הערב הוקרן ב'סינמטק' חיפה הסרט 'החבר דב' של האחים היימן בשיתוף YES דוקו. ברק היימן היה שם לצד הח'כ לשעבר דב חנין. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

אפשר להסכים אתו או שלא אך אין ספק שמדובר באיש מזן מיוחד במינו. רהוט, אינטיליגנטי, חולם על שלום בין שני העמים המסוכסכים באין מוצא, חושף את הפצעים כשהוא מסיר את התחבושות מעל הנסיון ליפות את המצב. פתחה נוגית אלטשולר מ'סינמטק' חיפה והנחה המפיק ברק היימן. נכח נחשון צוק מ'מ ראש העיר חיפה וסגנה

פורסם ב: 08/09/2019 22:39

החבר דב עם דב חנין בסינמטק חיפה. צילום: רונית קיטאי
לאחר 15 שנות פעילות בכנסת הוא פרש ממושבי הכנסת שם אך לא מהחיים הפוליטיים. הבמאי ברק היימן התלווה במשך תקופה ארוכה לפרלמנטר המצטיין ולמען הדיוק 16 שנים עקב אחריו וחמש שנים בהם ליווה אותו עם המצלמה והמיקרופון בכנסת שם חוקק יותר מ- 100 חוקים לטובת האזרח , מה שזיכה אותו בתואר 'אביר איכות השלטון' וגם באין ספור הפגנות נגד כל מיני עוולות שנראו בעיניו.

הערבים טוענים נגדו כי הוא מתחנף ליהודים ואילו היהודים טוענים אותו דבר אבל להיפך, כלומר שדב חנין מתחנף לערבים. הוא לא מתחנף לאף אחד לדבריו ורק רוצה להשכין שלום בין שני עמים המסוכסכים כל כך הרבה שנים וחוו כל כך הרבה מלחמות. אז נכון שישראל תנצח בהן אך עד כמה יש רצון שהעם יחיה על חרבו?

האחים היימן יצרו סרט שמבקש לגעת בפצעים החשופים של ישראל בת זמננו: החל בפינוי של תושבי גבעת עמל, דרך ועדת הכספים בכנסת , המאבק נגד סגירת מפעל 'מגבות ערד', העלאת המודעות לפעילות הלה'טבים כדי שכל אחד יחיה כפי שמתאים לו וכו', ועד לאירוע האלים באום אל-חיראן. המפגש עם חבריו בחד'ש ועוד וביניהם עורך דין חיפאי בשם איימן עודה.כן. היום אין מישהו שלא שמע עליו או ראה אותו בכל אמצעי התקשורת.

הסרט 'החבר דב' שמאחורי התנועה 'עומדים ביחד', הצליח למלא את האולם הגדול של ה'סינמטק' (מרכז רפפורט.ר.ק.) מביא לצופים את דב חנין כפי שהוא, איש מפתיע ומעורר מחשבה של פוליטיקאי מזן נדיר, אשר לא רוצה להתייאש ומאמין שאפשר להביא את השלום גם כשהמציאות הישראלית המורכבת טופחת על פניו ללא הרף. הוא מבקש מהקהל : 'אם יש ביקורת, לפחות תקשיבו לה בתשומת לב' כי הוא בעד הקשבה לזולת כי אם אינך מסכים לו. בסוף תמצאו מן הסתם את עמק השווה וזהו החלום שלו לשקט אמיתי במדינה שיביא לאושר לשני העמים. אגב,משם המשיכו השניים למועדון 'סינקופה' בעיר התחתית.

בהקרנת הסרט ב'סינמטק' חיפה נכח נחשון צוק , מ'מ ראש העיר חיפה וסגנה של ד'ר עינת קליש רותם שהיה כל העת וצפה ושמע גם את כל הדעות והשאלות שהופנו לדב חנין מצד הקהל העירני שהציג שאלות בתום ההקרנה , ביניהם היתה גם האמנית החיפאית אביבה שמר. מנכ'ל 'אתו'ס' יגאל זאבי שמח לגלות שהאולם הגדול של הסינמטק התמלא בצורה מרשימה כל כך.
החבר דב עם דב חנין והסרט 'החבר דב' ב'סינמטק' חיפה. צילום: יח'צ

ברק היימן ממפיקי הסרט 'החבר דב' אוסף את שאלות הקהל שעליהן ישיב הח'כ לשעבר דב חנין .צילום רונית קיטאי

בהקרנת הסרט ובשיח עם הקהל נכח נחשון צוק מ'מ וסגן ראש העיר חיפה. צילום : רונית קיטאי

נוגית אלטשולר מנהלת תוכן בסינמטק חיפה פתחה את הקרנת הסרט 'החבר דב'. צילום: רונית קיטאי

האמנית אביבה שמר. צילום: רונית קיטאי

החבר דב עם דב חנין בסינמטק חיפה. צילום: רונית קיטאי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   מרכז 'בנייני האומה' בירושלים אירח...
*   בטרם הגבלת ההתכנסות עקב הקורנה, עמותת...
*   לשכת עורכי הדין בראשותו של עו'ד אבי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים