בביח'ל 'כרמל' פקחים יקנסו ב-1,000 ש'ח כל מי שיתפס כשהוא מעשן. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון, דובר ביח'ל כרמל

ביח'ל 'כרמל' מעתה ללא עישון ונעשה הכל למגר את הנגע הזה, מבטיח מנהל הבטחון ניר רוגר. ד'ר רותם שדה רופאה ביחידה לאורוגינקולוגיה ב'כרמל' זכתה בפרס מיוחד על עבודת מחקר מצטיינת

פורסם ב: 30/06/2019 12:12

צוות הביטחון של כרמל ופקחי העיריה למניעת עישון. צילום: אלי דדון דובר ביח'ל כרמל
'בית החולים הוא מקום של בריאות ואנו עושים ונעשה הכל כדי להילחם ולמגר את נגע העישון' אומר מנהל הביטחון של 'כרמל' ניר רוגר.

בבית החולים 'כרמל' מקבוצת 'כללית' עלו מדרגה ברמת הענישה והאכיפה כנגד העישון והחל מהחודש יגיעו בכל יום פקחים של עיריית חיפה ויקנסו בדוחות בסך 1,000 ש'ח כל אדם שייתפס מעשן.

'על פי החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים 1983 קיים איסור מוחלט לעשן בבניין בית החולים', מסביר מנהל הביטחון ניר רוגר. אולם לפני כשנה נכנס תיקון לחוק המחמיר עם הדרישות והאכיפה וכעת הרשות העירונית תפעיל פקחים עירוניים מורשים לאכיפה ומתן קנסות כספיים על פי חוק.

במסגרת ההחמרה חל איסור מוחלט בדבר עישון בבנייני בתי חולים ובמרפאות, לרבות עד לטווח של 10 מטר מפתחי הכניסה והיציאה, והוא הורחב גם לחצרות המוסדות, בהן ניתן יהיה לעשן אך ורק במקום מוגדר בלבד. חל איסור לעשן בחניון מקורה או תת קרקעי פתוח לציבור, וכן עד לטווח של 10 מטר מהכניסה ומהיציאה מהחניון . איסור זה תקף בכל מבנה בו פועלת 'כללית', לרבות בנייני משרדים, מעבדות ועוד.

האזורים המותרים והמוגדרים לעישון בביה"ח כרמל משולטים בהתאם והם: פינת עישון מקורה באזור חדר המיון , פינת עישון בחצר הפתוחה של הקפיטריה בקומה הנמוכה. פינות עישון ברחבת הכניסה הראשית לבית החולים ופינת עישון באזור האחורי תפעולי של בית החולים.

עוד מעדכן מנהל הביטחון ניר רוגר כי בכלל הכניסות היציאות והאזורים המרכזיים בבית החולים יש שלטי איסור עישון והמקומות שאינם מסומנים, אף הם אסורים לעישון.פקחי עיריית חיפה דרובי ענאן ושאמי תאופיק שהגיעו ל'כרמל' ציינו כי מאמצי האכיפה נותנים את אותותיהם.

'אני שמח לראות כי בכל מקום בו אנו מגיעים ופועלים ישנה מיד ירידה בכמות עברות העישון במקום, אומר שאמי. כולם יודעים שאסור לעשן ולשמחתי המודעות היום גדולה יותר וכולם מרוויחים מפחות נזקי עישון'.

בבית החולים פועלת ועדה סדורה למניעת עישון הפועלת לאורך כל השנה במטרה להגביר את המודעות למניעת עישון בבית החולים. בוועדה חברים ופועלים רופאים אחיות נציגי ועדי העובדים ועדי הרופאים ונציגי ההנהלה.

במסגרת עבודת הועדה מתקיימות סדנאות מקצועיות לגמילה מעישון לצוותים, מתקיימת אכיפה של מניעת עישון ע"י צוותי הביטחון של בית החולים, מפורסמים תכנים וידיעות ברחבי בית החולים אודות נזקי העישון ומעתה תיכנס גם האכיפה והקנסות ע'י פקחי העיריה.

מנהל ביח'ל 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג פנה במייל לעובדים : 'אני קורא לכל צוות בית החולים ולאור מעמדה המיוחד של 'כללית' כארגון בריאות ובית החולים הדוגלים באורח חיים בריא ועל מנת להימנע מאי נעימות, להקפיד בהנחיות החוק ולהימנע מעישון מקנסות מיותרים ובעיקר שמרו על בריאותכם היא החשובה ביותר לכולנו'.

***כרמל מוביל במחקר וחדשנות: ד'ר רותם שדה רופאה ביחידה לאורוגינקולוגיה בביח'ל 'כרמל' זכתה בפרס מיוחד על עבודת מחקר מצטיינת בכנס השנתי הגדול של החברה הישראלית לאורוגינקולוגיה שהתקיים בכפר בלום.

בעבודת המחקר החדשנית בהובלת מנהל היחידה בכרמל פרופ' יורם אברהמוב, הושוו טכניקות כירורגיות שונות לצניחת אברי האגן באוכלוסיית נשים מבוגרת (מעל גיל 80). הממצאים המרכזיים שעלו במחקר הראו כי הטכניקה ניתוחית הקרויה איחוי נרתיק (בלועזית קולפוקליזיס) הינה עדיפה על פני טכניקות ניתוחיות אחרות מבחינת תוצאות קצרות וארוכות טווח. מדובר בניתוח קצר יותר מן הניתוחים הסטנדרטיים לשיקום רצפת האגן ואשר במהלכו אין צורך לבצע כריתת רחם נרתיקית.

ד'ר רותם שדה מציינת כי 'בנשים שעברו ניתוח זה נצפו אחוזי הצלחה גבוהים יותר, החלמה מהירה יותר ותחלואה בתר-ניתוחית נמוכה יותר מאשר בניתוחים אחרים'.מנחה המחקר פרופ' יורם אברהמוב מוסיף ומעדכן כי עם התבגרות האוכלוסייה במדינות מודרניות כיום, סביר שיותר נשים בגילאים מתקדמים תעבורנה ניתוחים לשיקום רצפת האגן ועל כן יש להיערך לכך מבחינת טכניקות ניתוחיות שתתאמנה לגילאים אלה וכי המחקר שבוצע בהצלחה ב'כרמל' הינו צעד חשוב בכיוון זה.

היחידה לאורוגינקולוגיה וכירורגיה אגנית משקמת של בית החולים מטפלת בכל מגוון ההפרעות ברצפת האגן, כולל ניתוחים לצניחת אברי האגן תוך שימוש בשתלים או רשתות לפי הצורך, עם או ללא כריתת רחם בגישה לפרוסקופית, נרתיקית או משולבת וכן ניתוחי מתלה (TVT) לתיקון דליפת שתן במאמץ.

היחידה מצטיינת בטכניקות ניתוחיות זעיר-פולשניות מתקדמות, היקף הפעילות של היחידה ב'כרמל' ובמרכז רפואי 'לין' הינו מן הגבוהים בארץ והוא מצטיין ומוביל בהמשכיות טיפול בין בית חולים 'כרמל' והקהילה במרכז 'לין', כך שהמטופלות נמצאות תחת קורת גג של היחידה בשתי המסגרות.

מנהל היחידה לאורוגינקולוגיה וכירורגיה אגנית משקמת במחלקת נשים ויולדות, פרופ' יורם אברהמוב הינו מומחה בגינקולוגיה ומיילדות, ובוגר השתלמות רשמית בת שלש שנים באורוגינקולוגיה וכירורגיה אגנית משקמת באוניברסיטת Northwestern בשיקגו, ארה"ב. ובעל דרגת פרופסור חבר קליני בבית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה. עד היום פרסם פרופ' אברהמוב למעלה מ-80 מאמרים ופרקים בספרות המקצועית והעביר למעלה מ-100 הרצאות בכינוסים מקצועיים בארץ ובחו"ל.
פרופ' יורם אברהמוב וד'ר רותם שדה עם תעודת ההצטיינות במחקר.צילום: בית חולים 'כרמל'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   15 רופאים ופראמדיקים מרחבי העולם מצטרפים...
*   רונן נודלמן מנהל 'כללית' בחיפה והגליל...
*   נשים נמצאות בסכנה מוגברת לתמותה כתוצאה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים