סובלים מזיהום של חיידקים אלימים במערכת העיכול? כדאי שתשקלו השתלת... צואה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: פיוטר פליטר

זה נשמע מגעיל אך זה רחוק ממה שזה כי בביח'ל רמב'ם נחנך שירות לטיפול בבעיות קשות במערכת העיכול ע'י השתלת צואה. לא צריך לעקם את האף כי זה מגיע בקפסולות קטנות עם אבקה לבנה. זה נקי, בטוח, יעיל ומביא לתוצאות מרשימות

פורסם ב: 17/06/2019 16:17

ד'ר מילנה פיטשני וד'ר חגי בר יוסף האחראים לשירות, עם הקפסולות המכילות את האבקה להשתלה. צילום: פיוטר פליטר
'מר קלוסטרידיום דיפיציל' הוא חיידק אכזרי למדי שגורם לשלשולים מרובים ופגיעה קשה באיכות החיים. בקשישים או אנשים שסובלים ממחלות נוספות.הקלוסטרידיום גם יכול להיות מסכן חיים.

הרפואה מנסה להתמודד עם המחלה הזו עשרות שנים, אבל ככל שמטפלים יותר באנטיביוטיקה החיידק נעשה עמיד יותר והזיהום חוזר. בשנים האחרונות התברר שהדרך להתמודד עם החיידק היא לגרום למיליוני החיידקים שבמערכת העיכול להיות באיזון. לצד ה'טוב' של החיידקים הנחוצים לנו במערכת העיכול קוראים 'מיקרוביום', וכאשר המיקורביום מאוזן, החיידקים כמו הקלוסטרידיום לא יכולים להשתולל וגורמים לפחות נזק.

אחת מדרכי הטיפול שנועדו להחזיר את האיזון במערכת העיכול, ושנכנסה לשימוש במרכזים רפואיים מובילים בעולם היא השתלת מיקרוביום, כלומר: העברה של חיידקים טובים מאדם בריא. למעשה מחקרים מוכיחים שטיפול זה משיג 90% הצלחה בזיהום חוזר בקלוסטרידיום, הרבה יותר מטיפול אנטיביוטי אגרסיבי שהוא בנוסף פוגע עוד במיקרוביום.

את המיקרוביום, שהם חיידקים טובים, מפיקים מצואה של אנשים בריאים שתורמים את המיקרוביום שלהם לטובת טיפול בחולים. מדובר בטיפול מאושר על ידי משרד הבריאות, ואחת הדרכים לצרוך את המוצר המבריא הזה, היא ע'י בליעת קפסולות / כמוסות. אז כאמור למרות שזה נשמע מוזר ומגעיל, מדובר בטיפול פשוט.

ברמב'ם מייצרים את הקפסולות מתרומת צואה מאדם בריא, שעבר סינון קפדני לבדיקת ההיסטוריה הרפואית שלו. את המוצר הגולמי מעבדים ומנקים והופכים לקפסולות לבנות תמימות למראה, שמכילות אבקה שלא מזכירה בשום דרך, את הריח או את חומר הגלם המקורי , אבל מכילה בתוכה מיליוני חיידקים טובים שמטרתם להחזיר את האיזון למערכת העיכול הפגומה של החולים.

לאחרונה אושפזה ברמב'ם אישה בת 85 שסבלה מאירוע חוזר שלישי של זיהום בקלוסטרידיום לאחר טיפול אנטיביוטי כושל. החולה נטלה קפסולות שיוצרו ברמב'ם , עם אותם חיידקים טובים ולאחר מספר ימים שוחררה לביתה ללא שלשולים, חשה בטוב, וללא תופעות לוואי כלל. . אנו מתחילים עידן חדש ברמב'ם בהתמודדות עם חיידקים עמידים', אומרים ד'ר מילנה פיטשני, החוקרת העומדת בראש השירות יחד עם '"ר חגי בר יוסף ממחלקת גסטרו.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   15 רופאים ופאראמדיקים מרחבי העולם...
*   רונן נודלמן מנהל 'כללית' בחיפה והגליל...
*   נשים נמצאות בסכנה מוגברת לתמותה כתוצאה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים