מד'א בשיתוף פעולה עם ביח'ל 'איכילוב'. צילום: דוברות מד'א

בתאונות קשות ובמקרי חירום רפואיים מורכבים בשטח יבוצעו בדיקות דם ואולטרסאונד בניידת טיפול נמרץ ייחודית של מד'א בשיתוף בית החולים איכילוב. הניידת הוקדשה לזכרה של נחמה ריבלין ז'ל ונחנכה בטקס בביח'ל איכילוב בהשתתפות נשיא המדינה רובי ריבלין

פורסם ב: 24/09/2019 20:59

נשיא המדינה, מנכל בי'ח איכילוב, מנכ'ל מד'א וראשי אגודת ידידי מדאא בקנדה, מימין סידני בניזרי ונורטון סגל וגוזף אמזלג משמאל. צילום: דוברות מד'א
פראמדיקים בכירים ממגן דוד אדום יפעלו יחד עם רופאים בכירים מבית החולים 'איכילו'ב בניידת טיפול נמרץ חדשנית, אשר תפעל באזור גוש דן, ותתגבר את הצוותים של מד'א באזור.הצוות הרפואי הבכיר בניידת יסייע לחובשים והפראמדיקים של מד'א בשטח, בטיפול הרפואי במקרים מורכבים.


אל האמבולנסים, הניידות לטיפול נמרץ, האופנועים, האופניים והבימבולנסים של מד'א באזור המרכז, הצטרף רכב נוסף, בו יפעלו רופא בכיר מבי'ח איכילוב ופראמדיק בכיר ממד'יתן היה לבצע רק עם הגעת המטופל לחדר המיון. הניידת המשודרגת, נחנכה בשבוע שעבר בטקס חגיגי, בהשתתפות נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין.

הניידת המתקדמת, שתסייע להציל חיים, הוקדשה לזכרה של רעיית נשיא המדינה הגברת נחמה ריבלין ז'ל, שהלכה לעולמה לפני כשלושה חודשים. הגברת הראשונה של ישראל ומשפחת ריבלין, היו תמיד שותפים לדרך הצלת החיים והעזרה לאחר. על כן, הוקדשה הניידת שנתרמה ע"י אגודת הידידים של מד'א בקנדה ואשר תסייע לחולים ופצועים מורכבים ותציל חיים, לזכרה של נחמה ריבלין ז'ל.

בנוסף על הציוד הרפואי המתקדם והתרופות, שקיימים בכל ניידת טיפול נמרץ של מד"א, ברכב החדש יימצאו עוד תרופות וציוד, דוגמת אולטרסאונד, מכשיר לביצוע בדיקות דם, נקז חזה ועוד. מטרת העל של הניידת המשודרגת היא לתת טיפול רפואי בשטח במקרים ספציפיים מאוד, יחד עם צוות הניידת טיפול נמרץ המעניק טיפול מתקדם במקרה חירום רפואי, בהם החייאות ממושכות, חולים מורכבים, נפגעים עם פציעות ייחודיות, לידות שמסתבכות וכו'. הזנקת הרכב תתבצע על בסיס בקשה של צוותי מגן דוד אדום בשטח, ועל פי החלטת מוקד 101 של מד"א.

במקרים מסוימים, בהם הניידת החדשה לטיפול נמרץ תפנה בעצמה את המטופל, ימשיכו הרופא והפראמדיק להעניק טיפול רפואי גם עם ההגעה לבית החולים, כך שתהיה שמירה מלאה על הרצף הטיפולי.

הניידת החדשה של מגן דוד אדום בשיתוף ביה"ח איכילוב, נבנתה במפעל בקנדה, בהתאם לצרכים המיוחדים של מגן דוד אדום, כשהרכב עצמו מסוג דודג' ראם. המרווח הפנימי של הניידת גדול במיוחד, והיא בנויה באופן ייעודי למתן טיפול רפואי מתקדם, בשטח ובמהלך הנסיעה לביה"ח. במד"א התבצעה חשיבה מרובה לגבי כל פרט ופרט ברכב, כל זאת על מנת להפוך את תנאי עבודת הצוות הרפואי למיטביים.

מיזם דומה פועל בהצלחה מרובה בירושלים מזה כשנתיים. במסגרתו, כמו בת"א, עובדים הפראמדיקים של מד"א יחד עם רופאים מבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם, ומפעילים רכב ייחודי למתן טיפול מתקדם בשטח.

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, אמר בטקס חנוכת הניידת: ״כשלושה חודשים חלפו מאז עזבה אותנו רעייתי האהובה נחמה, והותירה אחריה חלל עצום. נחמה אהבה את המדע. היא העריכה מאד את אנשי הרפואה והצוותים הרפואיים, ואהבה יותר מכול בני אדם, אנשים. אני בטוח שהיא הייתה שמחה לשמוע על הניידת המשודרגת עם הציוד החדשני והמתקדם, שעתידה להציל חיי אדם. ניידת בה יפעלו יחד, כתף אל כתף, פרמדיקים של מד"א ורופאים מאיכילוב, להצלת חיים".

סמנכ"ל רפואה במד"א, ד"ר רפאל סטרוגו, מסביר: "כ-2% ממצבי החירום מסכני החיים הינם מצבים קשים ומורכבים, שדורשים טיפול נוסף ע"י רופא בתחום הרפואה הדחופה. על מנת לטפל באופן המיטבי במקרים אלו עוד בשטח, יצרנו יחד עם ביה"ח איכילוב, ניידת משודרגת, שבה יפעלו יחדיו רופאים ופראמדיקים בכירים, עם ציוד רפואי מתקדם, שהם מעבר לציוד הקיים בניידת לטיפול נמרץ. עבור אותם מקרים נדירים ומורכבים בעצם קיים הרכב, ואין לי ספק שהמיזם המיוחד יציל חיים".

מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז הרפואי איכילוב ת"א, ד"ר דניאל טרוצקי: "היתרון של הימצאות רופא מומחה לרפואה דחופה כבר בשטח במקרים המורכבים ביותר, תאפשר לנו להעניק טיפול רחב ומקיף ביותר, כולל פעולות שעד עתה לא ניתן היה לבצע בזירה, שמשמעותם הצלת חיים. הוא גם יאפשר להעביר את כלל המידע לצוותים הרפואיים בחדר הטראומה, עוד טרם הגעת המטופל, מהרופא בזירה, כולל הערכות מדויקת, עם כל הציוד והמומחיות הנדרשת לכל תרחיש. מדובר בשיתוף פעולה ייחודי, כחלק מתהליך הפיתוח של המענה הרפואי הלאומי טרום בי"ח, ואנו גאים להוביל אותו יחד עם מד"א ברמה לאומית. אני מאמין שקיום הפרויקט הנ"ל יביא לשיפור ניכר ביכולות האבחון והטיפול בחולים הקשים ביותר טרום ביה"ח, ויהווה שלוחה של המחלקה לרפואה דחופה מחוץ לגבולות ביה"ח, וזאת כחלק מערכי הליבה שלנו כאן באיכילוב".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מד"א, כארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל, פועל ללא לאות על מנת להעניק טיפול רפואי מהיר ומקצועי בזמן אמת, בשטח. המיזם יאפשר לנו לשפר את המענה הרפואי הדחוף בשטח במקרים מורכבים ולהגדיל את הסיכויים להצלת חיים. אני מודה למנכ"ל ביה"ח איכילוב פרופ' רוני גמזו, על שיתוף הפעולה, שמאפשר לנו להביא את יכולות חדר המיון של ביה"ח אל המטופל בשטח. לכבוד הוא לנו להקדיש את הניידת החדשה, שכל מטרתה הצלת חיים, לזכרה של הגברת הראשונה נחמה ריבלין ז"ל, שפעלה רבות למען אזרחי ישראל".
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   גם כאשר היה בדרך לחתונה שלו לא שכח...
*   ניתוח הארכת גפיים גורם לצעירים מאירופה...
*   פרופ' שראל הלחמי מונה למנהל מחלקת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים