חובשי רפואת חירום במד'א והפאראמדקים במד'א הצילו את חייו של פאיז סעדה (45) מכפר יאסיף שבילה יחד עם משפחתו בחוף בננה ביץ' בנהריה

אומר פאיז סעדה: 'היום, שבועיים אחרי המקרה, אני כבר בביתי יחד עם אשתי ושלושת ילדיי. אני מרגיש טוב, ואסיר תודה לצוותים של מד'א שהצילו את החיים שלי. קשה לעכל את מה שקרה, וזה לא מובן מאליו מבחינתי שאני חי ועומד על הרגליים'.

פורסם ב: 15/09/2019 20:28

פאיז סעדה וחובש רפואת חירום במדא נועם לוי .צילום: דוברות מד'א
זה קרה לפני כשבועיים, כשלפתע פאיז סעדה לקה בדום לב והתמוטט. אשתו מונטה לא איבדה קור רוח והזעיקה מיד את מד'א, בעוד שבני משפחה מבצעים בו פעולות החייאה בסיסיות, בהדרכת מוקד 101 של מגן דוד אדום. למקום הגיעו אמבולנס, ניידת טיפול נמרץ ואופנועי חירום של מד'א, שהחלו מיד לבצע פעולות החייאה מתקדמות, שכללו מתן מכות חשמל ממכשיר הדפיברילטור.

חובשי רפואת חירום במד'א יעקב הנינג ונועם לוי והפראמדיקים במד'א עמית אורנשטיין ואדריאן אוקמפו, נלחמו על חייו של פאיז בחוף, עד שהוא חזר לחיים. הם הרדימו והנשימו אותו, ופינו אותו במצב קשה אך יציב לבית החולים. שם המשיך לקבל טיפול, עד שהתעורר ושב להכרה מלאה. חובש מד"א נועם לוי הגיע לבקר את פאיז בבית החולים, והתמלא אושר כשגילה שהוא בהכרה מלאה ובמצב טוב.

סיפר נועם לוי חובש שהגיע רכוב על אופנוע מד'א : 'בחוף בננה ביץ' בנהריה הייתה המולה רבה. פאיז שכב על החול, כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. מיד התחלנו בביצוע פעולות החייאה מתקדמות, שכללו עיסויים, הנשמות ומתן מכות חשמל ממכשיר הדפיברילטור. נלחמנו על חייו במשך דקות ארוכות, עד שהדופק שלו חזר והוא שב לחיים.

כולנו הרגשנו הקלה גדולה, ופינינו אותו במהירות לביה'ח, כשהוא מורדם ומונשם.לאחר כשבוע, הגעתי לבית החולים על מנת לבקר אותו ולראות מה מצבו. שמחתי לפגוש אותו כשהוא בהכרה מלאה, במצב טוב וללא כל נזק. המקרה הזה הסב לי הרבה אושר ונתן לי הרבה כוחות להמשיך לתת את כל כולי עבור כל מטופל, בכל מקום ובכל זמן'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   במרכז הרפואי בני ציון נפתח חדר מיון...
*   ההסתדרות במרחב חיפה למען עובדי בתי...
*   הפתעה חביבה למאות ממשפחות הנדגמים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים