לאחר העדרות בת עשור הם חזרו. הכוונה לחברת הקרוזים פולמנטור (Pullmantur Cruises) ששבה לפקוד את ישראל ואת נמל חיפה. כתבה: רונית קיטאי

אורכה של ההוריזן שהגיעה היום הינו 208 מטרים, ועליה 1,800 תיירים.בטקס מסורתי שהתקיים בצהריים על האוניה, העניק מנכ'ל חברת נמל חיפה אינג' מנדי זלצמן את מגן הנמל וקיבל מרב חובל האוניה את מגן האוניה, כנהוג כאשר אניה פוקדת לראשונה את נמל חיפה. בטקס השתתף גם סוכן חברת הספנות בישראל, זרי רוזנפלד

פורסם ב: 04/09/2019 20:39

מנדי זלצמן עם רב חובל האוניה. צילום: דוברות נמל חיפה
האוניה Horizon היא אחת מארבע אוניותיה של חברת הקרוזים המתמחה בקהל נוסעים דובר ספרדית.
האוניה הגיעה במסגרת קו הפלגה במזרח הים התיכון, מסלול שצובר תאוצה בשנה האחרונה וצפוי לגדול משמעותית גם בשנה הבאה.

Horizon יצאה להפלגה בת שבעה לילות מפיראוס, ודרך קפריסין (לימסול) לחיפה. אחרי יומיים של ביקור בישראל תפליג האוניה בחזרה לפיראוס עם עצירה באי היווניהפסטורלי פטמוס. אוניה זו ואחרת נוספת של פולמנטור תפקוד את נמל חיפה בשנה הקרובה.פולמנטור היא אחת מתשע חברות קרוזים שמגיעות לראשונה או שחוזרות השנה לנמל חיפה לאחר היעדרות ארוכה.

עוד יגיעו במהלך הסתיו רויאל קריביאן, נורוויג׳יאן קרוז ליינס, MSC, קוסטה ועוד. סך הכל יפקדו את נמל חיפה בשנת 2019 24 חברות ספנות שונות. שיעור התיירים שיגיע לנמל חיפה השנה גבוהב-114% מהשנה שעברה, ושנת 2020 כבר אמורה להיות שנת השיא אי פעם בנמל, עם למעלה מ-290,000 נוסעים ישראלים ותיירים שיעברו בטרמינל.

זוהר רום דובר ומנהל תחום הקרוזים בנמל חיפה: 'אנו מברכים ב- Hola גדול את פולמנטור שחוזרת לישראל אחרי שנים רבות. בחודש מאי השנה אירחנו שתי מנהלות של החברה לסיור בן שלושה ימים בישראל, וכעת מגיעות גם האוניות שלהן. שרק נדע ימים של שקט, ואז אין לי ספק שתעשיית הקרוזים תמשיך לגלות עניין רב בנמל חיפה ובישראל. אין כיום יעד בעולם שמקבל מהתיירים באוניות ציונים גבוהים של שביעות רצון מהיעד כמו חיפה וישראל'.
מנדי זלצמן וזרי רוזנפלד עם מנהל המלון באוניה ורב החובל שלה. צילום: דוברות נמל חיפה

צילום האניה מרחפן: ארז סימון, גיאודרונס

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור תיירות :
*   עפים על השבת באירועי מדע מיוחדים בחורף...
*   בן ינובר מנכ'ל מלון 'דן פנורמה' ירושלים...
*   כיצד פינקו את המדליסט ואלוף העולם...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים