שחקני העבר מברזיל ביקרו ילדים המאושפזים במרכז הרפואי רמב'ם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: פיוטר פליטר

קאפו, אמרסון, אלדאיר, סזאר סמפאיו, אמורוזו, אנדרסון פולגה ושחקנית הפוציבולי נטליה גיטין הנמצאים בישראל לקראת 'משחק השלום' שיתקיים הערב באצטדיון סמי עופר בחיפה, הגיעו הבוקר לבית החולים 'רות' לילדים ברמב"ם להנעים את זמנם של הילדים הישראלים והפלסטינים המאושפזים במחלקות האונקולוגית והנפרולוגית. היו פרופ' מיקי הלברט, עו'ד דוד עציוני, פרופ' מרים בן הרוש, אור שחף ועוד

פורסם ב: 29/10/2019 16:38

ביקור שחקני ברזיל בבי'ח 'רות' רמב'ם. צילום: פיוטר פליטר
כוכבי העבר חילקו בביקורם לילדים הנרגשים, בני כל העדות והדתות, צעיפים, שוחחו אתם והשיבו על שאלותיהם . הם סיפרו להם על קריירת הכדורגל ונראה ששני הצדדים נהנים מהמפגש.

הביקור של כוכבי 'משחק השלום' במרכז הרפואי רמב'ם אורגן על ידי החברה הכלכלית לחיפה , האמונה על ניהול 'משחק השלום' מטעם העיר חיפה, והנהלת המרכז הרפואי.

ד'ר מיקי הלברטל, מנהל הקריה הרפואית רמב'ם: 'חלק עיקרי מהכשרתי ב-33 השנים שאני רופא ברמב"ם עברו עלי בטיפול בילדים. אני מודע היטב לתרומה הגדולה שמפגש כזה של ילדים עם כוכבי כדורגל יכול להעניק לילדים ולאפשר להם לשכוח לרגע את האשפוז והמחלה. מבחינה זו כוכבי ברזיל עושים דבר נפלא. אנו גם מברכים על רעיון המטרה החשובה של משחק השלום, הוא מייצג היטב את תפיסת העולם של בית החולים לילדים ברמב'ם שמטפל בילדים מכל קבוצות האוכלוסיה - יהודים, מוסלמים נוצרים וגם פלשתינאים'.

עו״ד דוד עציוני סגן ראש עיריית חיפה ויו'ר החברה הכלכלית לחיפה שהתלווה לביקור: 'חיפה היא המקום הנכון לקיום של ׳משחק השלום׳. אנו שמחים על ההזדמנות שנוצרה לשמח ילדים בתוך הלו״ז העמוס והמחייב של ההתארגנות למשחק. בעיני אין מצווה גדולה מזו״.

אור שחף מנכ'ל החברה הכלכלית לחיפה: ״החברה הכלכלית שמחה להרתם לטובת מטרה חשובה מאין כמוה. לא בכל יום מגיעות לישראל אגדות כאלה, והשמחה של הילדים שזכו לפגוש בהן וקצת לשכוח מהיומיום הייתה שווה את הכל. עם היוודא דבר המשחק פניתי לפרופ׳ הלברטל מנהל המרכז הרפואי רמב'ם שנרתם מיד ואנו מודים על שיתוף הפעולה למען מטרה ראויה'.

השחקנים עצמם התרגשו במהלך הביקור במחלקות לשמוע מפרופ' מרים בן הרוש, מנהלת בית חולים 'רות' לילדים על העירוב במחלקות בין הילדים השונים דוברי השפות השונות ומייצגי העדות והדתות השונות. הם ביקשו לעבור חדר אחרי חדר ולהצטלם עם הילדים ולשמוע מהיכן הגיעו. צעיפי נבחרת ברזיל שהשחקנים חילקו היו מצרך מבוקש מאוד.

(יוסי יודקוביץ')
צילום: פיוטר פליטר

ביקור שחקני ברזיל בבי'ח 'רות' רמב'ם. צילום: פיוטר פליטר

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   במרכז הרפואי בני ציון נפתח חדר מיון...
*   ההסתדרות במרחב חיפה למען עובדי בתי...
*   הפתעה חביבה למאות ממשפחות הנדגמים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים