אהרון מלצר (73) מקריית מוצקין לקה בדום לב והתמוטט ברחוב סמוך לביתו. מד'א הצילו את חייו ועכשיו הוא תרם אופנוע להצלת חיים. כתבה: רונית קיטאי

עוברי אורח התקשרו למוקד 101 של מד'א ותוך שלוש דקות הגיע למקום הכונן, פראמדיק כונן במד'א איציק שושן. היום אהרון מלצר מרגיש נמרץ לאחר שהושתל בגופו קוצב לב . הוא עובד ומנהל את חייו כאילו לא עבר מאומה. האופנוע שתרם יציל חיים וזו הכרת התודה שלו לארגון שהציל את החיים שלו

פורסם ב: 25/08/2019 16:05

טקס חנוכת אופנוע תרומת אהרון מלצר. צילום : אלירן אביטל דוברות מד'א
עוברי אורח שהבחינו בו כשהוא מתמוטט, התקשרו מיד למוקד 101 של מד'א, והחלו בביצוע פעולות החייאה בסיסיות בהדרכת החובש במוקד. מיד עם בואו החל איציק שושן הפראמדיק לבצע באהרון פעולות החייאה מתקדמות, שכללו מתן מכות חשמל ממכשיר ה'דפיברילטור' בו הוא מחזיק, והעביר אותו תוך כדי המשך ביצוע פעולות החייאה לניידת לטיפול נמרץ של מד'א שהגיעה במהירות למקום. במהלך הנסיעה לבית החולים, לבו של אהרון שב לפעום והוא חזר לחיים.

שבוע לאחר המקרה אהרון שוחרר מבית החולים, לאחר שבלבו הושתל קוצב לב. אז גמלה החלטה אצלו כי הוא רוצה לסייע להציל חיים נוספים לאחר שאותו הצילו. ביחד עם אשתו אן ובנו ארז, תרם אהרון אופנוע רפואת חירום לארגון מד'א, שהצטרף למאות האופנועים שפועלים במסגרת מד"א, ושבאמצעותם מגיעים החובשים והפראמדיקים במהירות לחולים ופצועים, ומצילים חיי אדם.

אהרון מלצר , מהנדס חשמל במקצועו, אב לשלושה, סב לשבעה ובנו של זאב מלצר בן ה-97, מספר: 'כמה שבועות לאחר המקרה, כבר חזרתי לעבוד, לנהוג, לבלות עם משפחתי ועם חברים. יש לי לקוחות שאפילו לא ידעו שקרה משהו, כי לא נעדרתי להרבה זמן.

האופנוע שתרמתי יחד עם משפחתי למען הצלת חיים במסגרת מד'א הוא תודתי הענקית לארגון שהציל את חיי שלי, כשטיפל בי באופן מהיר, מסור ומקצועי. אם בזכות האופנוע הזה שיגיע במהירות לחולים ופצועים, ינצלו חיים אפילו של עוד אדם אחד, לא יהיה מאושר ממני. התרגשתי לפגוש את לביב והבי, פראמדיק מד"א שירכב על האופנוע, ואני מודה למגן דוד אדום מכל הלב, תרתי משמע'.רק בריאות!

"המקרה של אהרון מדגיש עד כמה במקרים של דום לב קריטי להתחיל לבצע פעולות החייאה במהירות, שכוללות עיסויים ומתן מכות חשמל ממכשיר הדפיברילטור", סיפר פראמדיק מתנדב מד"א איציק שושן מחיפה, "אני ממליץ לכל מי שיכול להתנדב במגן דוד אדום או לפחות לעבור קורס עזרה ראשונה במד"א, כך שבמקרה כמו זה של אהרון, יוכל להציל חיים".
טקס חנוכת אופנוע תרומת אהרון מלצר. צילום: אלירן אביטל דוברות מד'א

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   קרני לידסקי בת חמש וחצי מקריית טבעון...
*   העיקר הב-ריאות : המרכז הרפואי בני ציון...
*   20 קומות של מגדל תגליות הבריאות ע'ש...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים