השבוע ב'כללית' מחוז חיפה והגליל המערבי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות כללית

ד'ר רנטה זלוט סיינר (44) שעשתה עלייה מברזיל ,עובדת עתה כרופאת ילדים ב'כללית' בשכונת נוה דוד ורמת הנשיא. פרס דניאלי לד'ר ורד אלטמן מ'כללית' איינשטיין על יחסה האנושי והטיפול האיכותי שהיא מעניקה. רופאים מצטיינים מ'כללית'. ד'ר לילך צולר, פרופ' אלי צוקרמן והחידוש המהפכני

פורסם ב: 20/08/2019 10:43

ד'ר לילך צולר המנהלת הרפואית של 'כללית' במחוז חיפה והגליל המערבי. צילום: ערן לביא
ד'ר רנטה זלוט, נשואה ואם לשני ילדים עלתה לארץ ובכך הגשימה את חלומה לגור בישראל וכיום היא רופאת ילדים במרפאות כללית נוה דוד ורמת הנשיא.היא למדה רפואה בברזיל והתמחתה ברפואת ילדים וגנטיקה. עלתה ארצה בשנת 2017, לאחר שצברה למעלה מ-15 שנות ניסיון כרופאה בבתי חולים חשובים בריו דה ז'ניירו. על אף הצלחתה המקצועית שם וחיי הנוחות, החליטו רנטה ובן זוגה שברזיל לא המקום המתאים בעבורם וכי ישראל היא המדינה הנכונה לעתיד הילדים שלהם והיא שמחה שכך בחרו.
המעבר המקצועי ארצה לא היה קל ועל אף נסיונה הרב והרקורד המקצועי העשיר, היה עליה ללמוד כאן משך שנתיים. היא עברה אולפנים רגילים ואולפן רפואי ואף עשתה שישה חודשי התמחות בבית חולים 'כרמל' מהם נהנתה מאד בשל העניין הרב ויחסו הנהדר של הצוות. בימים אלה היא השתלבה במרפאות 'כללית' כרופאת ילדים מומחית במחלקות הילדים במרפאות נווה דוד ורמת הנשיא בחיפה. יחד עם ד'ר רוסנה שיראל בלכטר פלטי ומטופליהן נהנים מטיפול איכותי במבטא דרום אמריקאי מתגלגל.

***הוקרה לרופאה אנושית במיוחד היא בהענקת תעודת פרס דניאלי וכך הפתיעו את ד'ר ורד אלטמן ממרפאת 'כללית' ברח' איינשטיין כהוקרה על יחסה האנושי והטיפול האיכותי שהיא מעניקה.


ד"ר ורד אלטמן, מומחית ברפואת משפחה במרפאת 'כללית' ברח' איינשטיין היתה בעיצומה של קבלת קהל כאשר לחדרה נכנסו לפתע עידית ערמון מטופלת של ד"ר אלטמן, המנהלת הרפואית של 'כללית' במחוז ד'ר לילך צולר וחבריה לצוות: אורית פיינגולד המנהלת האדמינסטריטיבית ומלי אפטוב מנהלת הסיעוד במרפאה, יחד עם נציג פרס דניאלי.

לד'ר ורד אלטמן המופתעת הוענקו תעודה ועציץ והוסבר לה כי בהמלצת המטופלת שלה נבחרה כרופאה המצטיינת השבועית במסגרת פרס דניאלי המוענק לרופאי משפחה בהמלצת מטופליהם, כהוקרה על יחס אנושי יוצא דופן. במסגרת פרס דניאלי הוחלט השנה להעניק מידי שבוע תעודת הוקרה לרופא עליו המליץ מטופל. לבסוף, נערך טקס מרשים בבנייני האומה ובו מוענק פרס מבין כל הרופאים המומלצים, על פי החלטת וועדה המורכבת מאנשי ציבור משמעותיים.

הפרס מוענק לזכרה של דניאלי זוננפלד ז'ל שחלמה ללמוד רפואה אך חלומה נקטע עת נהרגה בתאונת דרכים קטלנית בשובה מהתנדבות בבית חולים. ברוחה של דניאלי ז"ל מוקדש הפרס לקידום נושא היחס האנושי של רופא המשפחה.


בתעודה שהוענקה לד"ר אלטמן צוטטו דברי ההמלצה של המטופלת:'מזה כ-10 שנים ד''ר ורד אלטמן היא רופאת המשפחה שלי. בכל מקרה שאני מגיעה אליה, היא קשובה ואמפטית במידה מקסימלית, שלא ראיתי בכל השנים הארוכות בהן אני מטופלת בסניף. בנוסף לכך ד''ר אלטמן הצילה אותי פשוטו כמשמעו, בהקשבה והכלה מלאים בחודשים רבים בהם חיכיתי לטיפול. היא מילאה באופן מושלם את המשפט ''במקום בו אין אדם, הייה אדם'.

ד'ר אלטמן הצנועה הייתה נרגשת ומופתעת מאד מהמחווה ונאלמה דום מרוב הפתעה.ד'ר ורד אלטמן למדה רפואה בטכניון כעתודאית, עשתה סטאז' בבי'ח רמב'ם ושירות צבאי כרופאה. התמחתה במחלקה לרפואת משפחה בחיפה, המשותפת לכללית ולטכניון.במהלך השנים היתה רופאת משפחה ובהמשך מנהלת מרפאות 'כללית' בטירת הכרמל ובדליית אל כרמל. חוץ מהעבודה הקלינית וניהול המרפאות, עסקה בשתי המרפאות גם בהוראת סטודנטים, סטאז'רים ומתמחים.

בהמשך היתה רופאה עצמאית מטעם 'כללית', במקביל לעיסוק בבקרת תרופות - מחלות קשות, בהנהלה רפואית המחוז. מתחילת השנה הינה רופאת משפחה במרפאת איינשטיין חיפה. היא אוהבת את תחום רפואת המשפחה ורואה בו אפשרות להעניק התייחסות כוללנית למטופל, כאל אדם שלם : גוף ונפש שהינו חלק ממעגל משפחה וחברה.

רופא המשפחה יכול ואמור לבחון את השפעות הגומלין ההדדיות בין המעגלים הללו. מבחינתה, זה מקצוע משמעותי המחייב גם מעקב והיכרות ארוכי הטווח והיא אוהבת את הקשר האמיץ שנוצר לאורך השנים עם המטופלים. על אף האילוצים והעומס, היא מדגישה שבעבורה זהו מקצוע מדהים ומשמעותי.
כשנשאלה מה גרם לה קבלת הפרס הגיבה: 'וואו .קשה להביע את התחשוה במילים. זו התרגשות עצומה, סיפוק גדול מאד, שמחה גדולה. אישור שהדרך שלי נכונה וטובה ומוטיבציה גדולה להמשיך בדרך זו'.

****


סטודנטים לרפואה בפקולטה לרפואה מטעם בר-אילן בחרו ברופאי 'כללית' ממחוז חיפה וגליל מערבי כרופאים מצטיינים.

בטקס חגיגי ומרשים העניק פרופ' קרל סקורצקי דיקן בית הספר לרפואה בצפת תעודות הוקרה הצטיינות על הדרכת סטודנטים לרפואה מהפקולטה לרפואה בצפת השייכת לבר אילן, שישה רופאים של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי.

מדובר בד'ר אכלאס דקה סעד אלדין מנהלת המרכז לבריאות האישה בכרמיאל, ד'ר אלי גוטרמן מנהל היחידה להריון בסיכון גבוה בקריית בריאות 'זבולון', ד'ר רים אליאס חנא מנהלת המרכז לבריאות האישה בעכו, ד'ר רולא פרח חמיסי מומחית ברפואת נשים במרכז לבריאות בעכו ובמרפאות כיסרא ומעיליא.

ד'ר רולא פרח חמיסי זכתה בשתי תעודות הצטיינות, על הוראה בקהילה וגם על הוראה בפקולטה, על לימודים קליניים וקדם קליניים, ד'ר נביל אבו סאלח מנהל מרפאת סח'נין ורופא ילדים במורשת וד'ר מוסא זובידאת, מומחה ברפואת משפחה ומנהל מרפאת דליית אל כרמל, קיבל תעודת מרצה מצטיין כמדריך סטודנטים לרפואה בטכניון בשנה ה-6 ללימודיהם. את התעודה העניקו לו דיקן הפקולטה לרפואה פרופ' אילון איזנברג וראש לרפואת המשפחה בטכניון ד'ר מיכאל קאופמן. היה זה בטכס חגיגי שכלל נציגים בכירים בטכניון, מתמחים ברפואת המשפחה. היה מרגש.

****


חידוש ב'כללית' הוא הענקת ייעוץ וירטואלי ע'י מומחה וכך חוסכים למטופל התרוצצות בין מומחים וגם ומקצרים המתנה. זהו שירות פורץ דרך המבוסס על מתן ייעוץ וירטואלי לרופא המשפחה.

ביוזמה פורצת דרך שהונהגה במחוז חיפה וגליל מערבי ניתן לרופא המשפחה ייעוץ און ליין על ידי היועצים במגוון תחומים:ריאות, נפרולוגיה, כבד, סוכרת, המטולוגיה, המטולוגיה ילדים, אנדוקרינולוגיה, גסטרואנטרולוגיה, מחלות זיהומיות ומחלות זיהומיות ילדים.

בדרך זו, כאשר רופא המשפחה מוצא שיש צורך בחוות דעת של יועץ מומחה באחד מהתחומים הנ'ל הוא יוצר עמו קשר און ליין. זאת בהתאם לצורך הרפואי, בתהליך מוסדר ובשעות שהוקצו לכך. כך מתבצע בתוך זמן קצר הייעוץ של המומחה כולל אבחון, המלצות להמשך ברור והמלצות טיפוליות.

ד'ר לילך צולר, המנהלת הרפואית של 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי שהובילה מהלך חדשני זה, מציינת כי לשירות החדש יתרונות רבים. מעבר לנוחות למטופל בכך שאינו צריך לתאם תור, להמתין לו ולהגיע למרפאה יועצת, כולל החיסכון בהשתתפות עצמית שאינה נדרשת במקרה זה.

הייעוץ מרוכז בידי רופא המשפחה. בדרך זו, נמנעת 'נפילה בין כסאות' ויש התייחסות לכלל הבעיות הרפואיות והטיפול התרופתי שנוטל הנבדק, בגישה כוללנית. בנוסף לכך מתקיימת חשיבה משותפת בין היועץ לבין רופא המשפחה, שמכיר היטב את המטופל ותלונותיו. רופא המשפחה מבין היטב את המושגים וההנחיות של היועץ ויכול לתווך אותם למטופל ולהסביר לו בפירוט, ללא הלחץ אליו נקלע לעיתים המטופל כשהוא יושב מול המומחה שאינו מוכר לו.

בדרך זו מתקצר מאד משך האיבחון והתחלת טיפול ונחסך סבל למטופל ולעיתים גם נזק בשל עיכוב לא רצוי. אמנם, לא כל מקרה מתאים לייעוץ וירטואלי, אך המקרים בהם הוא מתאים, הוא יעיל ביותר.

במהלך השנה האחרונה בוצעו ב'כללית' במחוז למעלה מאלף ייעוצים כאלה ובהדרגה מתווספים תחומי ייעוץ נוספים. החודש התווסף ייעוץ בתחום הכבד, בהובלתו של פרופ' אלי צוקרמן, מנהל השירות לרפואת כבד של 'כללית' ב'כרמל' וב'לין' ומטובי המומחים בתחום. מכאן, שבדרך זו ניתן גם להבטיח ייעוץ ע'י צוות מומחים בכיר ומטופלי 'כללית' זוכים לרפואה איכותית וזמינה כאחד.
ד'ר רנטה זלוט. צילום: דוברות 'כללית'

פרס דניאלי לד'ר ורד אלטמן. צילום: דוברות 'כללית'

ד'ר אכלאס דקה סעד אלדין קיבלה תעודה מרצה מצטיין בפקולטה לרפואה בצפת, מטעם בר אילן. צילום: דוברות 'כללית'

ד'ר רולא פרח קיבלה תעודה מרצה מצטיין בפקולטה לרפואה בצפת, מטעם בר אילן. צילום: דוברות 'כללית'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   יו'ר גשר ח'כ אורלי לוי אבקסיס קוראת...
*   מפגש בין ד'ר חגי אמיר מנהל בי'ח לוינשטיין...
*   גם כאשר היה בדרך לחתונה שלו לא שכח...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים