העיתונאי יוסי יהושוע , הכתב הצבאי של 'ידיעות אחרונות' היה אורח 'מועדון תרבות' של 'מרכז פנורמה' חיפה. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

יוסי יהושוע סיפר ב'מברקיות' כלומר הכי קצר שאפשר על עצמו 'עובד במשך 20 שנה ככתב צבאי של 'ידיעות אחרונות' והייתי האחרון שנכנס למינהרה עם בניה שראל ז'ל והדר גולדין ז'ל'. סיפר על ראיון עם הטייסת תמר אריאל ז'ל ועוד. מקפיד לא לחשוף סודות צבאיים. מרתק ומסתכל על הקהל כאילו הכיר שם כל אחד ואחת מהם

פורסם ב: 25/09/2019 21:35

הכתב הצבאי של ידיעות אחרונות יוסי יהושוע. צילום: רונית קיטאי
יוסי יהושוע גורם לכל אחד לחבב אותו מיידית בשל העובדה שהוא מצליח לגעת בכל מי שמאזין לו גם אם הוא רחוק מרחק אור מהבנה צבאית או בכלל שירת בצה'ל. מאזין אחד בכל זאת הצליח לעצבן את אלה שהוא ישב סמוך אליהם. הוא התפרסם רק בזכות העובדה שהוא נדחף לכל פריים של מפורסמים ובגלל צבע חולצה קבוע שהוא מקפיד ללבוש. הטלפון שלו לא הפסיק לצלצל והוא גם ענה ודיבר. כן. באמצע דבריו של המרצה האורח. המבטים נשלחו לעברו אך במקום שזה יביך אותו הוא הרגיש כמו כוכב הערב.

אני שהגעתי כדי להאזין ליוסי יהושוע ולא לו, גייסתי טון של פולניה למרות שאני צברית, אך הוריי ז'ל נולדו שם. במבט מקפיא עצמות גערתי בו : 'שקט!' מאז היה לכולנו שקט ושלווה לשמוע מה שהמרצה מעביר.

העיתונאי יוסי יהושוע הנהרייני סיפר כי נודע לו שתמר אריאל הטייסת לא להוטה להתראיין והוא חקר אודותיה וגילה כי היא משחקת טניס שולחן. הוא החליט לשחק מולה וכך נפתחה בפניו .זה היה הזכרון האחרון שנותר לו מהטייסת המיוחדת תמר אריאל ז'ל שנהרגה.

במהלך תפקידו הוא כיסה אירועים ביטחוניים משמעותיים ביותר שהתרחשו בארץ ב-20 השנים האחרונות שבהן הוא משמש ככתב צבאי. יוסי יהושוע סיפר על מבצעים שונים, דיבר על כוח ההתרעה ההדדי , על חיזבאלה ועוד, על ההתנתקות מרצועת עזה, מלחמת לבנון השנייה, מבצע עופרת יצוקה, מבצע עמוד ענן וצוק איתן, שאת כולן סיקר ממקור ראשון והיטיב להעביר את התחושות בצורה הכי נאמנה שאפשר. הוא דיבר על דתיים וחרדים המשרתים בצה'ל ועל שח'ר – שירות חרדים באמ'ן ובחיל אויר ועוד.

נכחו בהרצאתו מנכ'ל 'מרכז פנורמה' עמי אשכנזי, מנהלת יחסי הציבור של 'מרכז פנורמה' לימור כרסנטי ותמר סלאלחה ממשרדה, רבקה פנחס, עידית שיף, רחלי רהב, שפרה למב,ריקי גוטרמן , איש העסקים צבי (צ'פי) פרל ורעייתו דניה פרל, רחל מישלסקי ועוד רבים אחרים. אגב, מי שקלע הכי קרוב לאחת מהשאלות שהציג לקהל העיתונאי יוסי יהושוע היה השף רונן קריאף בעל קפה 'פלפלת' ב'מרכז פנורמה' שהיה בין המאזינים. היה בהחלט מרתק.
משמאל לימין העיתונאית רונית קיטאי, יוסי יהושוע, לימור כרסנטי, עמי אשכנזי ובע החולצה האפורה. צילום תמר סלאלחה

מימין לשמאל עמי אשכנזי , לימור כרסנטי ויוסי יהושוע. צילום: רונית קיטאי

האם ננצח במלחמה הבאה. על כח ההרתעה של צה'ל ועוד. יוסי יהושוע אורח מועדון תרבות של מרכז פנורמה חיפה. צילום :רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   היום ומחר מתקיימים התרמות דם בטכניון...
*   ההסתדרות במרחב חיפה למען עובדי מגן...
*   עו'ד משה יונאי ממשרד רולף-יונאי נבחר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים