יועצת הנדל'ן רחל לקס היתה אורחת מועדון הבוקר ב'נעמת' חיפה. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

לאחר 30 שנות הוראה שזיכו אותה בהערכה רבה, עשתה רחל לקס הסבה מקצועית והפכה לאשת נד'לן מצליחה . מי שזכתה ב'תעודת זהב' על מכירות שיא, ריתקה עם סיפורים מאחורי הקלעים של עולם הנדל'ן והתמ'א

פורסם ב: 19/06/2019 17:36

רחל לקס תושבת הכרמל המערבי בחיפה היא יועצת נדל'ן מצליחה. צילום :רונית קיטאי
לאחר שפרשה מהוראה ב'אורט' ברח' חנה סנש בחיפה, והפכה ליועצת נדל'ן באחת מהרשתות הגדולות בחיפה, היא זכתה לכותרות בעיתונות וגם צולמה בטלויזיה. מה שלא עשו כל שנות העבודה הרבות בהוראה מסתבר.

רחל לקס ריתקה בסיפורים מתחום הנדל'ן אך בשל דיסקרטיות לא חשפה שמות ולא שום דבר שיסגיר במי מדובר. היא הסבירה על עבודתו של יועץ נדל'ן, על חשיבות קבלן אמין, עזרת מתווך בכל הקשור לעיסקאות מכירה וקנייה, בחירת עורך דין שמומחה בתחומים אלה ועוד.

המשתתפים העלו חוויות אישיות שלהם, כולל ממסעות תמ'א 38 שטרם נגמרו כי הם עדיין לא בבית שאמור להיות להם. לדבריה המחירים בחיפה עלו מאז שהחלה בתחום זה לפני עשר שנים אך לאחרונה הם נעצרו ולא קל לבצע עיסקאות בתקופה זו.רחל לקס הסבירה כי כל בית שנבנה עד שנת 1980 זכאי לתמ'א.

יש דירות של חיזוקים ויש של פינוי-בינוי. רחל לקס דיברה על יזמים שבונים, על ליווי מתווך כי בעיסקה חשובה כמו קנייה או מכירת דירה 'חשוב שיהיה לצדך אדם מקצועי שיעזור לך', על חבילת שיווק לנכס, עריכת 'בתים פתוחים' ללא עמלת קונים, דף הסבר לנכס שאתם רוצים למכור, פרסום בעיתונות ובאתרים, על בלעדיות מול הסכמה ועל הכנת הבית להצגה בפני קונים. מה צריך לעשות כדי לשדרג את מראה הדירה והכניסה לבית ועוד.. בין המאזינות היו גם מנהלת 'נעמת' בית חנה (חושי) אסתי כסיף, ומנעמת היו גם כוכי (כוכבה) לוי, כרמלה בן ארצי, וריקי קוסטינר. כאמור היה מרתק.
רחל לקס יועצת נדל'ן. צילום: רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   ילדי הגנים בחיפה הודו בצרוף פינוקים...
*   תכנית אסטרטגית לשיקום וחידוש מתחם...
*   תכנית אסטרטגית מקיפה להתחדשות עירונית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים