החברה הכלכלית לחיפה תשקיע בפיילוט לשדרוג ההדרכות לצוותים הרפואיים במרכז הרפואי 'בני ציון'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: מורן עתיר

ד'ר אוהד הוכמן, ד'ר נועם יהודאי , ארז שימקו, אור שחף, יעל אופיר, חלי רוסטקר, עידן קרטיס, שירי שרוני

פורסם ב: 15/09/2019 20:12

מוטי מאיר, אור שחף, עידן קרטיס ואוהד הוכמן. צילום: מורן עתיר
במסגרת תחרות האתגר של המרכז הרפואי בני ציון בשיתוף HealthIL, LearnIL והחברה הכלכלית לחיפה, נבחרה חברת MyQuest ליישם פיילוט בו תשקיע החברה הכלכלית לחיפה 100 אלף ש'ח ושמטרתו להטמיע אמצעים חדשניים לשיפור ההדרכות שעוברים הצוותים הרפואיים במרכז הרפואי 'בני ציון'.

במסגרת תחרות האתגר של המרכז הרפואי בני ציון בחיפה בשיתוף עם HealthIL (לשעבר Bewell.il), LearnIL והחברה הכלכלית לחיפה, יתחיל בשבועות הקרובים פיילוט עם חברת MyQuest, שנבחרה להטמיע מערכת למידה מתקדמת במרכז הרפואי במטרה לשדרג את ההדרכות המקצועיות לעובדי המרכז הרפואי, להטמיע בהן ערכים של חדשנות ולחבר את עולמות הרפואה לעולמות הלמידה.

לאחר תהליך אפיון פנים ארגוני מעמיק, הוציא לפני כחצי שנה HealthIL - מיזם משותף של משרד הכלכלה, ישראל דיגיטלית והמכון הישראלי לחדשנות, 'קול קורא' לחברות טכנולוגיה מעולמות הלמידה כמענה לאתגר המרכז הרפואי של בני ציון: אמצעים לשיפור ההדרכות לצוות המטפל. עד כה, מרבית ההדרכות עבור הצוות המטפל במרכז הרפואי הועברו לצוות הרפואי באופן פרונטלי או על ידי לומדות מהדור הישן.

כמענה ל'קול הקורא' שפורסם, 21 חברות מעולמות הלמידה הגישו מועמדות, 10 מתוכן עברו את תהליך הסינון והציגו את היכולות שלהם בפני הנהלת בני ציון, צוות HealthIL, צוות LearnIL, נציגי החברה הכלכלית לחיפה ונציגים מארגוני בריאות נוספים, שהגיעו להתרשם מהטכנולוגיות המוצעות.

חברת MyQuest שפיתחה פלטפורמת למידה המאפשרת למידה אינטראקטיבית, חווייתית ומותאמת אישית, נבחרה ליישם את הפיילוט בשווי 100,000 שקלים שיושקעו על ידי החברה הכלכלית לחיפה. הפיילוט יתחיל בשבועות הקרובים לצד הטמעת מערכת למידה LMS חדשה בארגון וכך ישודרגו ההדרכות לרווחת העובדים והצוות הרפואי.

בטקס הענקת ההשקעה השתתפו מנכ'ל החברה הכלכלית לחיפה, אור שחף; מנהל החדשנות בחברה הכלכלית ואחראי על הפרויקט מוטי מאיר, מנכ"ל המרכז הרפואי 'בני ציון' ד'ר אוהד הוכמן; מנכ'לית HealthIL,יעל אופיר מובילת תחום ארגוני בריאות ב-HealthIL, חלי רוסטקר ומנכ'ל MyQuest, עידן קרטיס, מנהלת משאבי האנוש בבני ציון, שירי שרוני; המנהל האדמיניסטרטיבי בבני ציון, ארז שימקו והסמנכ'ל הרפואי של 'בני ציון' ד'ר נועם יהודאי.

אור שחף מנכ'ל החברה הכלכלית לחיפה: 'החברה הכלכלית לחיפה מקדמת מזה שנים את תחום הרפואה הדיגיטלית ורואה חשיבות עצומה בהטמעה של כלים מקצועיים רפואיים שמהם ירוויח כלל הציבור בחיפה. הדרכות חדשניות וטובות יותר לאנשי הצוותים הרפואיים יאפשרו לרופאים, רופאות, אחים ואחיות לשמר רמה מקצועית גבוהה ולהעניק לחולים טיפול טוב יותר. כחברה המקדמת חדשנות ויזמות בחיפה אנחנו גאים להיות שותפים למיזם חשוב זה'.

ד"ר אוהד הוכמן , מנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון: "מדובר בתהליך מאד חשוב כי מעבר למטרה, זה מלמד על היכולות ההדדיות שיש בבית החולים ומחוצה לו. אני חושב שהאסטרטגיה לא צריכה להתבסס רק על העלאת בעיה ומציאת פתרון, אלא יותר להפגיש בין בית החולים לאנשים שנמצאים בהיי-טק ובין יזמים, לאו דווקא על רקע בעיה אלא כדי לייצר הכרה הדדית ביכולות הקיימות כיום. נוכל להכיר להם את הידע שיש כאן ויזמים לא חשופים אליו. צעדים כאלה יגבירו את ההזדמנויות העסקיות שאנחנו אפילו לא חושבים עליהן". ".

יעל אופיר, מנכ"לית HealthIL: "מיזם HealthIL הוקם על מנת לתמוך בהטמעת פתרונות חדשניים לאתגרי ארגוני הבריאות, אנחנו שמחים ונרגשים לראות את זה קורה הלכה למעשה במרכז רפואי ובמיוחד כמענה לאתגר כה משמעותי וחוצה ארגונים. בתהליך נחשפנו לטכנולוגיות רבות מעולמות הלמידה אשר הביעו ענין להשתלב בעולמות הרפואה ומכאן ההבנה בפוטנציאל הגדול הטמון בתחום. אנו מברכים את בני ציון, על זיהוי הנושא כמהותי והמחויבות להטמעת הנושא, ושמחים בשיתוף הפעולה עם החברה הכלכלית לחיפה, המקדמת את חיפה כמובילת הנושא בישראל".
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   במרכז הרפואי בני ציון נפתח חדר מיון...
*   ההסתדרות במרחב חיפה למען עובדי בתי...
*   הפתעה חביבה למאות ממשפחות הנדגמים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים