'ילדי החצר הגדולה' מאת אילנה מושכל. איורים: ליה קורץ. הוצאת 'אופיר ביכורים'

הספר 'ילדי החצר הגדולה' בהוצאת 'אופיר ביכורים' פותח את הלב לקבלת האחר, השונה. קליטת עלייה לא היתה קלה אף פעם למי שהרגיש כ'עולה חדש' ואילנה מושכל שבעצמה חוותה את התחושה על בשרה, מעניקה לילדים שלהם מיועד הספר, תובנות פותח צוהר אמיתי ואותנטי לסיפור ציוני,

פורסם ב: 31/10/2019 21:23

ילדי החצר הגדולה מאת אילנה מושכל. איורים ליה קורץ. הוצאת 'אופיר ביכורים'
אילנה מושכל מביאה את הסיפור החל מראשון לציון של שנות ה-50 כעולה חדשה ועד הובלה חינוכית של גלי העליה מאתיופיה בשנות ה-90. כך מעבירה זאת אילנה מושכל, אשת חינוך שמשיקה ספר ילדים חדש וסוגרת מעגל אישי ולאומי.


הספר 'ילדי החצר הגדולה' הוא סיפורה יוצא הדופן של משפחה בין פרדסי המושבה ראשון לציון. במהלך שנות ה-50 קולטת המשפחה, משפחת גונן, את בת דודתה של האם, אשר מצליחה לעלות ארצה ביחד עם שתי בנותיה, אך לבעלה לא ניתנת האפשרות לעלות תחת מגבלות השלטון הקומוניסטי בפולין של אחרי מלחמת העולם השנייה.
בשדה התעופה מתקיימת פגישה מרגשת.

עם העליה ארצה, מסבירה האם מרים גונן, כי בת דודתה נישאה בארץ לפני קום המדינה, אך בחרה להגר מארץ ישראל לפולין ביחד עם בעלה, וכעת שבה ארצה, יחד עם שתי בנותיה אשר נולדו בפולין.

הספר עוסק בקבלת בת-הדודה ושתי בנותיה, דרורה ולנה. לנה היא מחברת הספר אילנה מושכל מתאתר קשים חברתיים ותרבותיים של קליטה כאשר עלתה לארץ, תוך כדי געגועים לאב שנותר בפולין, ויעלה ארצה רק בשלב מאוחר יותר.

בהתמודדות ובקשיים למדה אילנה על בשרה מהו תיוג חברתי, ניכור וקשיי קליטה של העולים ארצה. כאשר בגרה היא החליטה לקחת את מה שחוותה ולהפוך זאת לקריירה מרשימה בתחום ההוראה. במסגרת העבודה היא ליוותה ילדי עולים אשר חוו קשיי קליטה וביניהם בני העליה האתיופית בשנות ה-80 וה-90.

את הספר הקדישה אילנה לכל קהילת אזרחי המופת, גמל"א (גיוס מתנדבים למען האחר), צוותים חינוכיים וחברים חונכים המקדישים ממרצם ומזמנם למען קליטת עולים חדשים מתוך תחושת שליחות.חברתיות להתנהגות רגישה כלפי הזולת בחברה אינטגרטיבית וקולטת עליה כחברה הישראלית.24 עמודים מנוקדים . נמכר בכריכה קשה במחיר 50 ש'ח.


הספר 'ילדי החצר הגדולה' נמכר בחנויות הספרים המובחרות ובאתר האינטרנט של ההוצאהלאור 'אופיר ביכורים' :

www.ofir.org.il
אילנה מושכל מחברת הספר ילדי החצר הגדולה בהוצאת אופיר ביכורים.

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   אבולוציה אל תוך האש - ספר שלישי בטרילוגיה...
*   'ברגע האחרון' מאת לאה ברק. עיצוב עטיפה:...
*   'חשיפה מלאה' את קתרין פוקס. רומן אירוטי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים