במסגרת תפישה חדשה ומערכתית לצמצום עלויות באחזקת הגינון, ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם בישרה על שינוי בתכנון וביצוע גינות עתידיות

מהלך זה יחסוך קרוב ל- 100,000 ש'ח לדונם וכ-5 מיליון ש'ח בשנה בפיתוח גינות ונוף ברחבי העיר.ההמלצות שקיבלו הצוותים המקצועיים בעיריית חיפה, יחד עם ראש העיר, כוללות עיצוב נוף טבעי וים-תיכוני, המשלב נטיעת עצים בעלי צל משמעותי, ושימת דגש על בניית מנגנון ניקוז לבתי גידול

פורסם ב: 02/07/2019 18:04

גם עצי פרי ישולבו באיזורים ייעודיים לטובת תושבי העיר, כחלק מהנוף של המרחב הציבורי. החורשות והוואדיות הרבות בעיר ישולבו כחלק בלתי נפרד מהפארקים, תוך פיתוח והתאמה לשימוש הציבור, כולל תאורת לילה. משאבי המים 'המבוזבזים' ינוצלו להשקייה כמו מי מזגנים, מי מעיינות ומי מנהרות הכרמל. חלק מהגינון הקיים יהפוך להיות גינון מקיים וחסכני, תוך שמירה על האופי הירוק בגנים, בפארקים ובצדי הדרך.

התפישה החדשה תעשה שימוש בצמחיה חסכונית הצורכת פחות מים ודורשת פחות שעות תחזוקה, וכן תאפשר תנאי גידול ראויים יותר, תוך שמירה על אסתטיקה ויופי טבעי של הגינות ואיי התנועה.
ראש העיר, עינת קליש רותם: "אני שמחה לבשר שעוד פרויקט, עליו אני עובדת מהחודש הראשון בתפקיד, מתחיל לקרום עור וגידים. הגינון הים- תיכוני הוא לא רק יפה, הוא גם הנכון. עם הזמן יודגש היופי הטבעי של העיר באמצעות גינון הולם, סביבתי, מקומי ואותנטי, תוך דגש על שימוש בצמחיה חסכונית וניצול נכון יותר של מים מבוזבזים, ובנוסף, גם נחסוך בעלויות הגבוהות של הגינון בעיר. תודה רבה לאגף תשתיות עירוניות, מחלקת הגנים, לאדריכלית הנוף ולכל הצוותים המקצועיים בעיריית חיפה, שעסקו יחד איתי במלאכה. הם לא רק שומרים על העיר שלנו יפה, אלא גם פועלים להפוך אותה גם ליותר חכמה".

(גיל מלר)
צילום: רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   אורח מועדון תרבות הערב ב'מרכז פנורמה'...
*   הקריה הרפואית רמב'ם ציינה לפני מספר...
*   שנת 2020 תיפתח בתיאטרון חיפה בשלוש הפקות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים