אלי גוטמן לאנשי עסקים בחיפה על תקופתו כמאמן הנבחרת: 'עד יומי האחרון אדע שיכולתי לעשות יותר'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: משה מעוז

מאמן נבחרת ישראל בכדורגל בעבר, אלי גוטמן, חנך את ההרצאה החדשה שלו בפני אנשי עסקים חיפאים החברים ב'בני ציון ביזנס קלאב' באירוע שהתקיים במטה החברה הכלכלית לחיפה ובהזדמנות זאת גם נתן טיפים ותובנות מקריירת האימון עת עבד במועדונים הגדולים בליגת העל

פורסם ב: 22/09/2019 17:59

אלי גוטמן, ד'ר אוהד הוכמן ואור שחף . צילום: משה מעוז
מאמן העבר סיפר כיצד פתר משברים משמעותיים עם שחקנים מובילים וביניהם ערן זהבי ודגלאס דה סילבה. הוא סיפר על הכישלון הגדול הראשון בבית'ר ירושלים ועוד.

'בני ציון ביזנס קלאב', מועדון היוקרה של החברות המובילות בחיפה והצפון מבית אגודת ידידי המרכז הרפואי 'בני ציון', קיים בשיתוף החברה הכלכלית לחיפה מפגש לחברי המועדון בו התארח מאמן הכדורגל הבכיר לשעבר אלי גוטמן.

אלי גוטמן בעבר מאמן נבחרת ישראל שעבד במועדונים הגדולים בליגת העל, משיק בימים אלה הרצאה חדשה בשם 'הלב אמר אחרת'. הוא לא מנסה לטייח שום דבר ומספר בכנות רבה על עצמו, התחושות והרגשות שהפכו אותו למאמן על.

הוא דיבר על החשיבות של המאמן כמנהיג לא רק על המגרש, אלא גם בחיים. גוטמן סיפק הצצה לחייו אותם הקדיש לכדורגל, נקודות משמעותיות בקריירה הארוכה ובהן הזכייה ההיסטורית של 'הפועל חיפה' באליפות המדינה, גביע המדינה ל'הפועל באר שבע' וההעפלה ההיסטורית של ה'פועל תל אביב' לשלב הבתים '"חוזה רגשי' מול השחקנים כדי להביא אותם להישגים.

אלי גוטמן חשף: 'הקריירה נכנסה לי הביתה. הבאתי את הסטרס של הכדורגל לשולחן ערב שבת עם המשפחה.למנהלים סיפר על אירוע הלב המשמעותי הראשון שעבר בתחילת העשור כאשר אימן את הפועל תל אביב. על ימיו כמאמן בית'ר ירושלים בתחילת שנות האלפיים, לאחר ההצלחה עם הפועל באר שבע והפועל חיפה.

יש לו צער על לא מעט דברים. 'הגעתי עם חטא היוהרה, אחרי אלפות בחיפה וגביע בבאר שבע. בבית'ר הייתי צריך להתמודד עם DNA ייחודי של מועדון, תקשורת נוברת וקהל דומיננטי ומשפיע,– גורמים שאז לא ייחסתי להם מספיק חשיבות ולכן הם פרשו זאת כיהירות ובכך גרמו לתסיסה נגדי. הרגשתי שנכשלתי. אף אחד לא לימד אותי איך להיכשל. הרגשתי שאני מתרוקן. אחרי שיחת הפיטורין עם גד זאבי נסיעה של עשר דקות הביתה הרגישה לי כמו נצח. עצרתי בצד והתפרקתי בבכי. מהצלחות אנחנו לומדים פחות. מכישלונות אנו לומדים יותר'.

גוטמן דיבר עם המנהלים על החשיבות של להישאר נאמנים לאמת הפנימית שלהם וסיפר כיצד כמאמן מתחיל עזב את בית'ר חיפה באסיפה לקראת משחק כי בעל הבית ביקש לקבוע את ההרכב. בנוסף, סיפר כיצד דאגלאס דה סילבה, מהבלמים הטובים ששיחקו בישראל בימיו בהפועל תל אביב לא הופיע לאימון והודה בפניו כי היה שיכור לאחר לילה של בילוי.במקום להעניש אותו הוא ביצע ביחד אתו ריצה קלה, שוחח אתו ואיפשר לשחקן להיפתח באוזניו ולספר לו על הרקע הקשה ממנו בא והקשיים עמם מתמודדת משפחתו. מאותו רגע, עם חתימת החוזה הרגשי ביניהם, השחקן נתן את כל כולו ותרם למאמץ האליפות.

גוטמן סיפר כיצד תמרן בסכסוך שהיה בין מוני הראל לאלי טביב, בגינו ערן זהבי לא היה מוכן לחתום על חוזה חדש וההנהלה בחרה להעניש אותו ולא לאפשר לו לטוס למשחק של הפועל במסגרת הליגה האירופית בקאזאן. הוא סיפר כיצד ערך שיחה עם מוני הראל שאיפשרה לפתור את המחלוקת ומאז ועד לתום העונה , זהבי היה בורג מרכזי ומחויב לקבוצה שאף כבש את שער הניצחון בתוספת הזמן של המחזור האחרון של טדי בעונת האליפות האחרונה של הקבוצה. על התקופה בנבחרת אמר המאמן הלאומי לשעבר: 'עד יומי האחרון אדע שיכולתי לעשות יותר'.

בתום ההרצאה לא שכח אלי גוטמן להודות לרעייתו סמדר גוטמן, שנכחה באירוע והיא גם זו שהצילה את חייו והבהילה אותו לבית החולים כאשר לבו קרס. הקהל הגיב בתשואות.כן. סמדר הזמינה גם אותי להאזין לבעלה והיא תמיד לצדו, מעודדת ומפרגנת.

באו להקשיב ולהתרשם : אור שחף מנכ'ל החברה הכלכלית לחיפה שאירח את המפגש במטה החברה במת'ם, ד'ר אוהד הוכמן מנכ'ל המרכז הרפואי בני ציון וקודמו בתפקיד ד'ר אמנון רופא המכהן כיום כ– נשיא אגודת ידידי המרכז הרפואי' בני ציון', ארז שימקו המנהל האדמיניסטרטיבי של בית החולים, ענבל נישליס יו'ר אגודת הידידים, ליאורה כחלון חברת הועד המנהל של המרכז הרפואי ואשתו של שר האוצר משה כחלון, ועוד אנשי עסקים מובילים בחיפה וביניהם : פרופ' ברוך מרזן מנכ'ל אוניברסיטת חיפה, רואה החשבון שמוליק וטנשטיין מנכ'ל לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון, יוסי כהן ורון ברקוביץ' בעלי חברת Next Urban, המסעדן אלי שחרית, תמיר בן שחר מבעלי חברת "צ'מנסקי בן שחר ושות', דוד בארי יזם נדל'ן ובעל מלונות בוטיק בחיפה, ישראל בן שלום מנכ'ל התאגידים העירוניים בחיפה, איתן פרדו יזם חברתי, שאול הרדוף מנכ'ל צמיגי אליאנס לשעבר וריקי גרנות המשמשת דירקטורית בגופים פיננסיים.

אור שחף מנכ'ל החברה הכלכלית לחיפה: 'בשנים האחרונות החברה הכלכלית מקדמת את תחום מדעי החיים עם דגש על רפואה דיגיטלית. במסגרת זו הודקו מאד הקשרים עם המרכז הרפואי בני ציון כחלק מאסטרטגיה של קידום וחיזוק האקו-סיסטם החיפאי שהמרכזים הרפואיים הם חלק משמעותי בו. זהו שיתוף פעולה חשוב בין גופים עירוניים שממנו ייהנו בעתיד תושבי חיפה. שמחנו לארח את אלי גוטמן, ששיתף את פורום המנהלים בניסיונו מהקריירה העשירה וצייד אותם בכלים ותובנות מעניינות'.

'בני ציון ביזנס קלאב' מועדון היוקרה של החברות המובילות בחיפה והצפון מבית אגודת ידידי המרכז הרפואי בני ציון הוקם לפני כשנה במטרה לחבר בין המנהיגות העסקית באזור לבין בית החולים ולהוות גורם משמעותי ואקטיבי בעיר בקידום בריאות ואורח חיים בריא. המועדון מקיים מפגשים ייחודיים ואינטימיים עם דמויות מפתח בעולם העסקי, האקדמי והתרבות מדי רבעון, ובמפגשים האחרונים התארחו שר האוצר, משה כחלון ושר הכלכלה, אלי כהן.

(יוסי יודקוביץ')
אלי גוטמן מרצה. צילום: משה מעוז

פורום בני ציון ביזנס קלאב ואלי גוטמן. צילום: משה מעוז

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   עיריית חיפה קיימה היום (ג') כנס מקצועי...
*   קבוצת הנשים 'סורגים בכיף' הכוללת מתנדבות...
*   בפעם השלישית קיבלה עיריית יקנעם את...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים