולטה לרפואה ע'ש רפפורט של הטכניון ואף עוסקים במחקר קליני. בשל שמה הטוב של המחלקה, היא נחשבת לאחת המבוקשות בקרב המתמחים. בנוסף, זכתה המחלקה בתואר "מצטיינת בהוראה" בפקולטה לרפואה של הטכניון וכן רבים מרופאיה זכו בתארי מרצים מצטיינים בפקולטה.

טכס חנוכת המחלקה המחודשת התקיים השבוע בנוכחות ד'ר מיקי הלברטל מנהל הקריה הרפואית רמב'ם וכן נציגי הנהלת בית החולים, בכירי המחלקה וידידיה. לדבריו של ד'ר בראון מדובר בבשורה עבור המטופלים: 'ישנו מחסור במיטות בפנימיות מאז שנות ה-90 ועל רקע המחסור הזה אנו עדים לעומס הן בפנימיות, הן במיון והן בטיפול נמרץ. בשנים האחרונות העומס הזה הופך מאירוע עונתי לעניין שנתי, כאשר כל החולים, עצמאיים וסיעודיים, סובלים מכך. רמב'ם ובתי חולים נוספים עדיין זקוקים למיטות אשפוז נוספות על מנת להתמודד עם העומסים הקבועים, אך אלו שיגיעו אלינו יזכו לשיפור משמעותי בתנאי האשפוז למטופלינו הוא משמעותי'.

כך נראית מחלקת פנימית ח' המחודשת ברמב"ם:/www.youtube.com/watch?v=ppPPWZUK4iQ&feature=youtu.be
צילום: נתנאל אייזיק.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   במרכז הרפואי בני ציון נפתח חדר מיון...
*   ההסתדרות במרחב חיפה למען עובדי בתי...
*   הפתעה חביבה למאות ממשפחות הנדגמים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים