המרכז הרפואי רמב'ם נצבע בשבוע שעבר בוורוד, זאת כחלק מאירועי חודש המודעות העולמי לסרטן השד. בכתבה : רונית קיטאי. צילום: פיוטר פליטר.

במבצע לוגיסטי מרשים, ובמסגרת שיתוף פעולה עם עמותת 'מרים' הפועלת להעלאת המודעות לסרטן במגזר הערבי, הוארו בוורוד בניין האשפוז המרכזי ע'ש סמי עופר, ובית האבן (המנזר הישן), מהמבנים המזוהים ביותר עם רמב'ם , אשר שניהם ממוקמים בחזית המרכז הרפואי

פורסם ב: 03/11/2019 22:35

רמב'ם מואר בוורוד. צילום: פיוטר פליטר
.
אל הפעילות חבר השנה ארגון 'איחוד הצלה' אשר השתתף בטכס הארת רמב'ם בוורוד, כאשר מתנדבים רכובים על אופנועים הפריחו בלונים על רקע המבנים המוארים.

טכס הארת המבנים התקיים בנוכחותם של חברי הנהלת עמותת מרים, נציגי הנהלת רמב"ם והמכון לבריאות השד בביה'ח, עובדי ביה'ח, משפחת חמאדה העומדת בראש העמותה, חברים וידידי המשפחה והעמותה. בטכס, שמתקיים זו השנה השלישית ברציפות, נשאו דברים מכובדים רבים מבין נציגי רמב'ם, העמותה ואחרים, אשר סקרו את חשיבות ההשקעה בהעלאת המודעות למחלה, בטיפול בה ובמניעתה. הארת המבנים ברמב'ם היא יוזמה משותפת לעמותת מרים ולמכללת רמב'ם- ידע, בניהולה של עו'ד זיוה בסר, השוכנת כיום בבית הספר הישן לרפואה שבביה'ח, הינה חלק ממסורת עולמית הנמשכת מזה שנים במטרה לעודד מודעות לסרטן השד.

עמותת מרים, אשר הוקמה לפני שבע שנים, לקחה על עצמה להאיר במהלך חודש אוקטובר מבנים שונים ברחבי הארץ, הקשורים למגזר הערבי וזאת כדי לקדם מודעות לגילוי מוקדם ומניעת סרטן בקרב הציבור הערבי בישראל, פרויקט אשר הוכרז לאחרונה בקונגרס האמריקאי כגדול מסוגו במזרח התיכון. בין היתר, אחראית העמותה על הקמת מספר פרויקטים חשובים המקדמים את המלחמה בסרטן ומתן עזרה לחולים, כגון ליווי יומיומי לחולי סרטן ומשפחותיהם בבתי חולים ובבתים, סיוע כלכלי בקניית תרופות וטיפולים מחוץ לסל ועוד.

לדבריו של ד"ר מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם, לשיתוף הפעולה בין רמב"ם לעמותה ישנה חשיבות רבה: "אנו חולקים את הרצון המשותף להיות עם הפנים לקהילה בכל הקשור למודעות לנושא סרטן השד, ולהציף את חשיבות הגילוי המוקדם. יחד עם העמותה וגורמים נוספים שחוברים אלינו, אנו מצליחים להגיע לאנשים ומגזרים שונים ולהציל חיים".

פעילות העמותה ברמב"ם הינה סגירת מעגל עבור חמאדה חאמד, בן 30 מנצרת, אשר הקים את העמותה אחרי מותה של מרים, אחותו בת השמונה ממחלת הלוקמיה. מרים נאבקה במחלה, במשך שלוש שנים, כשהיא מטופלת במערך ההמטו-אונקולוגי לילדים ברמב"ם, אולם חרף מאמצי הצוות היא נפטרה לבסוף. מותה הוביל את אחיה הגדול להקים את המפעל הקרוי על שמה ולפעול להצלת חיים.
איחוד הצלה מפריחים בלונים. צילום: פיוטר פליטר

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   קרני לידסקי בת חמש וחצי מקריית טבעון...
*   העיקר הב-ריאות : המרכז הרפואי בני ציון...
*   20 קומות של מגדל תגליות הבריאות ע'ש...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים