בעזרת הטכנולוגיה של 'אינטל' -תהפוך הגינה בנוה דוד לגינה קהילתית חכמה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות עיריית חיפה

כיצד מרחיקים חזירי בר הפוקדים בלילות את הגינות? בעזרת ...דחליל דיגיטלי. תלמידי בסמ'ת (בית ספר מקצועי תיכוני) בנוה דוד בעזרת אנשי המרכז הטכנולוגי ומהנדסים מתנדבים ב'אינטל' הגו את רעיון 'הגינה הקהילתית החכמה'

פורסם ב: 01/07/2019 20:30

צילום : דוברות עיריית חיפה
במסגרת יוזמת 'מחדשים ביחד' של 'אינטל', חברו השנה יחד תלמידי בי'ס בסמ'ת (בית ספר מקצועי תיכוני) שפעל בעבר ברח' בלפור פינת רח' מסדה.ר.ק.) , תושבי שכונת נוה דוד, המרכז הקהילתי בנווה דוד, עיריית חיפה ואינטל, במטרה להפוך את שכונת נווה דוד למקום טוב יותר לכולם. לאחר תהליך מקיף של מיפוי והעלאת רעיונות, נבחרה, כיעד ראשון, הגינה הקהילתית, שנמצאת בסמוך למרכז הטכנולוגי ולבית הספר. על הרחקת חזירי בר בעזרת...דחליל דיגיטלי ועוד.


תושבי השכונה מצליחים לגדל בה ירקות, אבל עומדים בפניהם אתגרים רבים, הקשורים בעיקר למצב הקרקע ולמזיקים, כמו חזירי בר הפוקדים את המקום בשעות הלילה.אז כיצד פותרים את הבעיה?


יחד עם 'אנשי המרכז הטכנולוגי' ומהנדסים מתנדבים מאינטל, הגו תלמידי בסמת את רעיון 'הגינה הקהילתית החכמה' - פלטפורמה פשוטה יחסית, שתשלב חיישנים ויישומים, שיאפשרו לשלוט במידת ההשקיה, תוך רגישות לכמות אור השמש והטמפרטורה. בנוסף, תאפשר לשלב בין גידול בקרקע לבין גידול במצע מנותק מהקרקע (למשל גג וקירות ביה'ס הסמוך), ואפילו להציב 'דחליל דיגיטלי' שבעזרת חיישני תנועה יזהה חזירי בר וירתיע אותם.

כל זאת, על מנת שתושבים ייהנו מגינה קהילתית חכמה, ומעבר לכך תלמידים מכלל בתי הספר באזור יוכלו לבצע למידה פעילה מבוססת חקר. העבודה המשותפת של כולם תהפוך את הגינה הקהילתית החכמה לגאווה שכונתית. בחודש ספטמבר יתקיים בשכונת נווה דוד האקתון ראשון מסוגו לפיתוח אבטיפוס של הגינה הקהילתית החכמה.

רויטל ביתן, מנהלת אחריות תאגידית ב'אינטל' ישראל: 'כחברה טכנולוגית שבליבתה חדשנות, אינטל ישראל רואה את תפקידה בהובלת תהליכים חדשניים גם במסגרת תרומה לקהילה. בפרוייקט 'מחדשים ביחד' בשכונת נווה דוד רתמנו את היכולות הטכנולוגיות שלנו, את רוח ההתנדבות של עובדינו ותלמידים ותושבים כדי לחזק את החיבור בין אנשים, לאפשר הנאה משותפת במרחב הציבורי ויצירת חווית מקום טכנולוגית בגינה'.

(גיל מלר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   היום אירחה ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש...
*   שושי ג'מבר שנולדה בפתח תקוה להורים...
*   זיהום אויר? לא אצלנו ביקנעם! סימון...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים