השבוע בביח'ל 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר ביח'ל כרמל

על חדשנות דיגיטלית, רואה מותאמת אישית ב'כללית'. ילדי העובדים של ביח'ל 'כרמל' ביום כיף

פורסם ב: 21/07/2019 10:35

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם עם שלושת מנהלי בתי החולים בחיפה ד'ר מיקי הלברטל, ד'ר אבי גולדברג וד'ר אוהד הוכמן. צילום: אלי דדון דובר ביח'ל כרמל
ב'כרמל' מחויבים לשיתופי פעולה בחדשנות ובתחום הבריאות הדיגיטלית. זו הסיבה ש'בית החולים 'כרמל' פועל בשיתוף גורמים רבים ביניהם הרשות לחדשנות, - be well Haifa והחברה הכלכלית חיפה כדי לקדם חדשנות דיגיטלית.

ביח'ל 'כרמל' ו'כללית' כארגון הבריאות הגדול והמוביל במדינה פועלים בדגש על רצף הטיפול הכולל, בין בית החולים והקהילה ושימוש במידע הדיגיטלי הרב כדי לשפר את איכות הטיפול והשירות שמקבלים המטופלים.אנחנו שמחים לשתף פעולה בעבודה, במחקר ובפרויקטים משותפים עם חברינו מבתי החולים רמב'ם ובני ציון בעיר כדי לחזק את מערכת הבריאות במרחב חיפה והסביבה'.

היה זה במפגש ייחודי לחידוש אמנת הבריאות עם ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם ומנהלי בתי החולים 'רמב'ם ד'ר מיקי הלברטל וביח'ל בני ציון' ד'ר אוהד הוכמן.


עיריית חיפה חידשה החודש את האמנה לשיתוף פעולה בין המרכזים הרפואיים לחברות הזנק שנועדה לקדם את תחום הבריאות הדיגיטלית והמכשור הרפואי בעיר חיפה וסביבותיה. האמנה שנועדה לקדם את תחום הבריאות הדיגיטלית והמכשור הרפואי, נחתמה ביוזמת עיריית חיפה ובשיתוף המכון הישראלי לחדשנות Be Well Haifa והחברה הכלכלית לחיפה.

על האמנה חתמו בשם עיריית חיפה ראש העיר ד"ר עינת קליש רותם, מנהל ביח'ל 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג, מנהל המרכז הרפואי רמב'ם ד'ר מיכאל הלברטל ומנהל ביחל' 'בני ציון' ד'ר אוהד הוכמן . סטת מתוך כוונה לצרף אליה בעתיד הקרוב גורמים נוספים בתחום הרפואה ובהם קופות החולים הפועלות בעיר. באמנה מתחייבים הצדדים השותפים: לטפח שיתופי פעולה בין קהילת יזמים למרכזים, למכוני המחקר הרפואיים ולעיריית חיפה. להוביל מהלכים עירוניים וארגוניים לקידום הרפואה הדיגיטלית והמכשור הרפואי בעיר. ליצור את התנאים לשגשוגן של חברות סטארט-אפ באופן שתהיה בו תועלת הדדית לסייע בהנגשת מידע על פי קריטריונים שיקבעו ע'י המרכזים הרפואיים להעניק הכרה לאופייה הייחודי של העיר חיפה בפעילות בתחום הבריאות הדיגיטלית.


האמנה נחתמה במהלך מפגש אותו קיים פורום הבריאות הדיגיטלית Haifa Health Talk ביוזמת המכון הישראלי לחדשנות בשיתוף קהילת Be Well Haifa והחברה הכלכלית לחיפה במסגרת סדרת מפגשים בתחום זה המתקיימים בחיפה.

ד'ר גלית רנד מנהלת האגף לתכנון אסטרטגי ומחקר בעיריית חיפה אמרה כי הטקס הינו צעד הצהרתי מבורך וחשוב בביסוס מעמדה של חיפה כעיר ידידותית ליזמים מתחומי הבריאות, וכי היא מקווה שמהלך זה יקל על פניות היזמים למרכזים הרפואיים וששני הצדדים ייהנו משותפות הדדית.

בימים אלה עובדים על חשיפת הפלטפורמה גם באתר היזמות העירוני Haifa UP לצורך פרסום אפיק ההתקשרות בקרב היזמים וכבר כיום קיימת הפלטפורמה של המכון הישראלי לחדשנות, Be Well, המציגה אתגרים ייחודיים של מרכזים רפואיים ברחבי הארץ ויזמים מוזמנים להציע פתרונות לאתגרים שעלו. והפניה מתבצעת באמצעות טופס מקוון ייעודי לכל מרכז רפואי כולל ביח'ל 'כרמל'.
******


בכרמל מפיצים ידע עולמי: פרופ' גדי רנרט, מנהל המחלקה לרפואת הקהילה ואפידמיולוגיה במרכז הרפואי 'כרמל' והתוכנית לרפואה מותאמת אישית ב'כללית', הוזמן לתת הרצאת אורח במרכז הרפואי הידוע 'מיו קליניק' ברוצ'סטר, מינסוטה. המרכז שהוא אחד המובילים בעולם ברפואה ומושך אליו אלפי חולים מרחבי העולם, מפתח תוכניות להטמעת הרפואה הגנומית (המותאמת אישית) בתוך השירות הרפואי השגרתי של המומחים העובדים בו.

פרופ' רנרט המפעיל בישראל פרויקט ניסיוני ענק להטמעת הרפואה המותאמת אישית במרפאות שרותי בריאות כללית הוזמן להרצות במיו קליניק כדי לתרום מניסיונו העשיר בזיהוי גורמי סיכון גנטיים לתחלואה כרונית ובזיהוי גורמים גנטיים המשפיעים על פעילות תרופות שונות הניתנות למחלות כרוניות.

השימוש במידע גנטי על מנת לשפר את איכות הרפואה הפך בשנים האחרונות לגישה מובילה בעולם מסיבר פרופ' רנרט ובמחלות מסוימות כבר הוכח כמסוגל גם להוביל למניעה או גילוי מוקדם של מחלות וגם להוביל לשיפור הטיפול משום שיסייע להימנעות ממתן תרופות שאינן מועילות או מזיקות. במסגרת ביקורו נפגש פרופ' רנרט מביה"ח כרמל עם עשרות מומחים בתחום והרצאתו במסגרת ה"ביקור הגדול" החודשי של במרכז הרפואי שודרה בשידור חי גם לקמפוס המרכז הרפואי בפניקס/סקוטסדל ולקמפוס פלורידה.

***

כ 150 ילדי עובדי בית החולים 'כרמל' נהנו השבוע ביום עשיר ומיוחד שנעשה לכבודם באינדי פארק שברמת הגולן. עשרות ילדי עובדי כרמל העולים השנה לכיתה א' יחד עם עוד עשרות ילדים החוגגים השנה בר ובת מצווה נפגשו השבוע ברחבת בית החולים ועלו באוטובוסים ממוזגים ומלאים בקולות של שמחה מבית החולים כרמל לרמת הגולן הקרירה והנעימה.

את הילדים השמחים ליוו ליום הכיף הוריהם העובדים ב'כרמל' מכל המגזרים: רופאים, אחים ואחיות ,עובדי מנהל ומשק ,טכנאים ועובדי מעבדה ,עובדי מחלקת ביטחון ומכוני הדימות וממחלקות נוספות.

ליוו אותם גם מפיקי האירוע יו"ר ועד העובדים הנמרצת של כרמל אירנה ברייב עם צוות הוועד שלה, ומנהל משאבי אנוש אהוד פקלר וצוות משאבי אנוש של ביה"ח כשכולם עושים הכל כדי לגרום מקסימום הנאה לילדי העובדים.
לכל המגיעים לפארק חיכתה קבלת פנים צבעונית של איפור אינדיאני כולל נוצות צבעוניות מדליקות כיאה לאינדי פארק ולאחר ארוחת בוקר עשירה וטעימה הם חולקו לפעילויות מגוונות בהתאם לגילאים שלהם.
הקטנים העולים לכיתה א' טיפסו על מגלשות המים הצוננות כשהם משפריצים מים לכל עבר ניפחו בלונים ושיחקו בכדורי ענק כשבכל שעה עגולה מתחלף סוג הפעילות כדי שהם לא ישתעממו חלילה.
לגדולים חיכו קיאקים במים הגועשים משחקי כדור רשת, הורים נגד הילדים בתוך במים. ונסיעה בג'יפים עם הסברים מרתקים על נופים וההיסטוריה המרתקת של רמת הגולן.
ד"ר קרן זיסמן קרדיולוג בכיר מכרמל שבנו נבו עולה לכיתה א' וביתו כרמל חוגגת בת מצווה נהנה יחד עם ילידיו ביום הכיף ואמר , " היום היה ערוך בצורה פנטסטית הנסיעה בג'יפים כל ספורט המים, הפעילויות הקבוצתיות ובכלל כל הגיבוש החברתי היו מעולים. זאת היתה גם הזדמנות נהדרת לפגוש להכיר את כל ילדי העובדים והקולגות שלנו בכרמל, מה שמחזק ומגבש את הקשר לכרמל כמשפחה אחת גדולה".
אהוד פקלר מנהל משאבי אנוש של כרמל שהתרוצץ כל השבוע כדי שילדי כרמל ייהנו אמר כי " זה בהחלט משמח לראות כיצד העובדים ההורים והילדים מבלים זמן איכות ביחד, בחרנו את תקופת החופש הגדול כגיבוש משפחתי כדי שכולם יחד יכלו ליהנות ולבלות בכיף".
לקראת סוף היום העמוס בפעילויות כיפיות חילקו אהוד פקלר ואירנה ברייב יו"ר ועד העובדים מתנות מפנקות לכל הילדים, כשהעולים לכיתה א' התחדשו בקלמרים מלאים בכל טוב לתחילת הלימודים וילדי הבר/בת מצווה התחדשו בתיקים ממותגים גדולים ויפים. את היום המוצלח סיכמה היו"ר אירנה ואמרה, " העובדים שלנו מכל המחלקות עובדים קשה לאורך כל השנה וזה חלק מהמחויבות שלנו כוועד וכהנהלה לדאוג להם ולבני המשפחות שלהם. יום הכיף היה מושקע ומאורגן היטב ועם צוות וועד נהדר כמו שיש לי יחד עם משאבי אנוש זה היה תענוג לעבוד. אנחנו מצפים שכמה שיותר עובדים שישתתפו בכל פעילויות הרווחה שלנו לאורך כל השנה אנחנו רוצים שכמה שיותר עובדים ייחשפו וייהנו מהפעילויות שלנו" סיכמה אירנה ברייב.
בהפקת האירוע עזרה ותמכה גם וועדת הרווחה הארצית של הכללית.
בתמונות- עובדי כרמל וילדיהם ביום הגיבוש - אהוד פקלר אירנה ברייב ומאיה האזרחי מצוות ההפקה של יום הגיבוש – צילומים בית החולים כרמל
קבוצת ילדי כרמל ביום הכיף. צילום: דוברות ביח'ל כרמל

פרופ' גדי רנרט במיו קלינק. צילום: ביח'ל כרמל

אהוד ואירנה ביום כיף ילדי עובדים. צילום: ביח'ל כרמל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   צוות המעבדה המחוזית הגדולה של 'כללית'...
*   חוקרים מאוניברסיטה העברית פיתחו בדיקת...
*   הניתוח שמציל ילדים מקטיעת גפיים מתבצע...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים