העיתונאית דנה ספקטור הגיעה לעיר הולדתה חיפה כאורחת ערב תרבות ב'מרכז פנורמה'. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

צופי הטלויזיה וקוראי העיתונות ומאזיני הרדיו מרגישים שדנה ספקטור היא חלק מחייהם.היא מגיעה ל'מרכז פנורמה' בשמלה אדומה ומוכיחה כי היא יפה, חטובה, סקסית ושנונה. היא לא דופקת חשבון לאף אחד וגם קוראי 'ידיעות אחרונות' נהנים בכל סוף שבוע מהטור האישי שלה 'בקרוב אגיע רחוק'.הם חושבים שהם יודעים הכל עליה,אך יגלו כי תמיד יש הפתעות

פורסם ב: 26/06/2019 21:00

יפות שבא לבכות. מימין לשמאל דנה ספקטור ולימור כרסנטי. צילום: רונית קיטאי
'אין על החיפאיות. הן הכי יפות' היא מחמיאה ומודה כי 'לקח לי הרבה שנים להבין שאמא שלי היא האמא הכי טובה בעולם ושחיפה העיר אותה עזבתי לטובת תל אביב, היא העיר בה התאהבתי מחדש וכך גם בן זוגי רן שריג. אנחנו אפילו שוקלים לעבור לגור בחיפה'.

בינתיים הם מבקרים כאן לעיתים קרובות בעיר הכרמל כי המשפחה הגרעינית שלה כאן . הערב היא גרמה לכך שהוסיפו לרחבת קפה 'פלפלת' עוד ועוד כסאות וזה נמשך בלי סוף.יש לה הופעה מרשימה, גזרה מעוררת קנאה ולשון שנונה. בפעם האחרונה שפגשתי אותה זה היה בקרון רכבת בה נסענו שתינו מתל אביב לחיפה.היא היתה עם בת אחת שלה ובת אחת של בן זוגה והיתה לבושה בשורטס, חולצת טריקו ונעולה בעקבים דקים. לא היה ראש בקרון שלא הסתובב אחריה. כשאני מזכירה לה עובדה זו היא ממהרת להבהיר לי בחיוך: 'רונית. היום אני כבר לא הולכת בחוץ עם שורטס'.

דנה ספקטור, עיתונאית, מנחת טלוויזיה ורדיו ומרצה מבוקשת , כותבת בקלילות בטור השבועי שלה במוסף 7 ימים של סוף השבוע ב'ידיעות אחרונות' ורובו עוסק בחייה האישיים-משפחתיים, אנשים שפגשה והשפיעו עליה במיוחד. בעבר היתה ממנחות תוכנית האקטואליה 'בנות' בערוץ הוט 3, השתתפה בסרט תיעודי 'הבטן הרכה שלי' אודות אכילה כפייתית, דיאטות והשמנה ועסקה בעשייה טלוויזיונית ועיתונאית.

ההשתתפות של דנה ספקטור בתוכנית הראשונה 'מחוברות' ששודרה בערוץ הוט 3 שינתה את חייה האישיים-משפחתיים-מקצועיים. משנת 2013 ועד היום מגישה דנה יחד עם בן זוגה רן שריג (תסריטאי-'רמזור', 'האלופה' ועוד, סופר ומנחה תוכנית רדיו ב – FM103. לה יש בת אחת, מאיה, מנישואיה לאלכס לויט, ממנו התגרשה לאחר שהתוודתה בפניו על משיכתה לרן שריג שהופיע ב'מחוברים' והנ'ל סיפר לאשתו השניה דאז על שגיבורת 'מחוברים' מושכת אותו מאוד. שתי משפחות התפרקו כתוצאה מהאהבה החדשה והיתר כבר נכתב בלי סוף, מהצד שלה ומהצד שלו ועוד.

בעידן הפייסבוק נדמה שכולם משתפים שם (לא כולל כותבת שורות אלה שבורחת מפייסבוק ויתר הרשתות החברתיות כמו מאש.ר.ק.) , אלא שכאמור דנה ספקטור שיתפה את כולם והאמת שחשפה גרמה לה להבין כי הסתרה דורשת אנרגיות רבות מדי ואין בהן תועלת. הרבה נשים לקחו בחשבון את העצה שלה ועשו 'חושבות'...

דנה ספקטור בהרצאה על היופי, העצב והצחוקים שיש בחיים של שיתוף ואמירת אמת, דרך סדרת סיפורים אישיים ביותר כולל על התחושות שיש לה בחיפה לפגוש את האקסים שלה, עובדה שלא מלהיבה אותה במיוחד. משעשעת אותה העובדה שהיא מרצה ברחבה הענקית של בית הקפה 'פלפלת' שמנהל השף רונן קריאף. למה? 'כי אני מילצרתי ב'קפולסקי' בחיפה כאשר לא רק אמי זרקה אותי מהבית אלא גם סבתא שלי העיפה אותי מהבית והייתי זקוקה לכסף.סבתה העיפה אותה 'כי גנבתי לה את העגילים היפים שלה ו...איבדתי אותם'.

היא היתה צריכה להזמין שיביאו לה רבע עוף או בורקס, ממש כמו המערכון המשעשע של רבקה מיכאלי תבל'א ויוסי בנאי ז'ל, כי דנה ספקטור היא בתם של אב מהנדס ואם מורה. בעלה לשעבר אלכס (אותו כינתה בטוריה בעיתון באות א. וכך תמיד. ר.ק.) הוא מהנדס והיא השופעת כשרונות מוכיחה כי יש בה יכולת ללמד ולדעת להעביר מסרים בצורה ברורה,משעשעת ומובנת לכל מי שמאזין לה. היא יכלה להיות גם מורה, אך למזלה ולמזלנו היא אשת תקשורת מצליחה.

דנה ספקטור דיברה בהרחבה על הסדרה 'מחוברים' שיצרה את הקשר בינה לבין רן שריג בן זוגה, אתו היא חיה מזה שמונה שנים. הוא כבר הספיק להיות אורח מועדון תרבות ב'מרכז פנורמה' וגם על העובדה הזאת דיברנו. למנהלת יחסי הציבור של 'מרכז פנורמה' לימור כרסנטי היא אומרת ללא הרף כמה היא יפה.

בצורה משעשעת היא מספרת כי כאשר ישבה בזמנו בבית קפה בחיפה לאחר שהתפוצצה פרשת עזיבת הבית שלה מצד אחד ושל רן מהצד השני, היא ישבה עם גבר בעל קרחת בבית קפה. אישה אחת שהיתה בטוחה שדנה יושבת שם עם מרגל האטום מרדכי ונונו צעקה לעברה 'בוגדת'. אותה זה שיעשע כי אם כבר ונונו הרי שהוא הבוגד בה' הידיעה.

זה לא היה ונונו כמובן אלא רן שריג, מוכשר בטרוף ושופע קסם אישי, כמוה.יש בה הרבה חום, תשוקה ואיכפתיות וגם אהבת האדם. היא לא מהססת לרגע ויורדת כמעט עד הרצפה כדי לדבר עם מספר נשים שיושבות שם ופנו אליה, בטרם החלה הרצאתה . כאשר סיימה היא שאלה: מי רוצה לעשות אתי סלפי? יצאה גדולה מהחיים. בקיצור קשה שלא לאהוב את ספקטורית שמציעה לכל אישה לחוות חיים של תשוקה , לחיות ללא שקר , לטובת בריאותה הנפשית, 'כי הסתרה תוקעת אותך וגורמת לחיי אומללות'. כמה היא צודקת, אמרו מספר נשים כאשר יצאו משם אל הרחוב. במקום נשארו עדיין לילך אדוני מנהלת לשכת מנכ'ל מרכז פנורמה עמי אשכנזי, תמר סלאלחה ממשרדה של לימור כרסנטי, נורית אלמוג ביסקר, כרמל שבתאי, שרה איקו. מהכרמל המערבי נראו רחלי רהב, גילה וויליאמס, יהודית דרורי ועוד רבים אחרים.
דפנה ספקטור ולימור כרסנטי מנהלת יחסי הציבור של 'מרכז פנורמה' חיפה. צילום: רונית קיטאי

העיתונאיות דנה ספקטור ורונית קיטאי . צילום: לימור כרסנטי

דנה ספקטור בקפה פלפלת בטרם הרצאתה. צילום: רונית קיטאי

דנה ספקטור בגישה אנושית וחמה בטרם הרצאתה. צילום :רונית קיטאי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   הקריה הרפואית רמב'ם ציינה לפני מספר...
*   שנת 2020 תיפתח בתיאטרון חיפה בשלוש הפקות...
*   מה ההבדל בין אסטרונאוט לקוסמונאוט...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים