השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי. רונן נודלמן, ד'ר לילך דולב ועוד. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות 'כללית'

ביקור בריאותי אצל השיח מוואפק טריף. 'כללית' שיגרה ניידת ממוגרפיה ליד מרפאת 'מרבך' בקריית חיים ונפתחה מרפאה חדשה של 'כללית' ביקנעם. ד'ר רועי אברמוביץ'

פורסם ב: 24/07/2019 17:41

הנהלת 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי התארחה אצל השיח מוואפק טריף, ראש העדה הדרוזית.
רונן נודלמן מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי נסע עם חבריו להנהלת המחוז, לפגישה עם חברו הותיק השיח מוואפק טריף.

הפגישה נערכה במטרה לתאם ציפיות ולהדק שיתופי פעולה לקידום בריאות בקרב האוכלוסייה הדרוזית. השייח אירח את האורחים ברוחב לב ובמפגש הודגשו הקשרים החמים בין 'כללית' לאוכלוסייה הדרוזית, שמרביתה בוחרת ב'כללית' כקופת החולים המועדפת עליה. צויין בהערכה כי לדרוזים יש נציגות מרשימה בקרב עובדי 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי, ביניהם בעלי תפקידים בכירים, בתחומי המקצוע השונים.


במהלך המפגש הביע השיח הערכתו לשירות שניתן ע'י 'כללית' והציג בקשות והצעות לקידום נושאים שונים, בעיקר נושא קידום בריאות וטיפוח רופאים צעירים. נציגי 'כללית' פרשו בפני המארח תוכניות לפיתוח השירות הרפואי בישובים הדרוזיים.הפגישה התקיימה ברוח טובה ביותר וסוכם על המשך קשר ושיתופי פעולה לקידום בריאותם של בני העדה הדרוזית.

****

עשרות נשים בקרית חיים עברו בדיקה מצילת חיים תודות ליוזמת 'כללית', במסגרתה הוצבה ניידת ממוגרפיה ליד מרפאת מרבך בקרית חיים.נוכח חשיבות בדיקות ממוגרפיה כמצילות חיים ע'י איתור מוקדם של סרטן השד, הם החלו במיזם שבו מוצבות ניידות במסמוך למרפאות שלה, כך שהנשים יכולות להיבדק ליד הבית ובליווי הצוות המוכר להן במרפאה.

הפעם ניצלו 58 נשים המטופלות במרפאת מרבך בקרית חיים את ההזדמנות שנתנה להן 'כללית' והגיעו להיבדק בניידת שהוצבה סמוך למקום מגוריהן.כולן עברו ממוגרפיה וחלקן אף עברו, בהתאם לשיקול מקצועי, גם בדיקת אולטרה סאונד שד, כך שגם נחסך מהם טרטור נוסף.

מהלך זה נמצא כיעיל ביותר בהגברת היענות הנשים לבדיקה. בשנת 2018 פקדו 30 ניידות את מרפאות כללית במחוז וביצעו כ-1700 בדיקות ממוגרפיה וחייהן של כ-20 נשים ניצלו, לאחר שאותרה אצלן ממאירות בשד. נוכח הצלחה זו הורחב השנה המבצע ומתוכננים 70 ביקורי ניידות שיוצבו בסמוך למרפאות כללית ברחבי המחוז, יבוצעו בהן כ-5600 בדיקות. זאת בנוסף על הסעות מאורגנות למכוני ממוגרפיה שמפעילה כללית לנשים, בעיקר מישובים קטנים ומרוחקים וכמובן הפניה למכוני הממוגרפיה ברחבי האיזור.

ד'ר לילך דולב, סגנית המנהלת הרפואית של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי: מנסיוננו, נשים מתקשות להגיע למכון ממוגרפיה, גם אינו מרוחק מאד, מסיבות לוגיסטיות כגון קושי בנסיעה, או בצורך לצאת מהבית למספר שעות מהבית וכן על רקע חסם פסיכולוגי באשר להחלטה להגיע למכון. לעומת זאת, כאשר הניידת מגיעה אל המרפאה הן נענות יותר בשל העובדה שהבדיקה נגישה וזמינה, הן חשות רגועות יותר כשהן מלוות ע'י צוות המרפאה המוכר להן ונבדקות בסביבה ידידותית בעבורן ואז שיעור הבדיקות עולה בעשרות אחוזים.

הגעת הנשים לבדיקה מהווה גם הזדמנות להשלמת בדיקות, חיסונים חסרים ומתן הדרכה, כך שהאישה מקבלת מעטפת בירור רפואי חשובה. הבדיקות בניידות מתבצעות ללא תשלום ומיועדות לנשים בגילאי 50-74 אשר לא נבדקו למעלה משנתיים.


***

מרפאה חדשה של 'כללית'פועלת ביקנעם.ד"ר רועי אברמוביץ הוא רופא הילדים במרפאה החדשה שהפעילה כללית בשכונת שער הגיא החדשה. 'כללית' ממשיכה לפתח שירות רפואי למען מטופליה ביקנעם וכפי שהובטח בטקס חנוכת מכון הפיזיותרפיה החדש, שנחנך לפני כחודש.


עתה נפתחה מרפאה עצמאית של 'כללית' בשכונה המתפתחת שער הגיא, המאויישת ע'י ד'ר רועי אברמוביץ 'מומחה ברפואת ילדים, שהינו תושב יקנעם עילית. ד'ר אברמוביץ' בן 39, נשוי לד'ר עינת אברמוביץ', רופאת שיניים ואב לשני ילדים.

כמי שכבר מילדות התעניין ברפואה, זה היה טבעי עבורו לשרת לאחר שנת שירות בנח'ל, כחובש קרבי בגדוד 50 של הנח'ל. בהמשך הוא בחר בלימודי רפואה. הוא למד רפואה בפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים, עשה סטאז' בביח'ל 'מאיר' בכפר סבא והתמחה ברפואת ילדים בביח'ל 'הלל יפה' בחדרה.

ילדים הוא תחום נוסף שהוא מרבה לעסוק בו וכבר כנער היה פעיל בתנועת הנוער 'המכבי הצעיר' בחדרה, שם מילא שורה של תפקידי הדרכה ומנהלה. מכאן הבחירה הטבעית להתמחות דווקא ברפואת ילדים, המשלבת את שני תחומי העניין העיקריים בחייו: רפואה וילדים.

בשנים האחרונות הוא עובד כרופא ילדים מומחה במרפאות'כללית' בחדרה וכאמור, עתה יזכו גם ילדי יקנעם והסביבה לטיפולו המסור. במילואים הוא משרת כמ'פ פלוגת רפואה בפיקוד העורף ואחראי על מערך הסיוע הרפואי בגזרת הגדוד. תחת פיקודו צוות של 5 רופאים וכ-30 חובשים אשר בעת חירום יתן מענה לאוכלוסיה נרחבת.

אומר ד'ר רועי אברמוביץ': 'אני מאוד אוהב את מה שאני עושה ומרגיש מחוייבות רבה לעבודה שלי שהיא לטפל בילדים. חשוב לי להבין את כאבם ואת רצונם ולהביא להקלה בתלונותיהם, לראות אותם משתפרים ולדעת שהיה לי חלק קטן בתהליך. ילדים הם הקהל הכי טוב, לדעתי. הם הכי ישירים ואמיתיים. כשכואב להם הם אומרים וכשהם לא מרוצים הם לא מסתירים זאת. מילדים ניתן לקבל את כל האמת באופן ישיר ולכן כאשר ילד מגיע אלי עם חיוך וללא פחד, משתף פעולה בבדיקה ויוצא מהמרפאה בצחוק גדול , זה שווה הכל! כאשר ההורה אומר לי 'הילד שלי כל הזמן מבקש להגיע אליך ושואל עלייך', אני יודע שכנראה שאחרי הכל אני עושה משהו טוב!'.

'"כמומחה לרפואת ילדים אני מקפיד לעבור השתלמויות בתדירות גבוהה, כדי להיות כל העת מעודכן נוכח המציאות שעולם הרפואה משתנה כל הזמן. חשוב לי מאוד להיות עדכני, ככל שניתן, כדי להבטיח את הטיפול המיטבי למטופלי. אני מאמין בשיתוף ההורים בתהליך הטיפול בילד. לכן אני דוגל במתן הסבר מפורט על מחלת הילד ולמסור להורה מידע מלא על אפשרויות הטיפול עם הסברים בנושא מניעת מחלות ושמירה על בריאות'.בהתאם לתפיסה זו, מקפיד ד'ר רועי אברמוביץ להיות זמין למטופלים שלו והם יכולים ליצור עמו קשר בטלפון הסלולרי גם כשאינו נמצא במרפאה.
ביקור הנהלה המחוז בביתו של השיח מוואפק טריף - ראש העדה הדרוזית. צילום: דוברות 'כללית'

ניידת ממוגרפיה במרפאת מרבך. צילום: דוברות 'כללית'

ד'ר רועי אברמוביץ'. צילום: דוברות 'כללית'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   15 רופאים ופראמדיקים מרחבי העולם מצטרפים...
*   רונן נודלמן מנהל 'כללית' בחיפה והגליל...
*   נשים נמצאות בסכנה מוגברת לתמותה כתוצאה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים