שיטות הפעולה והטכנולוגיה של מד'א בדרך לאוקראינה. אורחים חשובים מאוקראינה ביקרו במוקד השליטה הארצי של מד'א בקריית אונו. כתבה: רונית קיטאי

היועץ הראשון של נשיא אוקראינה סרגיי שריף, ויועץ הנשיא בנושא בריאות ורפואה המכהן כיו'ר ועדת הבריאות של הפרלמנט במדינה ד'ר מיכאיל רדוטסקי, ביקרו במגן דוד אדום, ונפגשו עם בכירים בארגון, על מנת ללמוד מהטכנולוגיה ושיטות הפעולה של מד"א, כדי ליישם חלק מהן ולשפר את זמני התגובה וההגעה למטופלים באוקראינה

פורסם ב: 19/08/2019 22:28

ביקור עוזר הנשיא האוקראיני במד'א. צילום: דוברות מד'א
האורחים החשובים מאוקראינה סיירו במוקד השליטה הארצי של מד'א בקרית אונו שם קיבלו סקירה על פועלו של ארגון ההצלה הלאומי של ישראל. סרגיי שריף וד'ר מיכאיל רדוטסקי התרשמו מהטכנולוגיה המתקדמת של מגן דוד אדום, מיכולת הפעלת המתנדבים, ומזמני התגובה וההגעה למטופלים של הארגון. במסגרת הביקור במוקד השליטה הארצי, צפו יועציו הבכירים של נשיא אוקראינה ברכבי ההצלה הייחודיים של מגן דוד אדום, בהם אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, אופנועי טיפול נמרץ, רכבי הבימבולנס וכלים ייחודיים נוספים, והתנסו בשימוש במערכת הסימולציה של מד"א לנהיגת חירום באמבולנס.

בשנים האחרונות נרשם גידול משמעותי בביקורים של גורמי רפואה בכירים מרחבי העולם, שמגיעים להתרשם מהיכולות של מגן דוד אדום, ארגון ההצלה הלאומי של ישראל. במקביל, בכירים במד"א משתתפים במשלחות בינלאומיות מקצועיות.

היועץ הבכיר של נשיא אוקראינה סרגיי שריף: 'התרשמתי מאוד מהטכנולוגיה שפותחה במגן דוד אדום ושמשמשת את הארגון במדינת ישראל. שטחה של אוקראינה גדול ממדינת ישראל, והאוכלוסייה אצלנו גדולה יותר, מה שמאתגר אותנו בתחום רפואת החירום וההגעה המהירה למטופלים. עם זאת, בכוונתנו להשקיע את מרב המאמצים, בשיתוף פעולה אתכם, על מנת לייעל את פעילות רפואת החירום והאמבולנסים במדינתנו'.

יועץ נשיא אוקראינה לנושאי בריאות ורפואה ד'ר מיכאיל רדוטסקי: 'את דרכי התחלתי כחובש ובהמשך כפראמדיק בקייב. כמה שנים לאחר מכן, אימי חלתה, והבאנו אותה לקבלת טיפול בישראל. אז, נחשפתי לראשונה למקצועיות וליעילות של מגן דוד אדום, והבטחתי לאימי ז"ל שננסה להביא לאוקראינה את מה שראינו כאן במד'א. אנחנו נמצאים כאן בשליחותו של נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי, ואנו מאמינים שבעזרת השימוש בטכנולוגיות שלכם, נצליח לקצר את זמני ההגעה למטופלים באוקראינה, ובכך להציל חיי אדם'.

מנכ'ל מד'א אלי בין: 'במגן דוד אדום, אנו מפתחים כל העת את יכולות הטיפול שלנו בחולים ופצועים, הן בטכנולוגיות שלנו שהן מהמתקדמות בעולם, והן בהכשרות המתנדבים והעובדים המקצועיים והמסורים של הארגון, הכל למען הצלת חיי אדם במדינת ישראל. אנו תמיד מקבלים בברכה אנשי רפואה ובכירים מרחבי העולם, אשר מגיעים לבקר במד'א, חולקים איתנו ידע, ולומדים מאיתנו. לכבוד היה לנו לארח במגן דוד אדום את יועצו הבכיר של נשיא אוקראינה מר סרגיי שריף, ואת ראש הועדה הרפואית באוקראינה ד'ר מיכאיל רדוטסקי. אני מודה להם על ביקורם, ובטוח ששיתוף הפעולה עימם יימשך'.
ביקור עוזר הנשיא האוקראיני במד'א. צילום: דוברות מד'א

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   לקראת יום הסוכרת הבינלאומי כללית...
*   שירותי הדם של מגן דוד אדום התרימו...
*   השבוע במרכז הרפואי 'כרמל'. כתבה: רונית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים