'התאבכויות או מסעו של רפאל בלנק אל השטחים החופשיים' מאת: תומר וינר. הוצאת 'אופיר ביכורים'

תומר וינר יליד חיפה (1982),נשוי ואב לשתי בנות, מתגורר בגבעתיים וזהו ספרו השני של בנם של ד'ר מיכאל וינר רופא וקצין רפואה ראשי ומנהל מחוז חיפה וגליל מערבי ב'כללית' ,ושושנה וינר לשעבר מורה בבי'ס 'יבניאלי' בחיפה וכיום ציירת. שני אחיו מתגוררים בחיפה

פורסם ב: 05/08/2019 15:08

התאבכויות ומחברו תומר וינר. הוצאת אופיר ביכורים. צילום: מיכל וינר
'התאבכויות – או: מסעו של רפאל בלנק אל השטחים החופשיים' הוא רומן דיסטופי בסגנון זרם התודעה, המתאר מציאות שבה פורקו כל מדינות הלאום וצבאותיהן, ומרביתה של האנושות מאוחדת תחת ממשלה עולמית מרכזית. המדינות הוחלפו ב-'חברות–אדם', המספקות ביטוח ללקוחותיהן. מיעוט נרדף באוכלוסיית העולם איננו בעל אזרחות, וחי ב-'שטחים החופשיים'.

רפאל בלנק נולד ביום שבו נרצח 'אגרוף קמוץ', המנהיג הרוחני של החופשיים. רפאל מתגורר בתל אביב, ועובד בחברת "בֶּלְוְויוּ" – חברת האדם הפרטית הגדולה ביותר בעולם. רפאל נמשך בעקבות אנשים 'חופשיים' שפגש, ועובר התפתחות מנטאלית ואידיאולוגית. הוא מאבד את עבודתו, ואף מופלל ברצח, ולכן הוא חוצה את הגבול של האזרחות העולמית - ללא יכולת לחזור - אל השטחים החופשיים, במסע שתוצאותיו ישנו את ההיסטוריה.

'תומר וינר עושה צעד ספרותי חשוב: הוא חובר למסורת המתפתחת והענפה של הדיסטופיה בספרות העברית של שני הדורות האחרונים, ומקיף במבטו את האנושות כולה. יסודות אורווליאניים מובהקים חוברים למסקנות מתבקשות מהמציאות העכשווית, במקומותינו ובמקומות אחרים באירופה ובארצות הברית, ברומן שבוחן את ההיבטים האנושיים, החברתיים, פוליטיים והרעיוניים. סוציאליזם? ליברליזם? שלטון הרציונליות? הכרה במורכבות האנושית? אחריות על כוכב הלכת שלנו? וינר הופך כל אבן. העתיד המוקצן אולי נראה רחוק במבט ראשון, אך קוראים רבים יסכימו שהוא קרוב יותר מאי-פעם'.

יורם מלצר – סופר, מתרגם, מבקר ועורך תרבות
תומר וינר הוא חוקר, סופר, מורה לספרות ולקטור לספרי עיון. מפרסם מאמרים בכתב העת 'אלכסון' בנושאים: פילוסופיה, ביקורת התרבות, פסיכולוגיה ומדעי המוח.בעל תואר ראשון בביולוגיה ובספרות ותואר שני בספרות (אוניברסיטת תל אביב). חוקר בהנחייתו של פרופ' ישעיהו שן לקראת דוקטורט בספרות.

הוא משמש כלקטור לספרי עיון בהוצאת 'מטר' ומאז 2013 עוסק בהוראת ספרות בבית ספר תיכון בחולון.'התאבכויות' הוא ספרו השני. קדם לו ספר פרוזה נוסף "שרשראות, ימים ומיתות" בהוצאת "אינדיבוק"..


להוריו שישה נכדים משלושת בניהם ולאחרונה עקרו ההורים מרח' תל מאנה לבית חדש ברח' זמנהוף. לתומר יש שני אחים. הבכור הוא עו'ד אורן וינר תושב חיפה שעובד כיום כמנהל בית אבות 'בן-יהודה' בקריית אתא. האח השני, אמיר וינר, הוא מהנדס מחשבים העובד בתפקיד ניהולי בחברת 'קוואלקום' במת'מ ומתגורר ברחוב הירקון בחיפה. הספר 'התאבכויות או מסעו של רפאל בלנק אל השטחים החופשיים' מכיל 251 עמודים ומחירו 74 ש'ח. הוצאת 'אופיר ביכורים'.
התאבכויות או מסעו של רפאל בלנק אל השטחים החופשיים מאת תומר וינר. הוצאת אופיר ביכורים

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'ברגע האחרון' מאת לאה ברק. עיצוב עטיפה:...
*   'חשיפה מלאה' את קתרין פוקס. רומן אירוטי...
*   עשי שאסלח מאת סנדרה והבה. הוצאת 'יהלומים'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים