הדרך לשם יומן מסע מאת אלי שיש. הוצאת 'אוריון'

אלי שיש מתאר ברגישות רבה את מסעה הפיזי של עדת ניצולים בים הגדול כאלגוריה למסע רוחני

פורסם ב: 06/09/2019 15:47

לעתים יפגוש אדם את ייעודו דווקא בדרך שבה יבחר להתעלם ממנו. עלינו לבדוק עם עצמנו: האם זהו המקום שבו היינו רוצים להיות? באחת התפרץ הר הגעש השקט והחריב את האי על יושביו. עדה של תושבים שניצלו מן הרעש נסו ובאו עד אליו. הם ביקשוהו לקחתם לארץ חדשה שוב, כמו פעם. לעת ערב יצאו הם אל הים לבנות את חייהם ואת עתידם. יש אומרים שצלחו את דרכם והגיעו אל ´הבית´ על אי קטן בלב ים. ויש אומרים כי מסעם הובילם כל הדרך לשם.

אלי שיש מנהל גף של'ח (שדה,לום, חברה) וידיעת הארץ במשרד החינוך,מוסמך האוניברסיטה העברית לארגון ומינהל של מערכות חינוך. תלמיד מחקר לדוקטורט בהיסטוריה של החינוך באוניברסיטת תל אביבועורך שותף של העלון המדעי-פופולרי 'הטיול ככלי חינוכי-ערכי'. זהו ספרו הרביעי במספר.

בחלק הפנימי של כריכת ספרו של אלי שיש הוא כותב: 'הסיפור על 'מירישיחן' ועל עדת נוסעיו, אשר מובילים דרכם במסע אל ארץ חדשה, הוא סיפור יצירת חיינו. מכל מסע נחרט בנו סיפור, מכל סיפור נצרב בנו זיכרון, סיפור המסעות והזיכרונות שנצרבו מהם היו למשא חיים. וכדברי אותו חכם : 'מה היו חיינו אם לא מסע במרחבי הזמן בין שני קצוות האינסוף, כמו ספינה שנעה בין שני איים על מרחבי המים הגדולים, בראשון יברא ובשני ימצא הסוף'.

עיצוב הספר והכריכה: סטודיו לב ארי. הפקה: אורלי לוי. מחיר הספר 74 ש'ח. הוצאת 'אוריון'.
הדרך לשם יומן מסע מאת אלי שיש. הוצאת אוריון

אלי שיש מחבר הספר הדרך לשם בהוצאת אוריון

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'חשיפה מלאה' את קתרין פוקס. רומן אירוטי...
*   עשי שאסלח מאת סנדרה והבה. הוצאת 'יהלומים'...
*   6,000 ק'מ של הבטחה - רומן היסטורי מאת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים