חלומות שלא חלמתי על אהבה אומץ ושינוי. סיפור חייהם של מייסד 'שלוה' ובנו יוסי מאת קלמן סמואלס. ספרי טובי הוצאת קורן

להקת 'שלוה' נוסדה בעקבות הארגון הנ'ל שייסד והפך לנשיא שלה, קלמן סמואלס יליד ונקובר, קנדה, והוא גם וד'ר לשם כבוד באוניברסיטת בר אילן. אב לשבעה אשר בנו השני יוסי, נפגע בעקבות קבלת חיסון משולש פגום

פורסם ב: 10/09/2019 17:17

חלומות שלא חלמתי מאת קלמן סמואלס. ספרי טובי. הוצאת קורן
מה אמר על הספר נשיא המדינה אובן (רובי) ריבלין? 'זהו סיפור נוגע ומעורר השראה. הפנים היפות ביותר של מדינת ישראל'.
ראובן (רובי) ריבלין נשיא המדינה

כשקלמן סמואלס, סטודנט קנדי בן 18 הגיע לישראל לביקור חטוף בקיץ 1970 הוא לא חלם כי במקום לחזור לקולג‘ אחרי החופש הגדול, יגלה את שורשי היהדות בישיבה, יאמץ אורח חיים דתי ויהיה לרב.

החיים התהפכו אצלו לאחר שנולד בנו השני יוסי. בגיל 11 חודשים הוא קיבל חיסון משולש פגום בעקבותיו הפך לעיוור, חירש ועם מוגבלויות מורכבות. אף אחד לא תיאר לעצמו התינוק החייכן והערני יהפוך במהרה למי שכל חייו יצטרך את עזרתם של האחרים.

קלמן ורעייתו מלכי לא העזו לדמיין עתיד שבו יוסי יוכל לפרוץ את כלא השתיקה של גופו אבל אז מלכי נדרה נדר, שאם זה יקרה, היא תקדיש את חייה לסיוע לילדים עם מוגבלויות ולבני משפחותיהם.

כאשר אירע הנס, ויוסי למד לתקשר עם משפחתו וסביבתו והדהים את כולם בשמחת החיים, בתבונה ובהומור שלו [,קלמן לא יכול היה לדעת כי הוא ומלכי עוד יקימו בית חם, תומך ומכיל להמוני ילדים ומשפחות עם אתגרים דומים לשלהם.

הנדר של מלכי סמואלס הפך לארגון 'שלוה' המעצים ומטפל באנשים שנדחקו לשולי החברה. ארגון שבחדשנות פורצת דרך, שאליו הצטרפו מאות אנשי צוות ומתנדבים ואלפי תורמים ותומכים, יוצר חיים של משמעות וערך, הכלה ושילוב לעשרות אלפי בני אדם בארץ ובעולם.

כאשר שהחליט להקים את 'להקת 'שלוה' שעליה נמנה הרכב מוזיקלי של צעירים עם מוגבלויות, אף אחד לא חלם כי הם ייגעו בלבבות של מיליוני בני אדם בכל העולם וימיסו אותם לחלוטין.

אנשים חיוביים עם לב ענק הוא סיפורם המרתק ומלא ההשראה של קלמן סמואלס ובנו יוסי ותרותקו לקריאתו ללא כל ספק. קשה לדמיין איך מכאב קשה יוצאים חלומות על עולם טוב יותר לכולם.

'חלומות שלא חלמתי' הוא ספרו הראשון של קלמן סמואלס והוא סיפור על אהבה אומץ ושינוי הכרוך בסיפור חייהם של מייסד 'שלוה' ובנו יוסי. הספר מכיל 326 עמודים - 98 ש'ח. ספרי 'טובי', הוצאת 'קורן'
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'צוף לומד על שיתוף' מאת רוני גולדמן...
*   לא המרחק לא הזמן מאת: עדי מרקוזה הס.איפאבליש...
*   הפיל שחלם להיות פילה. ספר ילדים מאת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים