'כשנגמרו לה המילים' רומן מאת חנה קלדרון. עריכה: הגר ינאי. הוצאה עצמית

מה קורה כאשר אם המשפחה עוברת אירוע מוחי ומאבדת את היכולת לתקשר במילים עם סביבתה? היא מבקשת שיעזרו לה לסיים את חייה, אך בארץ זה לא מתאפשרת המתת חסד שקיימת רק בשוייץ. מה עושים כדי לשכנע אותה לבחור בחיים?

פורסם ב: 12/07/2019 13:09

כשנגמרו לה המילים מאת חנה קלדרון. הוצאה עצמית
בימים אלה רואה אור הרומן הראשון של חנה קלדרון, כתבת, עורכת, צלמת, יוצרת סרטים דוקומנטריים (פרס ראשון בפסטיבל חיפה 2000), תסריטאית ומרצה לעיתונות.

בקיץ 2002, החם והמהביל, מושלכים בני משפחת תלפיות מכפר סבא לתוך מערבולת דרמטית. הם מתמודדים עם נחישותה של אימם החזקה והדומיננטית, ד'ר לאמנות, שקצה בחייה בגיל 82, לאחר שאיבדה את יכולות הדיבור, הקריאה והכתיבה כתוצאה משבץ מוחי.

המתת חסד אסורה לביצוע בארץ, והאם לוחצת. האפשרות היחידה היא לבצע את המעשה בשוויץ. בני המשפחה עוברים להתנהל בין מטלות היומיום לבין ההכנות לקראת קץ החיים של האם, שגופה לא נפגע ומוחה נותר צלול. האם יצליחו לסדוק את הביצורים הנפשיים שבהם הקיפה את עצמה, ולשכנע אותה לבחור בחיים?

בתוך גל של קנאה, מריבות והתחשבנויות על פצעי הילדות, בני המשפחה חייבים לקיים את ההבטחה שנתנו לאמם ולשמור על מסגרת משפחתית חמה ואוהבת. כיצד יעשו זאת? האם יצליחו לשרוד את האירוע המטלטל כמשפחה וכיחידים?


חנה קלדרון ילידת תל אביב (1947), למדה קולנוע, טלוויזיה, תיאטרון והיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטת תל אביב. הייתה כתבת צלמת ועורכת ב"חדשות" ו"הארץ" וכתבת ב"מוניטין". כדוקומנטריסטית יצרה את הסרט "בעיני רוחן" (ערוץ 8, 2000) שזכה בפרס ראשון בפסטיבל הסרטים הבי"ל בחיפה, ואת "נפש צ'רקסי הומייה" (ערוץ 10, 2005). עבדה כתסריטאית ב"שמיניות באוויר", "תוסס" ו"זאפ לראשון". 24 שנים לימדה כתיבה ועריכה עיתונאית ב"כותרת", המכללה למינהל, המכללה האקדמית נתניה, וקאמרה אובסקורה. למדה צילום בניו יורק ובתל אביב. תערוכת צילומיה "מישירה מבט לשקיעה" (2017) הוזמנה והופקה על ידי עיריית תל אביב.

את הספר הראשון פרי עטה הקדישה חנה קלדרון לבנה היחיד, נמרוד. הספר מכיל 333 עמודים - 78 ש'ח.


את הספר ניתן לרכוש דרך עמוד הפייסבוק בקישור :

www.facebook.com/SpeechlessChanaCalderon
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'ניצנה' רומן מתח מאת: אביחי אורן. הוצאת...
*   'כמו שאת' מאת אושרית שטרית. הוצאת 'יהלומים'...
*   'לא רצויה' מאת אמילי ציבושניק. הוצאת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים