יומן המסע של אגי והורטי לפרחי ארץ ישראל מאת בלהה פישר שגם איירה. הוצאת 'אבן חושן'

לפני מספר שנים בעת שטיילה בנורמנדי, בין שיחי הורטנזיה וצמחי אגאפנתוס פורחים, עלה בדעתה של פרופ' בלהה פישר, שהיא רוצה להעביר את אהבתה הגדולה והתפעלותה מפרחי הבר של ארץ ישראל לדור הבא , הדור של הנכדים, שבאותה העת עדיין לא נולדו

פורסם ב: 13/10/2019 16:33

יומן המסע של אגי והורטי לפרחי ארץ ישראל מאת בלהה פישר שגם איירה. הוצאת אבן חושן
פרופ' בלהה פישר רצתה להעביר אהבה לפרחי הבר ו'להדביק' את הקורא בהתפעלות מהיופי, האסתטיקה, והסימטריה של הפרח. כוונתה היתה להציג את הייחוד של כל פרח בר, את סביבת הגידול המיוחדת לו, את עונת השנה שבה הוא גדל, קשריו עם עולם החי שסביבו ולגרום לכך שכל מי שיקרא יתפעל מן הקסם

והתבונה של צמח הבר משורש/פקעת ועד לעלי הכותרת, מעלים ועד אבקנים ומניצן ועד פרי.
סיפור המסגרת מספר על המסע של זוג פרחים (אגי והורטי) שבאו מנורמנדי שבצרפת כדי להכיר את פרחי הבר של ישראל. הוא כתוב כיומן, לפי חודשי השנה, ומכיל ציורים מרהיבים ולצדם הערות בכתב יד המלמדות על הפרח ומאפייניו. האיורים שונים ומגוונים - מציור-על של מרבדי פרחים ובהם אגי והורטי ועד לציור של ניצנים הנפרשים לפרח, פקעת הפרח, הפריה על ידי דבורים, יחסי גומלין עם נמלים ועוד.
כל פרק מתרחש במקום אחר בארץ וכן מתוארים הנופים שבסביבתו - משמורת ירוחם בדרום (חלמוניות) ועד אלוני הבשן בצפון (כרכומים, סתוונית התשבץ).


כל פרק מספר על נושא בוטני אחר כמו - בית גידול, גיאופיט, סימטריה בפרחים, בחירה בין אסטרטגיות רבייה ועוד. הנושאים הללו מתווכים בחביבות על ידי דמויות אנושיות שונות בכל פרק, כמו: פקח בדואי של רשות הטבע והגנים, נזיר יווני-אורתודוקסי, צנחנית בצניחה חופשית ועוד.

הספר הזה יזכה את הקוראים, ילדים, נוער ואף מבוגרים, בלימוד מרתק על הקסם של פרחי הבר הישראליים.הספר מכיל 67, עמודים עשירים בפרחים צבעוניים ויפהפיים. המחיר: 74 ש'ח בחנויות הספרים. הוצאת 'אבן חושן'.


מחברת הספר היא בלהה פישר,פרופסור לכימיה העוסקת בפיתוח תרופות ושיטות איבחון והיא משמשת דיקן הפקולטה למדעים מדויקים באוניברסיטת בר-אילן. כתיבת הספר הזה זיכתה אותה בחוויה נפלאה שבה היא איירה שעות ארוכות באופן מדוקדק ויפהפה את הפרחים, וכתבה, כיד הדמיון הטובה עליה את סיפורי המפגשים המרתקים של אגי והורטי עם נופים ואתרים בארץ ישראל ועם שלל דמויות ססגוניות.
היא אם לשלוש בנות, סבתא לשלושה נכדים ומתגוררת בשוהם.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   גן העדן הסגול מאת כהרמלה לנגנטל-נשר...
*   'מי-אלמה' מאת מיקי פריאון. איורים: ליאור...
*   מקום בו רוחות מכות מאת עופר מרגליות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים