משרד התחבורה, עיריית חיפה, חברת נמלי ישראל (חנ"י) ורשות שדות התעופה (רש'ת) חתמו היום על הסכם המאפשר לקדם תכנון להארכת מסלול שדה התעופה בחיפה

במקביל, עיריית חיפה תסיר את כל התנגדויותיה להמשך הקמת נמל המפרץ ותספק את כל האישורים וההיתרים הנדרשים ממנה

פורסם ב: 14/08/2019 20:53

צילום : דוברות עיריית חיפה
ההסכם נחתם היום בתום מספר ישיבות שהתקיימו בין שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', ראש עיריית חיפה ד'ר עינת קליש-רותם, מנכ'לית משרד התחבורה קרן טרנר-אייל, סגן וממלא מקום ראש עיריית חיפה נחשון צוק, מנכ'ל חברת נמלי ישראל שלמה ברימן, מנכ'ל רשות שדות התעופה, יעקב גנות ונציגים של משרד התחבורה, עיריית חיפה, חברת נמלי ישראל ורשות שדות התעופה.

על פי ההסכם, אזור הכניסה לנמל המפרץ יתוכנן מחדש באופן שלא ימנע את הארכת מסלול ההמראות והנחיתות של שדה התעופה בחיפה. התכנון הסטטוטורי להארכת מסלול השדה יוגש מחדש ויכלול מסלול של עד 2,100 מטרים ברוטו. כמו כן, תתוכנן קישוריות של טרמינל השדה לתחנת רכבת חוצות המפרץ.

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ' בירך על שיתוף הפעולה עם עיריית חיפה וציין כי פתיחת נמל המפרץ צפויה לפתוח את ענף הנמלים לתחרות ולשפר את רמת השירות עבור משתמשי הנמל. לדבריו, הנמל החדש יאפשר את חיזוק מטרופולין חיפה ויביא עמו מקומות תעסוקה, כבישים חדשים ומרכזים לוגיסטיים מתקדמים.

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש-רותם בירכה גם היא על ההסכמות ואמרה 'מדובר בבשורה גדולה לעיר חיפה ולכל מטרופולין הצפון. שדה התעופה הוא מנוף כלכלי חיוני לצפון המדינה. כולנו שמחים על תחילתו של שיתוף פעולה עם כל גורמי משרד התחבורה'.

מנכ'לית משרד התחבורה קרן טרנר-אייל, בירכה על נכונות הצדדים להגיע לפשרות שיאפשרו המשך קידום התכניות החשובות למשרד התחבורה וכן לעיר חיפה. לדבריה, ההסכם יאפשר לצמצם את העיכובים שנבעו כתוצאה מהתנגדויות של עיריית חיפה וגורמים נוספים, במטרה לשנות את תכנון נמל המפרץ החדש. על פי התכנון, נמל המפרץ צפוי לפעול במחצית הראשונה של שנת 2021.במסגרת ההסכם עיריית חיפה התחייבה להסיר את העתירות המנהליות שהוגשו על ידה ועיכבו את הקמת הנמל. בנוסף לכך התחייבה שלא לנקוט בהליכים משפטיים בעתיד בנוגע להיתרי הבנייה של הנמל החדש.

(גיל מלר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור תיירות :
*   נשות העסקים עפרה רייף שמלצר ונעמי...
*   יהיה שמח ומאיר עיניים בפסטיבל 'החג...
*   ספא מלון ריץ-קרלטון הרצליה גורף פרסים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים