גדעון רייכר הירצה במכללת ההסתדרות בחיפה לטובת הגימלאיות והגימלאים וכינה זאת 'מופע הסקנדלים של גדעון רייכר'. כתבה: רונית קיטאי

בין המברכים בטרם פתח גדעון רייכר במופע הסקנדלים שלו,היו יו'ר ההסתדרות משה מזרחי ועו'ד מרים פרקש ויו'ר האגף לתרבות והשכלה ורכזת הגמלאים בהסתדרות בחיפה.מה המשותף לרייכר ופרקש? שניהם ילידי חיפה שהתחילו את הקריירה במועצת פועלי חיפה שהיתה באותם ימים ברח' החלוץ בחיפה

פורסם ב: 29/07/2019 18:00

גדעון רייכר. צילום: יח'צ
המרצה והעיתונאי גדעון רייכר, היה אורח מכללת הגימלאים של ההסתדרות במרחב חיפה והופיע עם 'מופע הסקנדלים של גדעון רייכר' וסיכם: 'יחס נאות ומתן כבוד לזולת ושירות אדיב הוא הבסיס להתנהגות נאותה בחברה מתוקנת, הן ללקוחות/הצרכנים של הארגון והן לעובדים של הארגון. ראוי גם שחברי הכנסת שלנו יאמצו את התורה הזו , ואם הם מבקשים ללמוד אותה, אני פנוי'.

באולם גדול במגדל 'ארמון' (בעבר בניין קולנוע 'ארמון' המיתולוגי בחיפה, ששימש עד לאחרונה באופן זמני ,כביתה של ההסתדרות במרחב חיפה, התקיימה ההרצאה ה-10 והאחרונה בסדרה של מכללת ההסתדרות בחיפה, שהחלה באוקטובר 2018 והסתיימה ביולי 2019, עבור הגמלאיות והגמלאים, חברי ההסתדרות הכללית, המתגוררים בחיפה והקריות.

לסיום אמר משה מזרחי: "אני רוצה להודות למרים פרקש שמונתה לתפקיד של רכזת הגמלאים בהסתדרות במרחב חיפה, בנוסף לתפקידה כיו"ר האגף לתרבות והשכלה, ועשתה את עבודתה עם הרבה אהבה ומסירות והרבה חריצות למען הקמת המיזם המכובד של "מכללת ההסתדרות בחיפה למען הגמלאיות והגמלאים". הפרויקט המכובד הזה של המכללה האיכותית של ההסתדרות בחיפה בראשותו של משה מזרחי- יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה ,למען הגמלאיות והגמלאים חברי ההסתדרות המתגוררים במרחב חיפה, הביא הרבה עניין והנאה לגמלאים, ועל כך תבורך מרים פרקש, שדאגה לכל הגמלאיות והגמלאים שהשתתפו במכללת ההסתדרות בחיפה'.


האחרונה לא נשארה חייבת והדגישה: 'תודתי העמוקה מקרב לב למשה מזרחי יו'ר ההסתדרות במרחב חיפה, שנתן לי מתחילת הדרך, את כל הגיבוי והתמיכה, בכל רגע ורגע, ובכל צומת של תהליכי קבלת ההחלטות להקמה ולהפעלה של שתי המכללות עבור הגמלאיות והגמלאים היקרים.

האנרגיה החיובית הזאת דחפה אותי יום יום להמשיך בהתלהבות בתפקידי למען הגמלאים. פרקש ציינה שהיא שמחה מאד שהגמלאיות והגמלאים שהיו בשתי המכללות נהנו מההרצאות המרתקות והאקטואליות שהוענקו להם במסגרת המכללה של ההסתדרות בחיפה, והיא הודתה על כל הסיוע והתמיכה במיזם המכובד למען הגמלאים, גם לארנון בר דוד-יו'ר ההסתדרות הכללית ,לאבי יחזקאל -יו"ר האגף לארגון ומרחבי ההסתדרות, ולרפי סדן- מנכ"ל האגף לארגון ומרחבי ההסתדרות.

פרקש הודתה לצוותים בהסתדרות שסייעו בהכנת האירוע המכובד: לאודי דהן -מנהל האחזקה המרחבי, ולכל הצוות של העובדות- רימה, חנה וילנה. ליעקב גבאי - יו"ר אגף מנהל וכח אדם בהסתדרות ,ליפה לאור- מנהלת לשכת יו"ר ההסתדרות במרחב, לשלומי בן, לאבי היילו, למתנדבות ולמתנדבים, ולמנהל מגדל ארמון- אבי , ולבעלים של מגדל ארמון- ניר.

מאחורי גדעון רייכר מגוון תפקידים בעיתונות הכתובה והמשודרת, ביניהם: הכתב הפרלמנטרי והמדיני של "ידיעות אחרונות". ראש מערכת "ידיעות אחרונות" בירושלים. כתב השעה העברית -BBC בלונדון, ומגיש הפינה הצבעונית והמפורסמת לענייני צרכנות ובירוקרטיה ב'כלבוטק'.

את דרכו העיתונאית החל רייכר ככתב בבית המשפט בשנת 1961. כשדרן רדיו, התמחה רייכר בסיקור ענייני משפט, צרכנות וביורוקרטיה, ובבירור תלונות מאת צרכני התקשורת על גופים ציבוריים. הוא נתפס כעיתונאי בולט מאז שהגיש פינה קבועה בתכנית "כלבוטק" בשנות ה-70 ובשנות ה-80. בשנות ה-80 רייכר הגיש והנחה במשך שבע שנים את התכנית "ערב חדש" בטלוויזיה החינוכית, הגיש פינה קבועה בתכנית הבוקר של "קשת", תוכנית בכבלים וכן תכניות בערוץ 10. מאז הנחה רייכר תכניות רבות וכתב טורים בעיתונים רבים כמו : "סקנדל", "יש כתובת", "רייכר בשטח", "הפרלמנט של רייכר", "יש עם מי לדבר", מדור שבועי בעיתון "מעריב" תחת הכותרת: "רייכר מתרגז". וכן תכנית הטלוויזיה "למבוגרים בלבד". בשנת 2011 חזר רייכר להגיש תכנית לילה בגלי צה"ל, "ציפורי לילה משוחחות".

גדעון רייכר עוסק כיום גם בהוראת מקצוע העיתונות במכללות שונות. רייכר הרצה במחלקה לתקשורת באקדמיה בצלאל ובמשך למעלה מעשרים שנה העביר קורסים פרטיים לעיתונאות. הוא עשה זאת גם במחלקה ללימודי עיתונאות באוניברסיטת תל אביב וכיום מרצה לתקשורת במכללה למנהל ובקריה האקדמית. רייכר גם מרבה להופיע עם מופע הומוריסטי סאטירי במכללות רבות ברחבי הארץ.

בהרצאתו המרתקת והמשעשעת של גדעון רייכר - העיתונאי ושדרן רדיו, שהתמחה בסיקור ענייני משפט, צרכנות וביורוקרטיה, ובהתאם עסק בבירור של תלונות של הצרכנים על הגופים הציבוריים. בתכניותיו הרבות הוא טיפל בתלונות ולא הרפה בפניותיו לבעלי החברות עליהם היו התלונות.

הוא מדבר בשפה העברית 'של פעם', והקהל התמוגג מכל בדל של הומור ומהשפה הצבעונית והתנ'כית. רייכר אמר: "אני אמשיך בסגנוני עד אשר תדבק לשוני לחיכי". רייכר הפך את הסיפורים של התלונות של הצרכנים למופע הומוריסטי/ סאטירי וכמופע סטנדאפ והציג סיפורים משעשעים שיש בהם גם לקח, והביא בהומור גם דוגמאות של תשובות תמוהות והזויות שקיבל כתגובה מהגופים הציבוריים עליהם התלוננו הצרכנים.

בתחום הצרכנות, לדעתו של רייכר, העלבון ואי מתן כבוד ללקוח הוא המנוע למלחמות ותלונות. מרבית המתלוננים שפנו אליו טענו : "דיברו אלי בזלזול ". לדברי רייכר , מחקר שנערך בנושא הצרכנות גילה כי טיפול נאות בתלונה הופך כל לקוח לנאמן יותר. הסקר גילה גם שכאלה שלא התלוננו כלל, גילו יחס חיובי פחות מלקוחות שהתלוננו וזכו לתגובה חמה ואוהדת וטיפול עניני .

רייכר סיכם ואמר כי בכל הרצאותיו, מזה שנים רבות בכל המקומות בארצנו הוא חוזר וקובע כי - יחס נאות ומתן כבוד לזולת ושירות הוגן ,הוא הבסיס להתנהגות נאותה בחברה מתוקנת. ואמר כי ראוי שגם חברי הכנסת שלנו יאמצו את התורה הזו, ואם הם מבקשים ללמוד אותה, הוא פנוי. כן. גם בגיל 83 , עד 120 שנה קטן עליו....
גדעון רייכר עם מרים פרקש יור האגף לתרבות והשכלה. צילום: יח'צ

משה מזרחי יור ההסתדרות במרחב חיפה מודה למרים פרקש על פועלה למען הגימלאים. צילום: יח'צ

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   אירוע פתוח לקהל תקיים 'פייסבוק' בחיפה...
*   בשורה לבעלי העסקים בחיפה. צילום: דוברות...
*   הגימליאדיה ה-14 של חיפה יוצאת לדרך...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים