סיפור חייה של רחלי איכר כהן מתאים לטלנובלה אך גם אם היתה מגישה תסריט שכזה היו אומרים שהוא בדיוני. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות מד'א

רחלי איכר כהן חלמה להיות פראמדיקית במד'א שם התנדבה מאז היתה נערה. היא עבדה שם והכירה את מי שהפך להיות בעלה, איציק כהן, אבי שלושת ילדיה. בהיותו בן 40 לקה בדום לב ולמרות מאמצי ההחייאה הממושכים שלה ושל צוות מד'א, הוא נפטר. לימים רצתה להגיע לקורס פראמדיקים ולא תנחשו מה קרה

פורסם ב: 04/10/2019 15:09

פראמדיקית מדא רחלי איכר כהן מקבלת תעודה ממנכ'ל מד'א אלי בין. צילום: דוברות מד'א
רחלי איכר כהן חלמה תמיד להיות פראמדיקית אך החיים הובילו אותה למקומות אחרים. היא התאלמנה מבעלה אותו היא ניסתה להחיות, ובהמשך נאלצה להתמודד עם מחלת הסרטן. היום, כשהיא נשואה בשנית ומגדלת תשעה ילדים, רחלי הגשימה את חלומה, ומסיימת את קורס הפראמדיקים של מגן דוד אדום, כחניכה למופת.

'חיידק' ההתנדבות במד'א החלה עוד כהיתה מתנדבת כנערה שחלמה להיות פראמדיקית כמו כל מתנדבי נוער מד'א,. רחלי נמנתה על צוות האמבולנס, הגיעה לחולים ולפצועים בזירות השונות ועמדה מקרוב על עבודתו המיוחדת של הפראמדיק. היא חלמה להגיע לשם אך נסיבות חייה עיכבו אותה פעם אחר פעם. לאחרונה אחרי 25 שנים של ציפייה, היא הגשימה את החלום.

רחלי החלה לעבוד במד'א ואף הכירה בארגון את מי שלימים הפך להיות בעלה. איציק כהן. הוא היה מורה מחנך מסור ואידיאליסט שעבד בבית ספר יסודי בדרום תל אביב. בנוסף, התנדב במד'א בכל רגע פנוי, כחובש בכיר וכנהג אמבולנס, מדריך, וכחבר ביחידת הכוננים. השניים נישאו ונולדו להם שלושה ילדים. ביום הולדתו ה-40 של איציק הוא לקה לפתע בדום לב, ולמרות מאמצי ההחייאה הממושכים שביצעה בו רחלי יחד עם צוותי מד'א, הוא נפטר, כשהוא מותיר אחריו את רחלי ושלושה ילדים קטנים.

האלמנה רחלי קיבלה החלטה להמשיך בחיים למרות הכל, להיות מאושרת ולדאוג לכך שגם ילדיה יהיו מאושרים. את זאת היא ביצעה תוך כל ההתמודדות עם הכאב, הגעגועים והחוסר של בעלה בחייה. כדי להצליח בכך, היא התחילה לעבוד סמוך יותר לביתה, במוקד 101 של מד'א באשדוד, והתאהבה מיד בתפקיד. 'להיות שם ברגע הכי קשה בשביל מישהו ולעזור לו , אין דבר מספק מזה' היא אומרת.

היא ניגשה למיונים והתקבלה לקורס הפראמדיקים, כחלק מהשיקום שלה והבחירה בחיים. לגורל יש החלטות משלו כידוע לכם. כך קרה שהיא הכירה את מי שעתיד להיות בעלה השני שהיה בעצמו אבא לשלושה ילדים. הם נישאו ורחלי החליטה שזה הזמן להשקיע במשפחה ולהמתין עם הקורס. אחרי מספר שנים נולדו להם שני ילדים משותפים : נועם ורוני.

כשרוני הייתה בת שנה, והיא עם שמונה ילדים ובית יציב ושמח היא החליטה לגשת שנית למיונים לקורס פראמדיקים, ועברה בהצלחה את מבחני הקבלה. ימים לפני תחילת הקורס, גילתה כי היא חולה במחלת הסרטן.

רחלי נאלצה שוב לשים בצד את חלומה להיות פראמדיקית, לפחות לזמן מה, אך נלחמה במחלה בעקשנות, והמשיכה להתנהל באופטימיות, כשחיוך תמיד על פניה. כאשר חל שיפור במצבה והיא הרגישה טוב יותר, נרשמה שוב לקורס הפראמדיקים של מד'א. במהלך הקורס, נגד כל הסיכויים, רחלי גילתה כי היא הרה וילדה בת. לאחרונה היא סיימה בהצלחה את הקורס, כחניכה למופת, והוסמכה כפראמדיקית מד'א מן המניין.

את ערך הסיוע לאחר הנחילו רחלי תבל'א ואיציק ז'ל, גם לדור הבא. במקביל לסיום קורס הפראמדיקים של רחלי, בתה אסתי (15) סיימה קורס עזרה ראשונה של מד'א, ושתיהן פועלות בארגון למען עזרה לאחר והצלת חיים.

כך אומרת רחלי איכר כהן : 'כאשר עסוקים בדברים חיוביים ובעשייה יוצרת, זה נותן המון כוח להמשיך ולהתמודד עם הקשיים. לכל אחד יש בעיות בחיים, והחוכמה בעיניי היא לדעת לשים אותן בצד ולהמשיך קדימה.המדריכים שלי בקורס לימדו אותי שלא משנה מה עובר עלייך, כשאת עם מטופל, הדבר היחיד שעומד לנגד עינייך זה שלומו של המטופל וטובתו. תמיד היה חשוב לי להיות מחוברת לאנשים ולשטח. האמנתי, ואני עדיין מאמינה, שהדרך הכי טובה לסייע לחולים ופצועים ולהציל חיים היא כפראמדיקית במד'א.

בשנותיי הרבות במד'א וגם במסגרת הקורס הכרתי פראמדיקים רבים בארגון. המקצועיות היא נר לרגליהם, והרצון העז לסייע לאחר הוא ערך עליון עבורם. אני גאה ומאושרת להימנות עליהם, ואעשה כל שביכולתי על מנת להצליח בתפקיד. ההתרגשות גדולה עוד יותר כשביתי אסתי מצטרפת גם היא למשפחת מגן דוד אדום'. מרגשות השתיים!
פראמדיקית מד'א רחלי כהן אכר ובתה אסתי. צילום: דוברות מד'א

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   משרד הבריאות זכה בפרסי הצטיינות בתחרות...
*   ד"ר אורן טומקינס-נצר מונה כמנהל החדש...
*   שחקני מכבי חיפה ריגשו מאוד את רזיאל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים