סמדר גנזי דוגמנית מצליחה בשנות השמונים וכיום מובילה את אג'נדת 'פרו אג'ינג', היתה אורחת מועדון 'מרכז פנורמה' בחיפה. כתבה : רונית קיטאי

סמדר גנזי נולדה בחיפה עם שם המשפחה כהן.אמה שהתגוררה בקריית מוצקין היא כיום בהוד השרון.סמדי פגשה את הדודים החיפאים שלה, מכרים רבים ואורחים שבאו להאזין לאג'נדה שלה.סמדר גנזי כיום בת 57 צעדה על המסלול לצד שמות שרובכם מכירים: פזית כהן, דורית ילינק, מיכאלה ברקו , ספיר קופמן ז'ל ותמי בן עמי ז'ל

פורסם ב: 13/08/2019 22:12

מימין לשמאל עמי אשכנזי, סמדר גנזי ולימור כרסנטי. צילום: רונית קיטאי
על שתי האחרונות היא אמרה ש'הן כבר לא יתקמטו'.זה לא היה בהומור אלא נועד להמחיש את מה שהיא חושבת על תעשיית ההזרקות בפנים. לדבריה כל אחת ואחד יזדקנו והקמטים יגיעו. 'אני פשוט לא רוצה ש'יגהצו' לי אותם אלא רוצה להשאר עם המראה הטבעי כי כך ברא אותי הטבע ועם האג'נדה הזאת היא הולכת לאורך כל הדרך.

באשר לנושא של ההרצאה שהיא מעבירה ברחבי הארץ היא מצהירה:'אני לא מיישרת קמטים בשביל אף אחד. כאשר יש נשים ששואלות אותי מה זה פרו אייג'ינג, אני משיבה להן שזה בדיוק ההיפך מאנטי אייג'ינג'. אני מציעה השקפת עולם אלטרנטיבית שמטרתה להראות לנשים שיש להן את האפשרות להתנגד ללחץ האנטי אייג'ינג ולאפשר לעצמן ולאחרות לקבל את ההתבגרות הטבעית בלי לצאת להלחם עם פגעי הטבע'.

סמדר גנזי נולדה בחיפה, גדלה בקרית מוצקין ומספרת על עצמה: למדתי הוראה ב'וינגיט' כי אני ספורטאית בנשמה וכל יום עושה ספורט במשך שעה וזה כולל ריצות בשדה וחיזוק שרירים שונים בגוף. אני הייתי דוגמנית ואת (פונה אליי.ר.ק.) צילמת אותי רבות על המסלול בערים שונות בארץ.אני חיה את עולם האופנה והיופי מבפנים כבר עשרות שנים, כמפיקת תצוגות אופנה מובילה המביימת דוגמניות וסלביות מפורסמות, מנטורית ומורה לדוגמניות מתחילות.

נקודת המפנה המשמעותית התרחשה אצלי לפני כשלוש שנים כשהתאשפזתי בבית חולים עם חום גבוה שלא ירד במשך כמה ימים. הסיבה לא הייתה וירוס וגם לא שפעת קשה, אלא ניתוח קוסמטי עם השלכות הרות אסון שהעמיד אותי בסכנת חיים. זה היה בגלל שתלי הסיליקון 250 CC שהיו בגופי במשך 15 שנים כאשר 'הגדלתי'.

כאשר שכבתי במיטה, עם מחט אינפוזיה בווריד וכמויות אדירות של אנטיביוטיקה התחלתי לחשוב על המחיר שמשלמים והופכים ל'קורבן' של תעשיית האופנה והיופי'.

אגב, כאשר תהיתי לפני שנים רבות מדוע נשארה עם שם המשפחה גנזי לאחר גירושיה בתום נישואים קצרים לעופר גנזי, היא פרצה בצחוק עליז והודתה בכנות : 'זה יותר טוב מאשר להשאר עם שם המשפחה...כהן'.

אז מעופר לו היתה נשואה שנה וחצי אין לה ילדים, אך לעומת זאת היא לא טרחה יותר להחתים מסמכים ברבנות והביאה לעולם שני ילדים משני גברים שונים. הבת הבכורה יעל שגיב שהיא כיום בת 25 נולדה מיחסיה עם מי שהתפרסם כאיש חיי הלילה משה שגיב ז'ל, ואילו בנה בן ה-15 המתגורר אתה הוא מיחסיה עם פרשן הספורט אריה מליניאק.

סמדר גנזי היתה אחת הדוגמניות המצליחות בארץ בשנות ה-80,היא כיום במאית תצוגות אופנה מובילה ומנטורית לדוגמניות ומספרת כי עד היום מרגיז אותה לשמוע מה אמרו לאמה כאשר היתה תינוקת בעגלה. 'אמרו לאמא שלי כמה שאני יפה ובטח אהיה בעתיד מלכת יופי, במקום להגיד כמה שאני חכמה במשך השנים שחלפו'.במקצועה היא מורה לחינוך גופני בעלת תואר ראשון בחינוך גופני וספורט ממכון וינגייט וההרצאות שלה הן בתחום מה שהיא ייסדה ומובילה לדבריה כיום, והכוונה לאג'נדת פרו אייג'ינג בישראל.

בין הקהל היא היתה מאושרת לפגוש את הדודים שלה, אח של אמה, קובי זלצמן, יזם בתחום הבנייה ורעייתו הצלמת נאוה זלצמן וכן היו ידידים ומכרים לרוב וביניהם נורית ביסקר שלדבריה גם אצלה צעדה סמדר גנזי על המסלול. כל כך הרבה צילמתי אותה במהלך השנים וכשהיא רואה אותי זה תמיד מפגש של חיבוקים ונשיקות כי אין כמו נוסטלגיה.

אגב,כשהיא הזכירה על הבמה את מי שהנחה תצוגות אופנה בהן צעדה , מיכה שטרייף (שביט) ז'ל. עצוב, אך מיכה שטרייף המנוח העניק תשואות ראשונות לא רק לסמדר גנזי אלא גם לי. מיד כאשר הושק ספרי 'רינונים' (נכון, כשם האתר שאתם גולשים בו ברגעים אלה.ר.ק.) הוא הזמין אותי להיות מרואיינת שלו בערבי ראיונות שונים וכך קידם את מכירת ספרי בצורה שקשה לתאר.

בזכות השתתפותי באותם ערבי הראיונות הוצפתי בהצעות עבודה במספר עיתונים כי את הרומן שהתחלתי לכתוב ביום נסגר המקומון 'שחף' שאליו הצטרף מיכה שטרייף ז'ל ממש לקראת סוף קיום העיתון, לא הספקתי להיות מובטלת אפילו יום אחד כי למחרת כבר קבלתי טלפון משלמה תל ז'ל לבוא לעבוד ב'כלבו' ואח'כ קיבלתי מספר הצעות עבודה בעיתונים שונים כולל ברשת 'ידיעות תקשורת' ובעיתונות הארצית. בקיצור, 'רינונים' הביא לי את המזל. חמסה, חמסה, וגם אנשים נפלאים שבהם אני נתקלת כל השנים והם המלאכים הנפלאים שמלווים אותי בכל מקום במהלך חיי וכן ירבו האנשים הנהדרים הללו.

בסוף הערב אגב עמדו כל כך הרבה וחיכו לתורם להצטלם עם סמדר גנזי שנענתה לכל אחת ואחד בחיוך ובחום אנושי כפי שהיתה תמיד.באו לפגוש אותה מנהלת יחסי הציבור של 'מרכז פנורמה' לימור כרסנטי שהזמינה אותה להרצות ויד ימינה במשרד, מירי אברהם, מנכ'ל 'מרכז פנורמה' עמי אשכנזי ומנהלת לשכתו לילך אדוני. הגיעו להאזין לה נורית ביסקר, שרה איקו, רחלי רהב, ויויאן בזק, השף רונן קריאף בעל קפה 'פלפלת' ב'מרכז פנורמה' אשר ברחבת הקפה התקיימה ההרצאה, ועוד רבים אחרים.
מרכז פנורמה סמדר גנזי ורונית קיטאי. צילום: לימור כרסנטי

מימין לשמאל : רונית קיטאי, סמדר גנזי ונורית ביסקר. צילום :שרה איקו

מימין לשמאל ויויאן בזק ונורית ביסקר. צילום :רונית קיטאי

סמדר גנזי ודליה נוימן. צילום: רונית קיטאי

סמדר גנזי באמצע עם הדודים נאוה וקובי זלצמן. צילום :רונית קיטאי

סמדר גנזי בהרצאתה בקפה פלפלת במרכז פנורמה בחיפה. צילום :רונית קיטאי

הסמדר נתן ריחו וכך פעמיים הנצחתי נשים ושמן סמדר. שתי ספורטאיות הקשורות עם לימודים בוינגיט שהן סמדר גנזי וסמדר גוטמן. צילום: רונית קיטאי

מרכז פנורמה. לימור כרסנטי וסמדר גוטמן. צילום: רונית קיטאי

עומדים רונית קיטאי, נאוה וקובי זלצמן. יושבות שרה איקו ונורית ביסקר אלמוג. צילום: לימור כרסנטי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   אורח מועדון תרבות הערב ב'מרכז פנורמה'...
*   הקריה הרפואית רמב'ם ציינה לפני מספר...
*   שנת 2020 תיפתח בתיאטרון חיפה בשלוש הפקות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים