נעם חורב (35) כותב ופזמונאי זוכה פרסי אקו'ם הוא דוגמא לבחור שחלם מילדות על כתיבת שירים לאמנים והגשים זאת ובגדול. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

זכרו את השם נעם חורב כי אין זמר/ת במדינה כמעט שלא מבצעים את אחד משיריו המופלאים. מהו הסוד שלו? כיצד השתקמה ידו המשותקת מלידה ? מי שמילצר במסעדת דגים בתל אביב אליה הגיע מעפולה עיר הולדתו, ביצע את מה שחלם עליו מילדות

פורסם ב: 27/08/2019 21:20

מתנות קטנות הסיפורים מאחורי השירים עם נעם חורב. צילום רונית קיטאי
אנשים שהודו כי לא שמעו את שמו קודם לכן נדהמו לגלות כי נעם חורב יליד עפולה שנולד עם יד ימין משותקת לאחר לידת מלקחת כאשר נולד במשקל 5 (!) ק'ג בבית חולים 'העמק' בעפולה, השתקם בזכות מאבק אישי של אמו הגננת. מי שמילצר במסעדת דגים ובלילות כתב שירים הוא היום השם 'החם' מאחורי כל הזמרים המפורסמים ביותר במדינה. 'מתנות קטנות'. כן. זהו שיר של נעם חורב.

הערב הוא הירצה במועדון התרבות של 'מרכז פנורמה' בחיפה בהזמנת מנהלת יחסי הציבור של המרכז, לימור כרסנטי שקיבלה את פניו בערב נכחו שם גם מנכ'ל 'מרכז פנורמה' חיפה עמי אשכנזי, מנהלת לשכתו לילךך אדוני, תמר סלאלחה ממשרדה של כרסנטי, גילה ויליאמס, ריקי גוטרמן רעייתו של עו'ד שלמה גוטרמן שעקרו לאחרונה ל'מגדלי פנורמה' הצמודים ל'מרכז פנורמה' וזו הסיבה שהיא לא מחמיצה אף הרצאה והיו עוד רבים אחרים.

אז מה הסיפור של הבחור שאין זמר נחשב שלא מזמר שיר שכתב נעם חורב?

לאחר שנולד עם יד ימין משותקת בשל לידה קשה עם מלקחיים שפגעו בידו כליל וזה עוד ללא אפידורל לאמו שעד היום לא התאוששה מהטראומה הזאת שילדה תינוק במשקל חמישה קילוגרמים, הוא מתבדח.

אמו שהיא גננת במקצועה לא הרימה ידיים כאשר רופאי בית החולים אמרו לה שיד ידו הימנית תישאר משותקת לצמיתות. היא חיזרה כל יום השכם בבוקר כדי להגיע למטפלת הכי טובה בתחום שגם היא לא היתה אופטימית אך נאותה ללמד אותה מספר תרגילים כדי לבצע אותם עם בנה, כדי להשקיט את מצפונה.

האם גייסה בני משפחה ואת השכנים וכל מי שמכירה כדי שיתרגלו עם בנה להצלת ידו הפגועה . התחזיות השחורות לא התגשמו תודה לאל ואחרי שלושה חודשים כבר היתה תזוזה בידו של נעם חורב, ושנה לאחר מכן היא הפכה גם ליד החזקה שלו. כן, זו אותה יד ימנית שכותבת את כל השירים המופלאים שלו.

בעוד אחיו מתגורר בבנימינה, עקר נעם חורב בגיל 23 לתל אביב. הוא הרגיש שם כל כך זר מאחר ולא הכיר גם לאחר שנים את השכנים שלו, תופעה שלא היתה קיימת בעפולה שם כל אחד הוא 'אח' וכמו בן משפחה. הוא ידע שהוא חייב לעזוב את ה'עיר הגרעינית'. כן, בגלל הגרעינים המפורסמים שהוציאו את שם העיר למרחקים. הוא מתרגש כאילו היה לפחות ראש העיר של עפולה כאשר אני מספרת לו כי גם אני נולדתי בעפולה. כן. רק נולדתי בביח'ל 'העמק' אך לא גרתי יום אחד בחיי בעיר הזאת. הוריי ואחי הבכור פרופ' יעקב רוטנברג ז'ל, גרו אז במושב כפר יהושע בעמק יזרעאל ושם הוא נולד וגם אני. בהיותי בת שנתיים וחצי כבר לא היינו שם אז לא לשאול אותי את מי אני מכירה שם.

אז כל יום הוא מילצר במסעדת דגים בתל אביב ועם שובו הביתה התקלח מיד כדי לסלק מגופו את ריח הדגים ומיד התיישב לכתוב שירים. כתב וכתב והכין מחברת שירים בכמויות אדירות שנערמו בדירה הזעירה בה התגורר בתל אביב.

את כל הכסף שהרויח במלצרות הוא ביזבז על תשלום לכרטיסים כדי לצפות בהופעות של אמנים. בתחילת דרכו המתין להם או יותר נכון להגדיר זאת כמי שארב להם עד שירדו מהבמה כדי למסור להם אישית מחברות שירים פרי עטו.

הראשונה היתה ריטה שלאחר הופעה שלו הגיש לה את מחברת השירים והיא הזמינה אותו לביתה באחת בלילה. כן. מה שאתם קוראים. היא לא היתה שם לבד אלא גם שמעון בוסקילה והשניים התחילו לתרגל את שיריו כאשר שמעון בוסקילה מנגן אותם וזה נמשך אחרי שעה 2 בלילה.

את 'אישה חרסינה' שכתב וביצעה מירי מסיקה .הוא העביר אליה את המחברות באמצעות הוריה. זה קרה לאחר שהיה בהופעה שלה והיא הקדישה שיר להוריה שהיו באולם. כאשר הזרקורים הופנו לזוג מסיקה נוכח נעם חורב כי הוריה יושבים בדיוק לידו. הסתיימה ההופעה והיא היתה מוקפת כך שלא היה שום סיכוי שיגיע אליה. נעם חורב קורץ מחומר אחר. הוא ביקש מהוריה שימסרו לה את החוברות. הוא לא יכול היה לדעת כי הסבתא שלה חשה ברע והוריה מיהרו עם מירי אליה, לבית החולים. במשך שלוש שעות שהמתינו לסבתא במיון בית החולים מירי מסיקה העבירה את הזמן בקריאת חוברת השירים ונדלקה. התוצאה היא כאמור 'אישה חרסינה'.

נעם חורב הציג סרטון ובו לקט שירים שכתב.בשנים האחרונות והמבצעים אותם וביניהם כאמור 'מתנות קטנות' (רמי קלינשטיין), 'כשאחר' (אייל גולן), 'אישה חרסינה' (מירי מסיקה), 'אהבה למרחקים ארוכים' (גלי עטרי) שזה בעצם סיפור על זוגיות הוריו הנשואים מזה 50 שנים. 'שאריות מעצמי' (שיר לוי) שהם סיפור על המעבר שלו מעפולה לתל אביב מבלי שהקהל ידע את ה'סוד' מאחורי חיבור השיר. 'סתם שני אנשים' (רוני דלומי), 'הראשונה' (משה פרץ), 'חבר של פעם' (ריטה), 'אחותי' (שירי מימון) ויש שירים שכתב לזמרים מעולים וביניהם עברי לידר, קובי אפללו שהגיע לעיר הגדולה ממעלות. אחוות יוצאי פריפריות מהצפון.


במהלך המפגש מספר נעם בהומור , בשיחה קולחת וסוחפת וכובש עם כריזמה שלו. הבחור שופע החן גורם לקהל להתאהב בו מיידית, מה שגרם לנשים להתעניין בו. תשכחו מכך. נעם חורב נשוי לבן זוגו מאז תחילת שנה זו.


כל מה שרציתם לדעת על נעם חורב הקליקו כאן לאתר שלו:

www.noamhorev.com
מנהלת יחסי הציבור של מרכז פנורמה לימור כרסנטי והמרצה האורח נעם חורב יוצר השירים. צילום רונית קיטאי

יוצר השירים נעם חורב והעיתונאית רונית קיטאי שניהם ילידי ביח'ל העמק בעפולה. צילום לילך אדוני

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   השבוע בלשכת עורכי הדין בחיפה. צילום:...
*   ראש עיריית נשר רועי לוי, חגג השבוע...
*   עיריית חיפה קיימה היום (ג') כנס מקצועי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים