תרופות הן המומחיות שלהם. כך צויין 'יום הרוקח העולמי' במחוז חיפה וגליל מערבי ב'כללית'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות כללית

לכבוד יום הרוקח הבינלאומי יצאו חברי הנהלת מחוז חיפה וגליל מערבי ובראשם רונן נודלמן מנהל המחוז ואירנה מלינבסקי- מנהלת הרוקחות במחוז, ופקדו למעלה מ-100 בתי המרקחת שמפעילה 'כללית' ברחבי המחוז, כדי להודות באופן אישי לכל רוקח ורוקחת, להם העניקו שי סמלי כאות הוקרה

פורסם ב: 26/09/2019 04:24

רונן נודלמן ואירנה מלינבסקי מציינים את יום הרוקח בבית מרקחת של 'כללית' ברח' קיבוץ גלויות בחיפה. צילום: דוברות 'כללית'
350 רוקחים כללית במחוז ציינו את יום הרוקח העולמי תחת הכותרת: 'התרופות שלך הן המומחיות שלי'. לקראת האירוע סיפרו הרוקחים כי לצערם רבים מהלקוחות אינם מודעים להכשרה הארוכה אותה עובר רוקח שעובר הכשרה בלימודים אקדמיים תובעניים ויש עליו היקף ידע שעליו ללמוד ולהתעדכן ללא הרף וכך גם גודל האחריות המוטלת עליהם.

מאוד לא נעים להם לגלות כי יש אנשים הסבורים כי הם כביכול עובדי דלפק. בפועל הרוקחים בכלל וב'כללית' בפרט מהווים חוליה חשובה ביותר בצוות המטפל ובעת מתן תרופה למטופל .הם בוחנים מינונים, התוויות נגד, היענות ועוד. לא אחת מפנים את תשומת לב הרופא לבעיות שיש להתייחס אליהן ומדריכים את המטופל באשר לנטילה נכונה של התרופה ועד כמה חשובה ההקפדה על ההנחיות.

מעבר לשירות בדלפק, רוקחי 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי מפעילים שירות שיזמו בעבר ועתה מיושם בכלל הארץ, של מתן ייעוץ רוקחי בפגישה אישית עם מטופלים הנוטלים מספר רב של תרופות. לשם כך הוכשרו 220 מרוקחי המחוז והם בודקים האם יש התוויות נגד, תופעות הלוואי, צרופי מזון מותרים או אסורים, אופן הנטילה ושמירת התרופה, כמו גם ההיענות של המטופל.

בצורה זו מצליחים הרוקחים לשפר את מצב החולה ולמנוע נזקים אפשריים. מדובר בשירות איכותי הניתן ב'כללית' ללא כל תשלום. במהלך השנה בוצעו כבר במחוז חיפה וגליל מערבי קרוב לשלושת אלפים ייעוצים, כאשר רוקחי המחוז מבצעים כרבע מכלל הייעוצים בכלל הארץ. בנוסף, פועלים במחוז שישה רוקחים קליניים שהתמחו בתחומי רפואה שונים, אשר מייעצים לרופאים בנושא הטיפול התרופתי למטופלים לא מאוזנים.


.
ציון יום הרוקח הנהלת המחוז במרכז רפואי 'לין'. צילום: דוברות 'כללית'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   צוות המעבדה המחוזית הגדולה של 'כללית'...
*   חוקרים מאוניברסיטה העברית פיתחו בדיקת...
*   הניתוח שמציל ילדים מקטיעת גפיים מתבצע...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים