'ברית כרותה לאהבה' מאת אהרון פוגל. הוצאת ספרי 'צמרת'

ההליכה על הגבול בין האסור למותר, בין הידוע לנסתר, בין המקובל ללא מקובל בתוך החברה הדתית, מלווה את עלילת רומן הביכורים של אהרון פוגל, שעוסק בחינוך פורמלי ובלתי פורמלי, מנחה סדנאות על זוגיות ותקשורת, נשוי ואב לשישה בנים

פורסם ב: 22/10/2019 12:25

ברית כרותה לאהבה מאת אהרון פוגל. הוצאת ספרי צמרת
שרה יוצאת מביתה באישון לילה, מבוהלת בעקבות שיחת טלפון מבית החולים רמב'ם. זו מודיעה לה שבעלה אברהם מאושפז שם במצב קשה. היא מגלה אותו שרוי בתרדמת במחלקה לטיפול נמרץ, מבלי שנמסרים לה פרטים רבים על אודות האירועים שהובילו למצבו, ואלה נותרים בגדר תעלומה.


התרדמת שלתוכה שקע אברהם מתגלה חיש קל כמצב מתמשך, ושרה שוהה לידו כמעט ללא הפסקה במשך חודשים, עד שרעיון לא שגרתי מנצנץ במוחה. היא יוצאת למסע גשמי ונפשי בעקבות בעלה, במהלכו מתגלים לה פרטים על עברו, על חייהם המשותפים ועל עצמה. היא לומדת את המשמעות של 'שמירת הברית' ואת השפעתה על ברית הנישואים שלה עם בן זוגה. היא מבינה בהדרגה כי שמירת הברית ביהדות עוסקת למעשה בהתמודדות הגברית עם הוצאת הזרע. בהמשך היא חווה עליות וירידות ביחסיה עם בעלה המוטל חסר הכרה בבית החולים, ומעלה מעברה מערכת יחסים בלתי פתורה עם אהוב נעוריה. זו מוסיפה תסיסה, מתח וריגוש במסעה לקראת חשיפת הברית הקדושה.

בעבודתו החינוכית מקדיש פוגל תשומת לב לחינוך למיניות בריאה גם בחברה הדתית, ועסק בעבר בגיבוש תכנית ארצית שנוגעת בחינוך למיניות בריאה אצל הנער הדתי, שומר המצוות. עבודת התזה שלו באוניברסיטת 'בר-אילן' עסקה בנושא 'סוד הייחוד לרמחל'. הספר מכיל 236 עמודים - 68 ש'ח. הוצאת ספרי 'צמרת'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'מי-אלמה' מאת מיקי פריאון. איורים: ליאור...
*   מקום בו רוחות מכות מאת עופר מרגליות...
*   סבא מוטי שריד (הלוחש לנכדים) עם 'הסיפור...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים