מי לא מכיר את המשפט 'לא היה לי זמן לנשום היום'. זה לא רק ביטוי אלא המחיר שאנחנו משלמים על המתח בחיים המודרניים. כתבה: * עינת מנדל

עינת מנדל מטפלת ומלמדת 'ריברסינג' דהיינו כיצד לנשום נכון ובכך לשחרר את הפחד וטראומות העבר שלא מעט סוחבים. כדי להסביר זאת בצורה המקצועית ביותר אנו מעניקים לה את הבמה לספר כיצד אפשר להפטר מבעיות רבות שחוסר הנשימה גורמות לאנשים

פורסם ב: 23/09/2019 20:25

עינת מנדל. צילום אלבום פרטי
'לא נשמתי כל היום' אינו רק ביטוי, אלא משקף את המחיר שאנחנו משלמים בחיים המודרנים רוויי הלחץ והמתח. כל מי שחווה פחד או כאב, עוצר את הנשימה ומדחיק אותה עמוק בתוכו. מה שאנו מדחיקים מוטבע בגוף, מונע מאתנו זרימה חופשית של אנרגיית-החיים וגורם לנו להפרעות רגשיות ופיזיולוגיו. התוצאה היא תופעות וביניהן דיכאון, חרדה, הפרעות שינה, מיגרנות ואף מחלות קשות. כשאשר אנחנו משחררים את הפחד/הכאב, אנו שבים לחוש שמחה ואהבה ורמת האנרגיה עולה.

מטרתו של סשן נשימה (ריברסינג) היא שחרור הפחד וה'משא' שאנו נושאים על גבנו לאורך השנים. במהלך הסשן אנו משחררים זיכרונות כואבים וטראומות מהעבר. תהליך הריברסינג התגלה בראשית שנות השבעים ע'י לאונרד אור (Leonard Orr), איש רוח מארצות הברית, שחווה מחדש את לידתו כשישב להנאתו בסאונה ונשם. ולכן הוא נקרא re-birth, להיוולד מחדש.

התהליך עוקף את הראש והחשיבה ואינו עוסק בניתוח הבעיה, אלא בשחרור מקור הפחד המודע והלא מודע. על פי שיטה זו כל מה שצריך לעשות זה רק לנשום, לשאוף ולנשוף באופן רצוף, לזרום עם הנשימה כדי שהנשימה תזרום בנו כמו גל חופשי. נשימה מעגלית שבה השאיפה מתחברת ברצף לנשיפה, והנשיפה מתחברת ללא עצירה לשאיפה.

תהליך הנשימה מיועד לנקות את הגוף, את הנפש ואת ההכרה, בנוסף ניתן לחזור אל החוויות הראשוניות שלנו, ואל חוויות עבר שהודחקו ויצרו חסימות כיוון שהיו בלתי נעימות או טראומטיות, ואז לשחרר אותן בדרך פשוטה אך יעילה.

שיטת הנשימה המעגלית פופולרית ומבוקשת במיוחד בשל היותה טיפול חווייתי, יעיל ורב עוצמה, לשחרור הטראומות, הפחדים והמעצורים שצברנו מרגע לידתנו ולאורך כל חיינו. זהו תהליך טיפולי הפועל בעוצמה ומשחרר חסימות ברמות סימפטומטיות (הפרעות פיזיות), אך ייחודו הוא ביכולת לאזן ולרפא גם ברמות הרגשיות בזמן קצר יחסית.

בתום התהליך אנו מרגישים שחרור לחץ, פחד וכאב, כאילו שחררנו מעלינו משא כבד, והתמלאנו באהבה. התהליך נערך באופן פרטני או בקבוצה, זהו תהליך עוצמתי ובטוח, המבוסס על חכמת הגוף'.

****


עד כאן ההסבר של עינת מנדל שהיא בעלת תואר שני בייעוץ חינוכי. היא עבדה כיועצת חינוכית בתיכון למעלה מ-20 שנים וכיום מטפלת רגשית באמצעות תרפיית נשימה מעגלית בשילוב טיפול קונבנציונלי.

עינת מנדל* היא מאמנת אישית, מנחת קבוצות ומתמחה בטיפול בהפרעות חרדה ודיכאון. לדבריה 'שיטה זו יעילה מאוד לטיפול בהתמכרויות, בהפרעות שינה, לשיפור הדימוי העצמי וההערכה העצמית ומסייעת לאנשים להתמודד עם תהליכי שינוי'.


עינת מנדל מטפלת בקליניקה בחיפה, פרדס חנה ותל אביב ומנחה סדנאות בשיטת ריברסינג.

טלפון: 052-2279144

אתר: www.einatmandel.com

פייסבוק: עינת מנדל טיפול רגשי והנחיית קבוצות

מייל:
neshima.emandel@gmail.com
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   המרכז הרפואי בני ציון והחברה הכלכלית...
*   סקר חדש בהובלתו של פרופ' חגי לוין ופרופ'...
*   'כללית' נמצאת ברשימת 100 החברות המובילות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים