'התזמורת משתוללת' מאת דפנה לוסטיגר. איורים: ילנה סברדלוב. הוצאת 'אופיר ביכורים'. כתבה: רונית קיטאי

דפנה לוסטיגר, תושבת סביון בת 57 השיקה ספר שעוסק כולו באהבת חייה הגדולה : מוזיקה. מי שהחלה לנגן בגיל חמש בפסנתר עוד בארץ הולדתה, ברזיל, אומרת: 'מוזיקה היא מקור לאנרגיה שמניעה את חיינו ואת העולם כולו, ללא אפלייה של דת, צבע ולאום. המוזיקה משפיעה על החשיבה ועל הרגש של כולנו והמנגינה לעולם נשארת'

פורסם ב: 28/06/2019 08:59

התזמורת משתוללת מאת דפנה לוסטיגר. איורים ילנה סברדלוב. הוצאת אופיר ביכורים
מספרת דפנה לוסטיגר: 'גדלתי בבית עם חינוך קפדני לערכים של מוסר עבודה, יושר, כיבוד הפרט והזולת אהבה למוסיקה ולבעלי חיים. את ילדיי גידלתי לאותם ערכים עם חופש ביטוי, עצמאות והגשמה עצמית. מעל הכל זכורה לי המוזיקה כנושא שליווה אותי תמיד.

כילדה בברזיל, בשנות ה-60 וה-70, אני זוכרת אירועים שבמסגרתם נהנתי אפילו מן המוזיקה הבוקעת מן הכנסיות, כל כך אהבתי מוזיקה. ולצד זה כמובן, נחשפתי לחזנות לה אבי נהג להקשיב. אמי אהבה להקשיב למוסיקה ברזילאית שברדיו. תכנים אלה השפיעו על האהבה שלי למוסיקה. בגיל צעיר התחלתי ללמוד לנגן בפסנתר. המוסיקה עזרה לי להתפתח וללא ספק השפיעה על האישיות שלי.

באופן מדעי הוכח שלמוסיקה הכח להשפיע על כמעט כל תחומי חיינו: בריאות, מצבי רוח, ריכוז והתפתחות קוגניטיבית. התכנים המוסיקליים כגון סולם, הרמוניה, קצב, משקל ומפעם משפיעים על מצב הרוח של כל אחד מאיתנו.הספר החרוז נפלא, ילמד את הקורא/ת הצעיר/ה על כלי הנגינה שבתזמורת, שמתעוררים לחיים.

דפנה לוסטיגר למדה בקונסרבטוריון החל מגיל 13, אחר כך המשיכה ללמוד בבית ספר לנזירות שם למדה שנתיים ובהמשך במספר רב של קונסרבטוריונים ומסגרות מוזיקליות שונות, ועד היום, המוזיקה, על כל סוגיה מלווה את דפנה יום יום.

הספר מלווה באיורים ייחודים וקודי QR, ומאפשר חוויה מלאה של קריאה והאזנה לצלילי המוזיקה. דברי דפנה לוסטיגר: 'הספר מהווה מקור חווייתי ייחודי לקריאה, התבוננות והאזנה לכלי נגינה שונים. השימוש בחושים השונים מסקרן ומגרה את הילדים ומאפשר להם להכיר את הרכב התזמורת הסימפונית'. זהו ספרה השני, לאחר שבשנת 2009 הוציאה את ספרה הראשון 'גינה ומנגינה'.

דפנה לוסטיגר, בוגרת סמינר לוינסקי, בעלת תואר B.Ed בהוראת מוזיקה, עובדת כיום כגרפולוגית. 27 עמודים יש בספר 'התזמורת משתוללת' הנמכר בחנויות הספרים המובחרות במחיר 48 ש'ח.

להשיג גם באתר האינטרנט של ההוצאה לאור 'אופיר ביכורים':


www.ofir.org.il
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'ברגע האחרון' מאת לאה ברק. עיצוב עטיפה:...
*   'חשיפה מלאה' את קתרין פוקס. רומן אירוטי...
*   עשי שאסלח מאת סנדרה והבה. הוצאת 'יהלומים'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים